Skocz do zawartości

Marekw prosi o pomoc przy zakupie pierwszej przyczepki


Marekw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu pierwszej przyczepki.

Na początku, korzystając z tego forum, usiłowałem uzyskać informacje o tym, na co zwracać uwagę przy zakupie używanej przyczepy. Pragnę w tym miejscu podziękować tym wszystkim, którzy takich informacji udzielali.

Wczoraj pojechaliśmy z żoną do miejscowości Wiórek koło Poznania, gdzie chciałem obejrzeć KIP-a (bez zamiaru kupna).  Przy okazji oglądania innych przyczepy trafił się Home-Car Rally 382 z 1995 roku.

http://przyczepykempingowe.com.pl/index.php?option=com_sobipro&pid=46&sid=301:HOME-CAR&Itemid=105&lang=pl

Żonie przyczepka bardzo się spodobał (jasne, nie zniszczone meble), opukałem, obwąchałem i nic szczególni trefnego nie znalazłem, ale jak już wspomniałem, nie mam żadnego doświadczenia. W bocznym luku zauważyłem lekko spuchnięty brzeg podłogi na głębokość ok. 1 cm (była twarda). Po konsultacji z żoną wpłaciłem zadatek i zarezerwowałem ją do 14.03

Na forum przeczytałem kilka różnych informacji o tej firmie, które raczej mnie nie podbudowały.

Bardzo proszę szanowne koleżeństwo o uwagi dotyczące stanu tej konkretnej przyczepki :dzieki:  oraz o informacje o słabych i mocnych stronach przyczep Home-Car. Być może ktoś z kol. mieszka w miarę blisko i rzuciłby okiem na nią w realu :dzieki:  :dzieki: , gdyż wolę stracić te 200 zeta niż władować się w skarbonkę. Mam ok. 40 km do Wiórka i mogę tam podjechać (zabierając kogoś) w każdej chwili.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie znam tej marki, ale ostatnio też zainteresowałem się home-car'em. Dokładnie to chciałem obejrzeć 2 przyczepy u tego sprzedawcy:

http://www.alexcamp.pl/przyczepy-kempingowe.html

2 osiowego Home-Car i 2-osiowego Knausa. Przez telefon sprzedający zadał od razu jedno pytanie: do jazdy czy na działkę? Bo jak do jazdy ,to Home-Car będzie na krótko (choć podobno przyczepie nic nie dolega- po prostu kiepska konstrukcja).

 

To jest producent który nie jest bardzo popularny, więc przy małych ilościach produkowanych i kilku oferowanych modelach, traktowałbym ich produkty jako prototypy. Konsekwencje są chyba jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy dziękuję za informację! Teraz wiem dlaczego tak mało informacji o tych budkach w necie. Usiłowałem znaleźć jakieś opinie, ale trafiałem tylko na oferty sprzedaży. Mamy zamiar wykorzystywać przyczepkę głównie do wyjazdów, raczej bez dłuższych postojów w jednym miejscu. W dalszych planach jest Skandynawia i dlatego przyczepka powinna być solidna.

Masz jakieś sugestie odnośnie producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek ale masz ta budke zarezerwowana tak? U tego sprzedającego na jesień był fajny Bustner i Avento, były w dobrym stanie i może by Tobie podpasowały  Jeśli nie masz doświadczenia karawaningowego i to będzie pierwsza budka kupowana przez Ciebie to proponuje na oględziny zabierać osobe która miała już kontakt z przyczepami Ja akurat mieszkam po drugiej stronie Poznania ale może ma ktoś bliżej lub jeździ tamtędy :niewiem: Dobrym wyjściem jest też zjawienie się na jakimś spotkaniu i pogadaniu z użytkownikami, dowiesz sie wtedy wiele więcej niż idzie gdziekolwiek wyczytać ;) no i zobaczysz rózne układy kolorystyki itd Np już niedługo jest spotkanie w Lubaszu, więc pewnie zbyt daleko nie masz :hmm:  wsiądz w autko i przyjedz w sobote na kawe :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek ale masz ta budke zarezerwowana tak? U tego sprzedającego na jesień był fajny Bustner i Avento, były w dobrym stanie i może by Tobie podpasowały  Jeśli nie masz doświadczenia karawaningowego i to będzie pierwsza budka kupowana przez Ciebie to proponuje na oględziny zabierać osobe która miała już kontakt z przyczepami Ja akurat mieszkam po drugiej stronie Poznania ale może ma ktoś bliżej lub jeździ tamtędy :niewiem: Dobrym wyjściem jest też zjawienie się na jakimś spotkaniu i pogadaniu z użytkownikami, dowiesz sie wtedy wiele więcej niż idzie gdziekolwiek wyczytać ;) no i zobaczysz rózne układy kolorystyki itd Np już niedługo jest spotkanie w Lubaszu, więc pewnie zbyt daleko nie masz :hmm:  wsiądz w autko i przyjedz w sobote na kawe :thank:

Dzięki za zaproszenie! Pomysł bardzo dobry. Czy to Lubasz koło Czarnkowa i która godz.?

