Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy kwota około 20tysięcy


diablobal

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj kolego.

Podobnie jak Ty szukałem niedawno przyczepy. Mam również świadomość tego iż ilość informacji jaka znajduje się na forum jest przerażająca ale dzięki temu właśnie nie ma się co gorączkować bo na przynajmniej 90% pytań znajdziesz już tu odpowiedzi. Jest nawet funkcja szukaj :)

Myślę że koledzy zgodzą się również ze mną że NIKT nie powie Tobie ani innemu "Kup tą - będziesz zadowolony" takie żeczy to na placu z pewnością usłyszysz oglądając z pewnością kilka i niekoniecznie wartych czegokolwiek. Wydaje mi się (tak przynajmniej w moim wypadku było) iż poszukiwanie przyczepy jest wielką frajdą i mnie cieszyło samodzielne do pewnego momentu podejmowanie decyzji, która ostatecznie i tak była w 100% moja. Gdy w grę wchodziły już na serio odsiane sztuki i wydanie pieniędzy było już bliskie, udało mi się zakupić dobrą przyczepę bardzo sprawnie i szybko. (Jeszcze raz wielkie dzięki dla kolego Marko6 :) )

 

Abyś się nie zraził czytając ten post, podepnę się do wypowiedzi Marc_Mari iż w przypadku spania z dzieciakami układ z łóżkiem piętrowym jest bardzo dobrym pomysłem. Masz w przyczepie sporo więcej miejsca i przestrzeni, a o komforcie snu dzieciaków gdzie przy zasypianiu 1 nie kopie 2giego nawet nie wspominam. A i Ty oszczędzisz sobie zawsze trochę nerwów na urlopie :)

Rozważ także opcję może nie codziennego ale w przypadku kiepskiej pogody częstszego składania jednego spania na część jadalną.

I jak już może wyłapałeś z wcześniejszej podpowiedzi, warto patrzeć na realne wymiary miejsc do spania bo często podobnie jak w namiotach piszą że 3osoby a w praktyce to 2 i to bokiem by się wyspać :) a jednak komfort wypoczynku jest istotny.

Na pocieszenie powiem również iż miałem założony większy budżet na przyczepkę i ku uciesze wszystkich udało się do niego nie zbliżyć jakoś strasznie więc nie jest powiedziane że jak zakładasz 20.000 to na bank wydasz więcej. Potrzeba tylko cierpliwości chyba że faktycznie będziesz zmieniał ją co roku. Tylko w takim wypadku może lepiej pożyczyć??? Pośpiech nie jest dobrym doradcą

dokładnie z Tobą zgadzam ale własnie po to napisałem ten post by usłyszeć kilka dobrych rad na co zwrócić uwage na co uważać jak szukać :)

Dzieki w wekend pewnie sie wybiore na jakiś plac pogladać wnetrza i ogarną jaki układ był by najlepszy dla nas:) a potem już szukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. W 100% dołączam się do opinii kolegi ketrab, także uważam że dla dzieci łóżka piętrowe to najlepsze rozwiązanie. Dla naszych Smerfów to super frajda i wygoda co wieczór losują kto śpi na górze(górne łóżko w ich odczuciu to większa frajda) w domu tego nie mają więc też jakaś dodatkowa atrakcja. Poza tym mają swoje miejsce do poczytania, zabawy, odpoczynku. A z doświadczenia(w tamtym roku miałem ten sam problem) znaleźć fajną budkę spełniającą oczekiwania nie jest łatwo!!! Życzę powodzenia i wierzę że z rozsądkiem i szczęściem uda Ci się kupić.

Pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co ten przekręt , o którym pisałem wcześniej sprzedaje teraz pod wspomnianym linkiem http://allegro.pl/cukierek-i3910595386.html , a miała to być super okazja !!!

Przyczepka jak raz - super wypas HOBBY 540 rocznik 2009 za :  UWAGA - 19 999,00 zł.

Edytowane przez CINCINO (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponieważ powoli pora iść już do spania, zostanę dalej przy kwestii łożek piętrowych, choć nie dałeś znać czy bierzesz i taką opcję pod uwagę.

