Skocz do zawartości

"Nietypowe" przyczepy i samochody kempingowe


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, rtwppk napisał(a):

Masz racje …. My myśląc podobnie mamy Pickampera … Będziemy jechać do Kanady pomyślimy o rozwiązaniu na tamten kontynent :) w EU zadowolenie 10.

Pickamper u mnie nawet Level wyżej niż to co mamy :) choć to co mamy też ma swoje plusy. Choćby możliwość skorzystania z toalety,albo lodówki nie zatrzymując się ? to pierdoła , a jednak cieszy :drive::palacz: . I do tego ta platworma na skuter. Poziom zadowolenie również maksymalny ?

W stosunku do pickampera, brakuje mi tylko 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rtwppk napisał(a):

Dla mnie też bez sensu wydane pieniądze, lepiej tradycyjny zestaw. Miało by to sens, gdyby na lawecie stał jakiś sportowy samochód lub mała terenówka, które nie nadają się jako holowniki a mają inne zalety.

a dla mnie nie koniecznie bez sensu.

Właściciel   może normalnie korzystać z kampera na większości wyjazdów ( bez lawety) a na dłuższe wakacje gdzie np. siedzi tydzień dwa w jednym miejscu podpina do kampera lawetę z autem. Może po prostu zapina ten samochód który używa na co dzień bo nie widzi sensu kupowania terenówki czy sportowego auta które będzie używać przez miesiąc w roku ?

nie widzę w takim rozwiązaniu nic dziwnego czy bezsensownego :rolleyes:

 

Choć jeśli chodzi o mnie to  jakbym miał już ciągać za kamperem jakiekolwiek auto to chciałbym żeby był to mały kabriolet z napędem na tył  :D

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

a dla mnie nie koniecznie bez sensu.

Właściciel   może normalnie korzystać z kampera na większości wyjazdów ( bez lawety) a na dłuższe wakacje gdzie np. siedzi tydzień dwa w jednym miejscu podpina do kampera lawetę z autem. Może po prostu zapina ten samochód który używa na co dzień bo nie widzi sensu kupowania terenówki czy sportowego auta które będzie używać przez miesiąc w roku ?

nie widzę w takim rozwiązaniu nic dziwnego czy bezsensownego :rolleyes:

 

Choć jeśli chodzi o mnie to  jakbym miał już ciągać za kamperem jakiekolwiek auto to chciałbym żeby był to mały kabriolet z napędem na tył  :D

Do kiedy jeździsz w Polsce, czy na północ od, to ok. Ale już jakieś górki , czy wybrzeże Adriatyku to jak dla mnie kula u nogi.

Nie mniej to tylko moje zdanie, mój gust i szanuję zdanie innych. Niektórzy mają potrzebę kampera na bazie autobusu i to również szanuję ?, nie mają również potrzeby pchać się w góry czy inne ciasne miejsca. I tu bardzo mądre zdanie o tym że auto na przyczepie ok ale takie które ni nadaje się na holownik czyli mała terenówka, czy jakiś mały roadster z napędem na tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Pierzasty napisał(a):

Pickamper u mnie nawet Level wyżej niż to co mamy :) choć to co mamy też ma swoje plusy. Choćby możliwość skorzystania z toalety,albo lodówki nie zatrzymując się ? to pierdoła , a jednak cieszy :drive::palacz: . I do tego ta platworma na skuter. Poziom zadowolenie również maksymalny ?

W stosunku do pickampera, brakuje mi tylko 4x4

A możesz uchylić rąbka tajmenicy - ile waży ta Twoja platforma plus jakiej wagi skuter udźwignie?

Patforma na skuter to owszem - świetne rozwiązanie, ale do większości kamperów, które ślizgają się na granicy 3,5 t to raczej już tylko skuter na przyczepce zostaje...

A w temacie sensu takiego połączenia jak u niemieckich zuchów to oczywiście dla większości nie ma to sensu, ale jak postawimy się w roli niemieckiego emeryta, który:

- chce mieć wygodną przestrzeń życiową - czyli jak by to miałaby być przyczepa, żeby holownik był nie na lawecie z tyłu, tylko z przodu, to holownik musiałby byś konkretny,

- na codzień nie potrzebuje właśnie takiego konkretnego samochodu, bo nigdzie nie jeździ poza sklepem i lekarzem, ewentualnie odwiedzić wnuki,

- nie potrzebuje więcej sprzętów do utrzymania,

- plus - jak powiedział @Suzu4x4 - być może w krótsze trasy jedzie samym kamperem, a jak jedzie na kilka miesięcy siedząc na jednym kempingu po parę tygodni - to taki samochodzik jest mu wtedy niezbędny, a na skuter być może jest już po prostu za stary

i już rysuje się, że to może wcale nie taki głupi pomysł...

