Skocz do zawartości

Marekw prosi o pomoc przy zakupie pierwszej przyczepki


Marekw

Rekomendowane odpowiedzi

"Ze względu na wiek i stan techniczny (mój a nie holownika)" no to mnie zabiłes tym stwierdzeniem, ale trzeba to równiez brac pod uwagę. :)

 

Ale co do reszty - zgadzam się z rosołkiem.

Jezeli jedziesz z masami holownika i budki "na styk", nie masz rezerwy o komforcie nie wspominając...

Jezeli natomiast odpuścisz trochę z masy budki, zawsze sa jakieś oszczedności.

Dla porównania - jechałem jesienią z wypatroszoną budką pod dach (bez poduszek, przedsionka, butli i takich tam wagowych spraw). Raptem kilka kilometrów a różnica w prowadzeniu kolosalna. Prawie nie czułem ogona!

Przykład drugi (masy na styk) przy moim poprzednim 100 konnym motorze - załadowany na ponad miesięczny wypad. Po równym 90 km/h to już był wyczyn, ogórach nawet nie myślalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to teoretycznie możesz 1300 DMC - bo masz czym (pod warunkiem, że masy się zgadzają

ale jak chcesz jeździć dużo i daleko i po górach szukaj czegoś koło 1100-1200 - zawsze to trochę lżej a można znaleźć z wyposażeniem jakie potrzebujesz w tej masie.

powiedz jeszcze jaki budżet na ten zakup masz...?

Mój budżet na wymarzoną budkę to niestety do 12 -13 tys.

Na razie stać mnie na tyle, a przypuszczam, że po zakupie i tak trzeba będzie coś zrobić. Pracy się nie boję, ale za tym pójdą pewnie jakieś finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz powiedzmy "niezłe" możliwości - tylko zastanów się co do masy.

jak będziesz miał ustaloną masę do której max szukasz plus już masz budżet - tylko szperaj i szukaj

 

po zakupie aby dostosować cepkę do swoich potrzeb (pojeździsz - sam ocenisz co potrzebujesz) zawsze trzeba włożyć trochę pieniędzy i czasu

 

jedni potrzebują dodatkowo 500 zł inni 2500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rosołek :) , a może coś powiesz na temat tej cepki?

 

http://otomoto.pl/kip-kip-41ttz-sunline-T3880554.html

 

Trochę nie podobają mi się pionowe listwy na przednich słupkach, inne ich nie mają.

Prawdę mówiąc to choruję na KIP-a :bzik: , ale nie chciałbym złapać czegoś a-fe :nono: !

Może kol. zerkną na nią i podzielą się swymi spostrzeżeniami :thank: ?


Dzięki Rosołek :) , a może coś powiesz na temat tej cepki?

 

http://otomoto.pl/kip-kip-41ttz-sunline-T3880554.html

 

Trochę nie podobają mi się pionowe listwy na przednich słupkach, inne ich nie mają.

Prawdę mówiąc to choruję na KIP-a :bzik: , ale nie chciałbym złapać czegoś a-fe :nono: !

Może kol. zerkną na nią i podzielą się swymi spostrzeżeniami :thank: ?

Górny prawy róg z tyłu też jakiś dziwny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwy raczej nieoryginalne ale ciężko powiedzieć co to jest? po tym co jest na dolnym jej końcu wnioskować można że to jakaś nakładka?

w środku na 5 zdjęciu  jakaś listwa między stołem a oknem - w oryginałach sprawdzałem jej nie ma - wzbudza czujność

 

poza tym tylko cynik i niepoważny człowiek daje zdjęcia tak ciemne, na których nic nie widać !!!

 

opis też niezbyt bogaty, brak podstawowych info - DMC MW

 

ogólnie słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do firmy sprzedającej tą przyczepkę. Osoba, z którą rozmawiałem będzie na placu po południu, więc dowiem się szczegółów i poproszę o VIN.

Dowiedziałem się że MW to chyba ponad 800 kg, DMC - 1100, kupiona w D (choć naklejkę ma NL), ma swój akumulator, wszystkie urządzenia sprawne (standardowa odpowiedź).

Z tego, co oglądałem w necie, to ten ciemny pas na dole to też raczej nie fabryczny.

Chyba i tak się przejadę, mam tam trochę ponad 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz już 2 niefabryczne rzeczy, które wskazują na to że była robiona

zastanów się czy warto w ogóle tam jechać.

Rosołek, bardzo dziękuję za cenne informacje i chęć wymiany uwag :thank:.