 

A tych piętrowych to jest kilka systemów

Np składane lub opuszczane nad stolik, powiedzmy jadalny. który składasz w jedno miejsce do spania a nad nim masz 2gie.

Zdecydowana większość tych składanych ma max nośność 50kg !!!, do tego wątpliwą (nawet niektóre Hobby) nie wiem jak tam Twoje dzieciaki ale moja mała córa (3,8 roku) to wyjątkowo żywe dziecko i choć w chwili obecnej jeszcze zbyt ciężka nie jest :) to nie bardzo wyobrażam sobie takiego łóżka po jej szaleństwach już teraz :) a do tego jej młodszy brat (0,8 roku) jak podrośnie, co jak wiemy nastąpi szybko, to też myślę przetestuje wszystko w przyczepie na maxa :)

Są też take które mają nośność większą ale trzeba się naszukać bo ich mało.

I tu myślę spora zaleta łóżka piętrowego stałego. Zazwyczaj jest to minimum 70 kg a czasem jak np w mojej, śmiało mogę spać na górnym osobiście i wiem że nikomu się nic na dole nie stanie. Niestety nie ma w tym miejscu stolika ale pytanie ile z niego na serio się kożysta. Zazwyczaj jesz i tak na zewnątrz a śpisz w środku więc dla mnie kwestia składania/rozkładania spania jest istotna. Do tego jednak te niemieckie meble jakieś takie solidniejsze są od np angielek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mam jedno dziecko 4 letnie ale szukam przyczepy nie tylko dla naszej trójki ale żeby czasem wziaść ze sobą także mojego brata z żona dlatego 4/5 osób , przepraszam że nie sprostowałem od razu, ale macie racje łózka piętrowe to fajna sprawa zajmują zdecydowanie mniej miejsca a znalazłem wczoraj nawet z 80kg obciązania łóżka górnego i nie cza składać i rozkładać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim wypadku musisz sobie najpierw odpowiedzieć w kwestii sytuacji rodzinnej :) a najlepiej to z nimi wszystko sobie omówić

1. Czy planujecie w niedalekiej pszyszłości kolejne potomstwo??

2. Czy częstotliwość wyjazdów z bratem i jego żoną będzie na tyle duża że faktycznie potrzba 5 pełnowymiarowych miejsc??

może już po pierwszym tak im się spodoba że kupią sobie własną :)

 

Bo jeśli nie planujecie więcej dzieciaków a pozostała rodzinka ma jechać sporadycznie od czasu do czasu to może nie jest konieczny pietrus.

Jeśli będziesz miał coś z dużym łóżkiem stałym + 2gie rozkładane stolik/spanie dla 2ch osób to być może będzie to wystarczająco komfortowe dla Was.

Sami się musicie zastanowić czy w przypadku wyjazdu większym gronem młoda/y śpi z wami (czy będzie wam wygodnie) a 2gie łóżko dla brata z żoną...

Bo paradoksalnie patrząc to nawet z piętrusem w takim zestawie rodzinnym będzie śmiesznie no bo jak... Wy z dzieckiem w jednym a oni na piętrowym - wątpię?? Czy szkrab na górnym a wy się zmieniacie dla urozmajcenia nocnych wrażeń :) Sorki że tak brnę w tym temacie dość osobistym ale wbrew pozorom są to jakieś niedogodności które trzeba przemyśleć a znacząco wpływają na komfort wypoczynku i brak zgrzytów na wyjeździe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diablobal

W takim przypadku, gdy zamierzasz jezdzic 2+1 (+2) proponuje ci uklad jak u mnie, czyli 1 x podwojne lozko + pietrowe + 1 tzw. półtorówkę, służącą w dzień jako stolik.

Przy obłożeniu 2+1 macie problem z glowy ze składaniem łóżek - pozostaje luz i swoboda. Dodatkowo przewiduje rozwój rodziny ;)

 

ewentualnie np taki układ przy dlugosci 510

 

110308_GR_WW_TEC510GK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponieważ powoli pora iść już do spania, zostanę dalej przy kwestii łożek piętrowych, choć nie dałeś znać czy bierzesz i taką opcję pod uwagę.