Ja coraz mocniej zastanawiam się nad RIBem (to oczywiście całkiem inna sytuacja) - spokojnie mieści się to na przyczepce lekkiej i B96, ale tracę już sporo na swojej mobilności... No ale coś za coś...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pierzasty napisał(a):

Pickamper u mnie nawet Level wyżej niż to co mamy :) choć to co mamy też ma swoje plusy. Choćby możliwość skorzystania z toalety,albo lodówki nie zatrzymując się ? to pierdoła , a jednak cieszy :drive::palacz: . I do tego ta platworma na skuter. Poziom zadowolenie również maksymalny ?

W stosunku do pickampera, brakuje mi tylko 4x4

Hehehe a mi platformy :) nawet musiałem zdemontować hak po montażu pneumatycznego zawieszenia bo DMC było przekroczone. Niestety małe jest piękne ale ma swoje ograniczenia :) … najważniejsze, że pasuje użytkownikowi :) 

43 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

a dla mnie nie koniecznie bez sensu.

Właściciel   może normalnie korzystać z kampera na większości wyjazdów ( bez lawety) a na dłuższe wakacje gdzie np. siedzi tydzień dwa w jednym miejscu podpina do kampera lawetę z autem. Może po prostu zapina ten samochód który używa na co dzień bo nie widzi sensu kupowania terenówki czy sportowego auta które będzie używać przez miesiąc w roku ?

nie widzę w takim rozwiązaniu nic dziwnego czy bezsensownego :rolleyes:

 

Choć jeśli chodzi o mnie to  jakbym miał już ciągać za kamperem jakiekolwiek auto to chciałbym żeby był to mały kabriolet z napędem na tył  :D

Ale jak już wcześniej zauważyli inni to masz ciągnąć przyczepę kampingową. Stawiasz na miejscówce a auto w użytku. Jakie sobie tylko wymyślisz. 

12 minut temu, Zulos napisał(a):

A możesz uchylić rąbka tajmenicy - ile waży ta Twoja platforma plus jakiej wagi skuter udźwignie?

Patforma na skuter to owszem - świetne rozwiązanie, ale do większości kamperów, które ślizgają się na granicy 3,5 t to raczej już tylko skuter na przyczepce zostaje...

:) … u nas DMC przy wyjeździe jest maksymalne :) zero luzu. Pozostaje tylko przyczepka na motocykl. Jak przerzucę rowery elektryczne z auta na przyczepę będę mógł zamontować ponownie hak … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rtwppk napisał(a):

Ale jak już wcześniej zauważyli inni to masz ciągnąć przyczepę kampingową. Stawiasz na miejscówce a auto w użytku. Jakie sobie tylko wymyślisz. 

 nie bardzo rozumiem ,  chyba że zamiast " masz " chciałeś napisać "możesz" to wtedy ma to sens.

Tyle że wówczas jesteś skazany na posiadanie dwóch samochodów  jak nie chcesz na co dzień jeździć "dużym" holownikiem  tylko małym miejskim autem , i tracisz mobilność kampera na  pozostałe krótsze wyjazdy   gdzie jeździłbyś kamperem bez lawety .

@Zulos opisał to idealnie . mam dokładnie taki sam punkt widzenia ;)

 

23 minuty temu, Zulos napisał(a):

A w temacie sensu takiego połączenia jak u niemieckich zuchów to oczywiście dla większości nie ma to sensu, ale jak postawimy się w roli niemieckiego emeryta, który:

- chce mieć wygodną przestrzeń życiową - czyli jak by to miałaby być przyczepa, żeby holownik był nie na lawecie z tyłu, tylko z przodu, to holownik musiałby byś konkretny,

- na codzień nie potrzebuje właśnie takiego konkretnego samochodu, bo nigdzie nie jeździ poza sklepem i lekarzem, ewentualnie odwiedzić wnuki,

- nie potrzebuje więcej sprzętów do utrzymania,

- plus - jak powiedział @Suzu4x4 - być może w krótsze trasy jedzie samym kamperem, a jak jedzie na kilka miesięcy siedząc na jednym kempingu po parę tygodni - to taki samochodzik jest mu wtedy niezbędny, a na skuter być może jest już po prostu za stary

i już rysuje się, że to może wcale nie taki głupi pomysł...