Przyczepka zarezerwowana do 14 marca, zadatek 200 zł, więc w razie czego nie tragedia. Z tego co wiem, to rejestrowali ją w listopadzie i jak jeszcze nie poszła to chyba trochę postoi (albo i nie)?

Mają jeszcze KIP'a DE LUXE 35 EX z 1994 r., który ma moower'a i solary. Na razie go nie wystawili, oklejają wnętrze okleiną samoprzylepną bo ściany były pożółkłe (nie niebieskie, widziałem).. Stan niezły, ale bardziej zużyty niż ten Home Car.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten Lubasz :ok:  przyjeźdzaj o której chcesz :thank: tu masz temat http://forum.karawaning.pl/topic/16143-vii-zlot-kujawsko-pomorski-i-znajomych/

 

 

Co do tej HomeCar to pewnie postoi jeszcze, jest salonka a one nie idą jak świeże bułki ;)  Poczytaj też na forum co i jak sprawdzać w kwestii szczelności zawilgoceń itd :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten Lubasz :ok:  przyjeźdzaj o której chcesz :thank: tu masz temat http://forum.karawaning.pl/topic/16143-vii-zlot-kujawsko-pomorski-i-znajomych/

 

 

Co do tej HomeCar to pewnie postoi jeszcze, jest salonka a one nie idą jak świeże bułki ;)  Poczytaj też na forum co i jak sprawdzać w kwestii szczelności zawilgoceń itd :ok:

Kit, dzięki za informację  :). Przeczytałem prawie wszystko (o ile to możliwe) co jest napisane na ten temat na forum, lecz to tylko teoria. Kilka budek oglądałem, trochę zauważyłem, ale czy wszystko? pewnie nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy usłyszałeś jedną subiektywną opinię przez telefon i teraz rozsiewasz wątpliwości na temat całej marki. Pierdoły gadasz i ludzi w błąd wprowadzasz.

Tak się składa, że Home-Car jest jedną z lepiej wykonanych przyczep i na pewno bardzo popularną.

Popularną, bo tak jak wszystkie popularne marki ma swoją grupę na portalach:
http://www.marktplaats.nl/c/caravans-en-kamperen/c289.html

oraz popularną, bo jest ich więcej na allegro (29 sztuk) niż chociażby przyczep Polar, Solifer, Kabe, Cabby - razem wziętych!
 

I na pewno jest solidną przyczepą, bo akurat ta marka daje (jak na przyczepy kempingowe) ogromną ładowność. Dowody:
http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-home-car-rally-382-CID5-ID3POKf.html#9eaa8c87c9 -  383 kg ładowności
http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-campingowa-homecar-45-4os-prysznic-przedsionek-pl-CID5-ID3VyfX.html#9eaa8c87c9 375 kg ładowności
http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-home-car-44h-CID5-ID1D4rl.html#9eaa8c87c9 325 kg ładowności
http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-campingowa-homecar-38-4os-prysznic-przedsionek-pl-CID5-ID3VXEF.html#9eaa8c87c9 383 kg ładowności


i teraz wisienka:
http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-campingowa-homecar-4os-lazienka-przedsione-CID5-ID4cRPp.html#9eaa8c87c9

513 kg ładowności !!! 

porównaj sobie z możliwym załadunkiem analogicznych wielkości przyczepy hobby, adria, buerstner, jakiekolwiek. znajdziesz jakąś markę z większą ładownością?

Edytowane przez excalibur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zobacz jak daleko sięga rama w tej przyczepie.

Kuchnia z tyłu lubi ważyć, krótka rama tego nie lubi...

Podobnie sraczyk ze składaną umywalką, raz mało miejsca, dwa, leje się z umywalki.

Szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I na pewno jest solidną przyczepą, bo akurat ta marka daje (jak na przyczepy kempingowe) ogromną ładowność. Dowody:

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-home-car-rally-382-CID5-ID3POKf.html#9eaa8c87c9 -  383 kg ładowności

 

Kol. Excalibur, z tą ładownością to różnie bywa. W budce, którą oglądałem, Home-Car 382 Rally, jest podane DMC 900 kg (nie wiem dlaczego, przy innych tego typu jest 1100) więc ładowność to ok. 250 kg.

 

Kol. GregorY, dziękuję za następną informację. Na długość ramy nie zwracałem uwagi. 

 

 

 

 

 

I na pewno jest solidną przyczepą, bo akurat ta marka daje (jak na przyczepy kempingowe) ogromną ładowność. Dowody:

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-home-car-rally-382-CID5-ID3POKf.html#9eaa8c87c9 -  383 kg ładowności

 

Kol. Excalibur, z tą ładownością to różnie bywa. W budce, którą oglądałem, Home-Car 382 Rally, jest podane DMC 900 kg (nie wiem dlaczego, przy innych tego typu jest 1100) więc ładowność to ok. 250 kg.

 

Kol. GregorY, dziękuję za następną informację. Na długość ramy nie zwracałem uwagi. 

 

 

 

Ta budka o której mówię jest pod poniższym linkiem

http://przyczepykemp...mid=105&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy usłyszałeś jedną subiektywną opinię przez telefon i teraz rozsiewasz wątpliwości na temat całej marki. Pierdoły gadasz i ludzi w błąd wprowadzasz.

 

Excalibur - posłużę się częściowo Twoimi słowami: "pierdoły", to Ty "gadasz i wprowadzasz ludzi w błąd, "rozsiewając" takie herezje.

:pad:

Speedy usłyszałeś jedną subiektywną opinię przez telefon i teraz rozsiewasz wątpliwości na temat całej marki. Pierdoły gadasz i ludzi w błąd wprowadzasz.

 

Tak się składa, że Home-Car jest jedną z lepiej wykonanych przyczep i na pewno bardzo popularną.

Popularną, bo tak jak wszystkie popularne marki ma swoją grupę na portalach:

http://www.marktplaats.nl/c/caravans-en-kamperen/c289.html

 

Tak się składa, ze pierwszy raz czytam taki wniosek i chętnie przeczytam dłuższą i umotywowaną opinię na ten temat, a nie tylko subiektywne twierdzenie.

 

Twoim zdaniem "Home Car", to popularna marka, bo ma swoja grupę na portalach handlowych:] :]

:lol::jump:

Nie mam nic przeciwko samej marce, ale nie pisz, ze jest popularna.

Na tej samej zasadzie bardzo popularną marką jest: Aro, Mercury, Uaz, Oldsmobile, Proton, Wartburg czy nawet Trabant.

Na portalach przecież istnieją, niektórzy takie pojazdy nawet widzieli, a są i tacy, co posiadają, ale o popularności można mówić wyłącznie w kategoriach abstrakcyjnych.

oraz popularną, bo jest ich więcej na allegro (29 sztuk) niż chociażby przyczep Polar, Solifer, Kabe, Cabby - razem wziętych!

 

A to dobre !

Wymieniasz "egzotyczne" u nas marki rzadko spotykanych przyczep, często w "zimowych" wykonaniach i drogich, a na dodatek najczęściej obecnych w krajach Skandynawskich i Beneluksu.

Wśród tych marek, występujących niemal pojedynczo na polskim rynku, lokujesz dla porównania "Home Car" :look:

Nie przyszło Ci do głowy, aby zestawić ilość, którą podajesz (29 sztuk) z ilością przyczep naprawdę "popularnych" w Polsce marek: Hobby - 433 szt., Fendt - 130 , Bürstner - 131, Dethleffs 123, Adria 113,  Knaus - 126. Nawet Tabbert (93 szt.) jest bardziej popularny.

I na pewno jest solidną przyczepą, bo akurat ta marka daje (jak na przyczepy kempingowe) ogromną ładowność.

porównaj sobie z możliwym załadunkiem analogicznych wielkości przyczepy hobby, adria, buerstner, jakiekolwiek. znajdziesz jakąś markę z większą ładownością?

:jump:

 

Nie twierdzę, że wspomnianej marki przyczepy są "niesolidne", ale pierwsze słyszę, że ładowność jest wyznacznikiem solidności przyczepy !!! ?  Bardzo ciekawe ! Może mogło by się to sprawdzić w przypadku przyczep towarowych, powtarzam -może,

ale nie kempingowych.