 

A tych piętrowych to jest kilka systemów

Np składane lub opuszczane nad stolik, powiedzmy jadalny. który składasz w jedno miejsce do spania a nad nim masz 2gie.

Zdecydowana większość tych składanych ma max nośność 50kg !!!, do tego wątpliwą (nawet niektóre Hobby) nie wiem jak tam Twoje dzieciaki ale moja mała córa (3,8 roku) to wyjątkowo żywe dziecko i choć w chwili obecnej jeszcze zbyt ciężka nie jest :) to nie bardzo wyobrażam sobie takiego łóżka po jej szaleństwach już teraz :) a do tego jej młodszy brat (0,8 roku) jak podrośnie, co jak wiemy nastąpi szybko, to też myślę przetestuje wszystko w przyczepie na maxa :)

Są też take które mają nośność większą ale trzeba się naszukać bo ich mało.

I tu myślę spora zaleta łóżka piętrowego stałego. Zazwyczaj jest to minimum 70 kg a czasem jak np w mojej, śmiało mogę spać na górnym osobiście i wiem że nikomu się nic na dole nie stanie. Niestety nie ma w tym miejscu stolika ale pytanie ile z niego na serio się kożysta. Zazwyczaj jesz i tak na zewnątrz a śpisz w środku więc dla mnie kwestia składania/rozkładania spania jest istotna. Do tego jednak te niemieckie meble jakieś takie solidniejsze są od np angielek.

ciekawa bardzo ta Twoja przyczepka ale 25000 tysiecy chcą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/adria-adria-altea-502-dk-auto-paka-T3375881.html

 

nie mówię abyś tą kupił - nie wypowiadam się na temat stanu przyczepy ale o coś takiego chodzi, ja mam taką i naprawdę jest dużo miejsca mam 12 latka i 4 latka

 

małżonce bardzo zależało na tym środkowym łóżku, jeszcze nigdy go nie rozłozyliśmy tylko przy nim jemy - nie trzeba składać dużego łóżka do jedzienia :) - jak jesteśmy gdzieś w drodze albo przy brzydkiej pogodzie jak przedsionka nie rozstawialiśmy

a dzieciaki się piętrówką podzieliły :)

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podam 2 PRZYKŁADY za jednym razem

 

http://allegro.pl/caravelair-2001r-5os-pietro-lazienka-przedsionek-i3903219095.html

 

1 układ fajny w Twoim przypadku no i kasa się mieści zważywszy że do znacznego targowania....

 

a dlaczego??

 

2 np dlatego iż na allegro już chwilę wiśi w  tej samej, niezmiennej cenie non stop a już ją ogołocili z movera.... Draństwo!!!

 

diablobal - czy to aby było do mnie?? "ciekawa bardzo ta Twoja przyczepka ale 25000 tysiecy chcą ;)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam taką przyczepkę              http://otomoto.pl/knaus-451-lozko-francuskie-T4154818.html                      3 lata młodszą i taki układ też bym tobie polecał. Kupowałem z tą samą myślą co ty.  Syna tylko mam starszego bo 14 lat, a na tym stałym łóżku wyśpisz się swobodnie z dzieckiem chociaż nigdy nie spaliśmy tak bo nie zaszła potrzeba ale miejsca na łóżku jest bardzo dużo poprzednio miałem 3 osobową angielkę i tam spaliśmy we trzech i nie było ciasno.

Taki układ ze spaniem po 2 końcach przyczepy jest korzystny bo daje odrobinę intymności, ponieważ spania są oddalone od siebie i przedzielone przesuwnymi drzwiami.

Obok kuchenki u góry jest szafka z zasuwanymi drzwiami tam mam TV 27 calowy led który można oglądać leżąc w łóżku jak i siedząc przy stole.