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał(a):

Michał Twoją chawirą, w te miejsca gdzie byłem w tym roku po prostu bym nawet nie wjechał ? .

Ale ja np Twoim na objazdówkę po polskim morzu zimą bym nie chciał...

1 godzinę temu, rtwppk napisał(a):

A w sumie to który Ty jesteś rocznik, że tak narzekasz na SKS?

75 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

 nie bardzo rozumiem ,  chyba że zamiast " masz " chciałeś napisać "możesz" to wtedy ma to sens.

Tyle że wówczas jesteś skazany na posiadanie dwóch samochodów  jak nie chcesz na co dzień jeździć "dużym" holownikiem  tylko małym miejskim autem , i tracisz mobilność kampera na  pozostałe krótsze wyjazdy   gdzie jeździłbyś kamperem bez lawety .

@Zulos opisał to idealnie . mam dokładnie taki sam punkt widzenia ;)

 

 

Masz racje … słownik zadziałał błędnie o poranku :) …oczywista pomyłka pisarska :)  jakiekolwiek auto we Włoszech jako środek transportu z campingu po okolicy to porażka. Nie mówię to ze swojego doświadczenia tylko z obserwacji Włochów. Camper jest tu najbardziej popularną formą w podróży (przyczep jest mało) i 90% spotkanych przez nas camperów ma albo motocykl a częściej skuter, rowerów miejskich jest mało (chyba że już typowo kolarskie rozwiązania). Uniwersalnego rozwiązania na EU nie ma :) zawsze to jest jakiś kompromis użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, ktoś tak jeździ, znaczy jemu pasuje. I chyba o to w tym wszystkim chodzii i to jest najważniejsze. Każdemu z nas pasować nie musi.

Taki zestaw mnie nie dziwi, fajna opcja, wybiera miejsca na postój gdzie bez problemu dojedzie zestawem, a później rusza na bezstresowe zwiedzanie spokojnie w promieniu np. 50-100km tym "małym", wciskając się wszędzie. Widać ma czas na długie spokojne wyjazdy, tu parę dni, tu parę, a nie skacze z miejsca na miejsce, ncleg tu, następny już gdzie indziej. I też fajne. Przeloty takim zestawem po sieci głównych dróg to pestka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pierzasty napisał(a):

Nie mniej to tylko moje zdanie, mój gust i szanuję zdanie innych.

Tak samo jak tu sąsiad...uwaza że t4 najlepsze (niskie), bo się mieści na parkingi 2,2m... A łazienka mu niepotrzebna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Misio napisał(a):

Ale ja np Twoim na objazdówkę po polskim morzu zimą bym nie chciał...

75 ?

To nie narzekaj :) poczekaj trochę aż skończysz 50 :P wtedy się zaczyna jazda … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rtwppk napisał(a):

Masz racje … słownik zadziałał błędnie o poranku :) …oczywista pomyłka pisarska :)  jakiekolwiek auto we Włoszech jako środek transportu z campingu po okolicy to porażka. Nie mówię to ze swojego doświadczenia tylko z obserwacji Włochów. Camper jest tu najbardziej popularną formą w podróży (przyczep jest mało) i 90% spotkanych przez nas camperów ma albo motocykl a częściej skuter, rowerów miejskich jest mało (chyba że już typowo kolarskie rozwiązania). Uniwersalnego rozwiązania na EU nie ma :) zawsze to jest jakiś kompromis użytkownika.

:ok:

jak   kiedyś  będę podróżował bez dzieci to zestaw mały  kamper + skuter o pojemności min 400ccm będzie dla mnie  fajną opcją. 

oby tylko zdrowie dopisało i środki pozwoliły <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rtwppk napisał(a):

To nie narzekaj :) poczekaj trochę aż skończysz 50 :P wtedy się zaczyna jazda … 

Mi już jakby wajcha przeskoczyła o 1/3 zakresu przy 45-ciu, więc nie strasz, zostaw chociaż trochę nadziei z złudzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czyś napisał(a):

Mi już jakby wajcha przeskoczyła o 1/3 zakresu przy 45-ciu, więc nie strasz, zostaw chociaż trochę nadziei z złudzeń :)

Kiedyś myślałem, że to mit … Ale sama ilość serwisowych przeglądów przy współpracy z NFZ już przeraża :( Trzymam się wersji, że życie zaczyna się po 50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.