Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy kwota około 20tysięcy


diablobal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlatego namawiam do odwiedzin jakiegoś placu. Nie w celu zakupu, tylko skonkretyzowania wymagań, układu wnętrza. Tego już się w przyczepie nie zmieni. Jeżeli okaże się że wąskie przejście nie przeszkadza, lub łóżko 90 cm. szer. jest o.k. to jeszcze lepiej- większy wybór przyczep......W moim przypadku było tak, że ten układ odpadał i w grę wchodził taki z kuchnią i toaletą na środku. Jeszcze lepszy byłby taki z podkową i dwoma oddzielnymi łóżkami, ale takie budki mają już za duże dla mnie DMC i też odpadka, dlatego ważne żeby wiedzieć czego się szuka. Pisałem o tych łóżkach nie w sensie że coś jest gorsze, czy lepsze, tylko żeby kolega miał świadomość pewnych rozwiązań, bo na zdjęciach tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i własnie o takie opinie i dorady mi chodzi o spojrzenie z innej strony , pewnie w wekend sie wybiore do bierunia tam sa 3 salony o pogladam wnetrza co i jak zeby nam najlepiej pasowalo

ta dosc ciekawie wyglada duze lozko i podkowa http://otomoto.pl/hobby-de-luxe-495-T3972011.html

Edytowane przez diablobal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też jedna bardzo ważna kwestia , a mianowicie pochodzenie przyczepy . Dokładnie sprawdź kolego dokumenty - jeśli nie jest jeszcze zarejestrowana w PL czy posiada oryginalny BRIEF i dokumenty eksportowe z danego kraju , czy nr zgadzają się z tymi  wybitymi na ramie , czy jest  tabliczka znamionowa zgodna z danymi przyczepy wpisanymi w brief  - zanim sięgniesz po portfel z pieniędzmi dobrze to wszystko sprawdź. Zdarzają się różne cuda . W ubiegłym roku na zlocie majowym w Przybrodzinie zgadałem się z kolegą z forum z lubelskiego , któremu nasza policja po roku czasu zabrała z podwórza przyczepę wartą ponad 60 tysiaków - przyczepę która od prawie roku była zarejestrowana w wydziale komunikacji na północy kraju.

Wziąść też i taki przykład - do wczorajszego  wieczora  przyczepa HOBBY wystawiona na Allegro ( link zapisany ) kosztowała tylko 19 999,00 zł zł  - no super okazja ( młody rocznik i wypas pełen )  , na stronie aukcji  była też informacja , iż przyczepa jest bez prawa rejestracji czyli nie ma dokumentów  , A dzisiaj co - nagle cena wzrasta do 29 999,00 zł  i informacja o braku możliwości rejestracji znika z ogłoszenia . Nagle dokumenty się znajdują !!! Dziwna i podejrzana sprawa .

Tak , że moja przestroga kolego tyczy się nie tylko do Ciebie , ale i pozostałych forumowiczów , Trzeba bardzo uważać by nie dać się oszukać.

Edytowane przez CINCINO (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie szukam i ta przyczepka wyglada ładnie i cena ok

http://otomoto.pl/hobby-495-prysznic-namiot-T4059575.html

sprzedający to handlarz, więc ostrożnie. nie wiem skąd jesteś i jak daleko masz do sprzedającego, więc najpierw poproś o więcej wysokiej rozdzielczości zdjęć. przede wszystkim: przedniej ściany (od wewnątrz), okolice parapetu, wszystkich schowków otwartych żebyś mogł w narożniki spojrzeć, okolice okien dachowych by zobaczyć czy nie ma zacieków. Zapytaj czy ma zdjęcia przedsionka rozłożonego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz że 4 osobowej czyli dzieciaki będą spały razem ? Jesteś pewien że to się uda ?

może jakaś z łóżkiem piętrowym ?

ja uważam że rocznik również ma znaczenie, 16 letnia za dwadzieścia tys, potrzymasz 4 lata i za ile później sprzedasz 20 letnią przyczepę ? w jakim by nie była idealnym stanie to zawsze będzie miała 20 lat

to nie oldtimer że nabiera na wartości :)

ja osobiście wole fiata z salonu niż 20 letnie inne auto ( nie pisze jakie aby awantur nie było )  

 

i jak piszę Tomek trzeba uważać na wszystko i pamiętaj okazji nie ma

aha i dla wiekszej pewności że przyczepa jest ok to napisz do sprzedającego jeśli przyczepa nie będzie zgodna z Pańskim opisem zwraca Pan koszty przyjazdu, to może pomóc,

jak kiedyś znalazłem auto w komisie miało 6 m-cy i dość niską cenę - sprzedający zachwalał, że bez wypadkowe itd. powiedziałem że obejrzy je rzeczoznawca i dopiero podejmę decyzję to Pan przyznał że było rozbite itd

na wszystko trzeba uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.

Podobnie jak Ty szukałem niedawno przyczepy. Mam również świadomość tego iż ilość informacji jaka znajduje się na forum jest przerażająca ale dzięki temu właśnie nie ma się co gorączkować bo na przynajmniej 90% pytań znajdziesz już tu odpowiedzi. Jest nawet funkcja szukaj :)

Myślę że koledzy zgodzą się również ze mną że NIKT nie powie Tobie ani innemu "Kup tą - będziesz zadowolony" takie żeczy to na placu z pewnością usłyszysz oglądając z pewnością kilka i niekoniecznie wartych czegokolwiek. Wydaje mi się (tak przynajmniej w moim wypadku było) iż poszukiwanie przyczepy jest wielką frajdą i mnie cieszyło samodzielne do pewnego momentu podejmowanie decyzji, która ostatecznie i tak była w 100% moja. Gdy w grę wchodziły już na serio odsiane sztuki i wydanie pieniędzy było już bliskie, udało mi się zakupić dobrą przyczepę bardzo sprawnie i szybko. (Jeszcze raz wielkie dzięki dla kolego Marko6 :) )

 

Abyś się nie zraził czytając ten post, podepnę się do wypowiedzi Marc_Mari iż w przypadku spania z dzieciakami układ z łóżkiem piętrowym jest bardzo dobrym pomysłem. Masz w przyczepie sporo więcej miejsca i przestrzeni, a o komforcie snu dzieciaków gdzie przy zasypianiu 1 nie kopie 2giego nawet nie wspominam. A i Ty oszczędzisz sobie zawsze trochę nerwów na urlopie :)

Rozważ także opcję może nie codziennego ale w przypadku kiepskiej pogody częstszego składania jednego spania na część jadalną.

I jak już może wyłapałeś z wcześniejszej podpowiedzi, warto patrzeć na realne wymiary miejsc do spania bo często podobnie jak w namiotach piszą że 3osoby a w praktyce to 2 i to bokiem by się wyspać :) a jednak komfort wypoczynku jest istotny.

Na pocieszenie powiem również iż miałem założony większy budżet na przyczepkę i ku uciesze wszystkich udało się do niego nie zbliżyć jakoś strasznie więc nie jest powiedziane że jak zakładasz 20.000 to na bank wydasz więcej. Potrzeba tylko cierpliwości chyba że faktycznie będziesz zmieniał ją co roku. Tylko w takim wypadku może lepiej pożyczyć??? Pośpiech nie jest dobrym doradcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.