Mimo wszystko przejadę się do tej cepki, choć na zdjęciu nr 5 widać pod stołem, że coś się odrywa.

Zrobię kilka zdjęć, miejsc budzących moje wątpliwości i umieszczę na forum.

Przy oglądaniu  w realu może zauważę coś więcej, a przy okazji to jakaś nauka (a jaka uciecha jak znajdziesz jakiś feler)!  :yay:

Po drodze zobaczę jeszcze KIP'a z Wrześni

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kip-45-tlb-CID5-ID3f96T.html#66dc2d84ac

wisi na tablicy chyba od jesieni, zdjęcia jeszcze bardziej zagadkowe niż poprzednia propozycja.

W najgorszym razie zwiedzimy pierwszą stolicę Polski - Gniezno.

Pogoda super więc człowiek w domu usiedzieć nie może! :drive: 

Napisz jak sprawuje się Twoja Adria, poleciłbyś tą markę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, w Skokach jest sprzedający który ma budki w naprawde dobrym stanie Sprawdz czy nie ma przypadkiem czegoś co by Tobie pasowało Jak nie będzie na aukcjach to zadzwoń do niego i zapytaj co ma akurat na placu (na ogół 5-6 przyczep) Na alle występuje jako dariuszgor czy coś podobnego, nie pamietam dokładnie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, w Skokach jest sprzedający który ma budki w naprawde dobrym stanie Sprawdz czy nie ma przypadkiem czegoś co by Tobie pasowało Jak nie będzie na aukcjach to zadzwoń do niego i zapytaj co ma akurat na placu (na ogół 5-6 przyczep) Na alle występuje jako dariuszgor czy coś podobnego, nie pamietam dokładnie :hmm:

Dziękuję za informację! Chyba jutro się tam wybiorę. To, co do tej pory oglądałem, to najczęściej porażka. Miałem jechać w okolice Gniezna, gdzie mają KIP'a (post 19). Jak zadzwoniłem i spytałem o jej przygody, to pani zaczęła coś o prostowanym górnym rogu i uszkodzonej szybie. Jak spytałem o przód (nieoryginalna listwa na dole) to nagle połączenie "się zerwało", a ponoć jest od pierwszego właściciela i bezwypadkowa. Nie jadę, szkoda paliwa, choć po drodze miało być zwiedzanie Gniezna.

MarekW

tez myslalam o tym Kipie z Wrzesni niestety dla nas za ciezki mysialam odpuscic

Bursztynka, powiedz, oglądałaś ją, czy od razu odpuściłaś? Miałem na nią zerknąć po drodze do Witkowa (zdjęcia tajemniczo nieczytelne), ale zmiana planów (patrz post wyżej).

Jeśli widziałaś, to napisz, jakie wrażenia.

Powodzenia w poszukiwaniach!

Dziękuję za informację! Chyba jutro się tam wybiorę. To, co do tej pory oglądałem, to najczęściej porażka. Miałem jechać w okolice Gniezna, gdzie mają KIP'a (post 19). Jak zadzwoniłem i spytałem o jej przygody, to pani zaczęła coś o prostowanym górnym rogu i uszkodzonej szybie. Jak spytałem o przód (nieoryginalna listwa na dole) to nagle połączenie "się zerwało", a ponoć jest od pierwszego właściciela i bezwypadkowa. Nie jadę, szkoda paliwa, choć po drodze miało być zwiedzanie Gniezna.

Bursztynka, powiedz, oglądałaś ją, czy od razu odpuściłaś? Miałem na nią zerknąć po drodze do Witkowa (zdjęcia tajemniczo nieczytelne), ale zmiana planów (patrz post wyżej).

Jeśli widziałaś, to napisz, jakie wrażenia.

Powodzenia w poszukiwaniach!

Sorry Bursztynka, wyszło w tym samym poście, ale wyżej :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nadal jestem na etapie poszukiwań!

Znalazłem coś takiego

 

http://otomoto.pl/kip-kg-40ek-w-super-stanie-T2521817.html

 

może ktoś rzuci fachowym okiem na tą budkę i podzieli się swymi uwagami. 

Mam dosyć daleko do niej, może ktoś mieszka w pobliżu (Aleksandrów Kujawski) i zerknąłby na nią w realu :thank: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś wcześniej że nie będziesz szukał salonki i .......pokazujesz salonkę i ma jeszcze to "Ponadto przyczepa posiada przedsionek brak stelaża. :hmm:

Małżonka przekonuje, że może być salonka, bo jak będę dalej szukał, to rok minie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.