Skocz do zawartości

Na wesoło


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, lbuster napisał(a):

Dla mnie to będzie największa kara pod słońcem

Być może dla innych to będzie nagrodą i tym należy się cieszyć. Nie wiesz, bo nie możesz wiedzieć co będzie z Toba za X lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Cathay napisał(a):

Być może dla innych to będzie nagrodą i tym należy się cieszyć. Nie wiesz, bo nie możesz wiedzieć co będzie z Toba za X lat.

Oczywiście, jednak nie zmienia to faktu, że dla mnie to będzie kara, bo nie będę mógł zajmować się motoryzacją i karawaningiem. 

Mimo, że jeszcze mi daleko do tych obaw, to według mnie powinno się bardzo ostrożnie podchodzić do zabierania uprawnień ze względu na wiek. Bardzo łatwo jedną decyzją wykluczyć społecznie starsze osoby, dla których motoryzacja czy karawaning to hobby lub po prostu mieszkają w takim miejscu, że bez samochodu nie mogą egzystować. Myślę, że procent zdarzeń drogowych spowodowanych wiekiem jest bardzo mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lbuster napisał(a):

powinno się bardzo ostrożnie podchodzić do zabierania uprawnień ze względu na wiek

Nie ma sposobu aby było dobrze. Obligatoryjnie w jakimś wieku nie można, bo ludzie są różni i wielu 85 latków jeździ sprawniej niż wielu 65 latków. Natomiast badania lekarskie kwalifikujące są absolutnie do bani, bo w PL jest za dużo łapówkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cathay napisał(a):

Nie ma sposobu aby było dobrze. Obligatoryjnie w jakimś wieku nie można, bo ludzie są różni i wielu 85 latków jeździ sprawniej niż wielu 65 latków. Natomiast badania lekarskie kwalifikujące są absolutnie do bani, bo w PL jest za dużo łapówkarzy.

Bo system w Polsce jest do bani. Podobnie jest z badaniem technicznym na SKP. Jak będzie za bardzo szczegółowe to będzie mniej klientów. Jak będzie mniej klientów to będzie mniej kasy. I tak to się kręci dopóki się nieszczęście nie wydarzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert bez przesady masz mieś sprawne hamulce , światła ,zawieszenie i ekologię reszta jest uznaniowa. Już nie wiem kiedy i czy sprawdzali mi apteczkę i gaśnicę.  Pamiętam w latach 70 ubiegłego wieku jak się nie dało to odwalił że samochód jest brudny od spodu i się nie będzie Pan mazał w błocie. Pozdrawiam Hermogenes

Chał ał trzeba odszczekać 19 mam badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cathay napisał(a):

Nie ma sposobu aby było dobrze. Obligatoryjnie w jakimś wieku nie można, bo ludzie są różni i wielu 85 latków jeździ sprawniej niż wielu 65 latków. Natomiast badania lekarskie kwalifikujące są absolutnie do bani, bo w PL jest za dużo łapówkarzy.

Ba, niektórzy 80-latkowie lub blisko 80-latkowie, są wybierani/kandydują na fotel prezydenta mocarstwa atomowego, głowy kościoła....

Co tam PJ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chris_66 napisał(a):

bez prawa jazdy :policja: nie grozi ci utrata prawa jazdy :bzik: proste :pub:

W sumie to jest jakieś rozwiązanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie latem pojeździsz bez PJ, na jesień dajesz się złapać - jako recydywa przez zimę masz zaopiekowanie przez Państwo i na wiosnę znowu w drogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyrobią się na koniec lata z I instancją, to wniosek o uzasadnienie wyroku, dalsze dwa miesiące, i gdy to okaże się mało, pod byle pretekstem ewentualnie apelacja, którą starczy cofnąć w dogodym momencie, kiedy zależeć będzie na "przetrwaniu" martwego sezonu. Trzeba planować zawczasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2024 o 21:10, czyś napisał(a):

Ba, niektórzy 80-latkowie lub blisko 80-latkowie, są wybierani/kandydują na fotel prezydenta mocarstwa atomowego, głowy kościoła....

Ja też będę kandydował:D, mam do tego predyspozycje:narcyz:, w końcu jestem po :

WSP ( Wieczorowej Szkole Podstawowej ), KLO ( Korespondencyjnym Liceum Ogólnokształcącym ), CH ( Collegium Humanum ), potrafię pisać i jeździć na nartach:D, mam Kota , Psa  oraz parę działek i domów na żonę i dzieci:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czyś napisał(a):

Ale jak wyrobią się na koniec lata z I instancją, to wniosek o uzasadnienie wyroku, dalsze dwa miesiące, i gdy to okaże się mało, pod byle pretekstem ewentualnie apelacja, którą starczy cofnąć w dogodym momencie, kiedy zależeć będzie na "przetrwaniu" martwego sezonu. Trzeba planować zawczasu :)

Biorąc pod uwagę prędkość działania sądów i to, że mówimy o obywatelu z pewnym wiekiem, którego sprawa ma się tyczyć, to wychodzi na to, że jak już Cię złapią bez PW, to żeby osadzić, będą musieli Cię ekshumować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Hermogenes napisał(a):

a przy dzisiejszym terminie rozpraw chyba do wiosny się nie wyrobią

ale do wiosny którego roku ?:D

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

ale do wiosny którego roku ?:D

pzdr

Włodek

Rok nie jest ważny; chodzi żebyś był z powrotem sezonu na wodzie / parceli. Pozdrawiam Hermogenes

Edytowane przez Hermogenes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.