Na chwilę obecną zastanawiam się czy jej nie sprzedać i nie kupić młodszej - ale mam hamulec ze względu na opinie jakie koledzy wyrażają odnośnie jakości nowszych przyczepek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podam 2 PRZYKŁADY za jednym razem

 

http://allegro.pl/caravelair-2001r-5os-pietro-lazienka-przedsionek-i3903219095.html

 

1 układ fajny w Twoim przypadku no i kasa się mieści zważywszy że do znacznego targowania....

 

a dlaczego??

 

2 np dlatego iż na allegro już chwilę wiśi w  tej samej, niezmiennej cenie non stop a już ją ogołocili z movera.... Draństwo!!!

 

diablobal - czy to aby było do mnie?? "ciekawa bardzo ta Twoja przyczepka ale 25000 tysiecy chcą ;)"

tak chodzilo mi o model Twojej przyczepy jest taka wystawiona ale kosztuje 25 tys

Witaj ja mam taką przyczepkę              http://otomoto.pl/knaus-451-lozko-francuskie-T4154818.html                      3 lata młodszą i taki układ też bym tobie polecał. Kupowałem z tą samą myślą co ty.  Syna tylko mam starszego bo 14 lat, a na tym stałym łóżku wyśpisz się swobodnie z dzieckiem chociaż nigdy nie spaliśmy tak bo nie zaszła potrzeba ale miejsca na łóżku jest bardzo dużo poprzednio miałem 3 osobową angielkę i tam spaliśmy we trzech i nie było ciasno.

Taki układ ze spaniem po 2 końcach przyczepy jest korzystny bo daje odrobinę intymności, ponieważ spania są oddalone od siebie i przedzielone przesuwnymi drzwiami.

Obok kuchenki u góry jest szafka z zasuwanymi drzwiami tam mam TV 27 calowy led który można oglądać leżąc w łóżku jak i siedząc przy stole.

Na chwilę obecną zastanawiam się czy jej nie sprzedać i nie kupić młodszej - ale mam hamulec ze względu na opinie jakie koledzy wyrażają odnośnie jakości nowszych przyczepek.

bardzo fajna przyczepa wogóle podobają mi sie te z firmy Knaus układ bardzo fajny szkoda że tak daleko do obejzenia musze poszukac bliżej żeby zobaczyć na żywo;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podam 2 PRZYKŁADY za jednym razem

 

http://allegro.pl/caravelair-2001r-5os-pietro-lazienka-przedsionek-i3903219095.html

 

1 układ fajny w Twoim przypadku no i kasa się mieści zważywszy że do znacznego targowania....

 

a dlaczego??

 

2 np dlatego iż na allegro już chwilę wiśi w  tej samej, niezmiennej cenie non stop a już ją ogołocili z movera.... Draństwo!!!

 

diablobal - czy to aby było do mnie?? "ciekawa bardzo ta Twoja przyczepka ale 25000 tysiecy chcą ;)"

jesli mam byc szczery to mialem taka w tym ukladzie niestety ta dostawka nad sypialnianym to bardziej na sztuke niz praktyczne..... ja z pietra nigdy nie skorzystalem i kilka lat przelezalo w piwnicy gdyz ciezko by sie bylo na dolnym lozku obrocic przy zamontowanej gorze proponuje raczej zebys pomyslal o wersji z pietrem ale pojedynczym obecnie mam takie w knausie i jestem zadowolony nie wiem skad jestes ale jesli z okolic krakowa to moge ci pokazac uklad w mojej moze ci sie spodoba i poszukasz czegos podobnego..(moja nie na sprzedaz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podam 2 PRZYKŁADY za jednym razem

 

http://allegro.pl/caravelair-2001r-5os-pietro-lazienka-przedsionek-i3903219095.html

 

1 układ fajny w Twoim przypadku no i kasa się mieści zważywszy że do znacznego targowania....

 

a dlaczego??

 

2 np dlatego iż na allegro już chwilę wiśi w  tej samej, niezmiennej cenie non stop a już ją ogołocili z movera.... Draństwo!!!

 

diablobal - czy to aby było do mnie?? "ciekawa bardzo ta Twoja przyczepka ale 25000 tysiecy chcą ;)"

na jakiej podstawie wysnuty jest wniosek z ogołocenia z movera.... "Draństwo!!!" ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.