 

Duża ładowność przyczepy (choć to pojęcie względne) może wynikać z kilku spraw, jednak ograniczę się do omówienia standardowej wersji wykonania.

W takim przypadku będzie świadczyć o bardziej ascetycznym wykonaniu konstrukcji, jak i ilości wyposażenia (cieńsze ściany, sufit i podłoga, rzadziej użebrowany cały szkielet, również podłogi, cieńsza sklejka, prosta konstrukcja umeblowania i mała ilość okien (często ciemne łazienki i nie zawsze wszystkie okna otwierane) itd. - to wszystko w stosunku do zastosowanej ramy.

 

Home Car, to akurat marka niszowa o belgijskim rodowodzie, nie mająca w Polsce jakiejkolwiek autoryzowanej sieci dealerskiej lub nawet serwisowej. Podobna sytuacja jest i poza naszymi granicami, a jeśli już gdzieś coś jest, to bardzo sporadycznie, nawet w Anglii.

Konsorcjum, do którego należała m.in. marka Home Car, dawno już ogłosiło upadłość, co w efekcie spowodowało usamodzielnienie się poszczególnych firm, czasem połączenia kilku w jedną. W zasadzie mozna powiedzieć, że są to lub były, pewnego rodzaju manufaktury, o bardzo ograniczonej ilościowo produkcji. Tak wygląda rzeczywistość.

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za przekazane informacje! :thank:

Pojadę jeszcze raz przyjrzeć się tej budce i chyba odpuszczę sobie tego Home-Car'a.

Być może poszukam nie salonki, a czegoś w układzie 2+1. Mam nauczkę, że pośpiech jest złym doradcą, ale nauka kosztuje! :boks:

 

Może koledzy podpowiedzą, które marki są w miarę solidne i sprawdzone. Na pewno w dużej mierze popularność jest tego miernikiem. Kilka popularnych marek podał Kristofer za co :thank: . Słyszałem także opinie, że Hobby, pomimo dużej popularności, nie jest najsolidniejszą budką. 

Interesuje mnie budka o dmc w granicach 1100 kg (mój holownik to benzyna 1,8 oraz 129 koników) i cenie 10 - 12 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za przekazane informacje! :thank:

Pojadę jeszcze raz przyjrzeć się tej budce i chyba odpuszczę sobie tego Home-Car'a.

Być może poszukam nie salonki, a czegoś w układzie 2+1. Mam nauczkę, że pośpiech jest złym doradcą, ale nauka kosztuje! :boks:

 

Może koledzy podpowiedzą, które marki są w miarę solidne i sprawdzone. Na pewno w dużej mierze popularność jest tego miernikiem. Kilka popularnych marek podał Kristofer za co :thank: . Słyszałem także opinie, że Hobby, pomimo dużej popularności, nie jest najsolidniejszą budką. 

Interesuje mnie budka o dmc w granicach 1100 kg (mój holownik to benzyna 1,8 oraz 129 koników) i cenie 10 - 12 tys.

według mnie nie ma zasady, która marka jest lepsza a która gorsza, każda ma minusy i plusy

najważniejsze kolego to znaleźć suchą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z doświadczenia uczestników tego forum, proszę o podpowiedź - o jakiej masie własnej i DMC dobrać budkę do mojego holownika :niewiem: (benzyna, 139 koni, 170 Nm/4200 rpm).

Chodzi mi o informacje czysto praktyczne, bo teoretycznie mogę ciągnąć 1300 DMC. Przewidujemy dużo jazdy, głównie tereny podgórskie i góry, w planach także Skandynawia, a nie chciałbym rozciągać holownika ani piłować na niskich biegach. Ze względu na wiek i stan techniczny (mój a nie holownika) oczekuję od budki trochę luksusu (WC - kaseta, łazienka, prysznic,może ciepła woda na gaz itp) więc w DMC 750 na pewno się nie zmieszczę. Wiem, że im lżejsza, tym lepsza, ale do solidności to ma się to chyba odwrotnie? Chwilowo jestem uziemiony :oslabiony: , ale za tydzień chcę ruszyć w teren na poszukiwania :yay: .

Proszę o Wasze sugestie :thank: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teoretycznie możesz 1300 DMC - bo masz czym (pod warunkiem, że masy się zgadzają

ale jak chcesz jeździć dużo i daleko i po górach szukaj czegoś koło 1100-1200 - zawsze to trochę lżej a można znaleźć z wyposażeniem jakie potrzebujesz w tej masie.

powiedz jeszcze jaki budżet na ten zakup masz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.