Skocz do zawartości

Przyczepa z jednym spaniem typu salonka


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego, ja jeżdżę 2+1 (5 lat) i już bym salonki nie kupił bo za mała jak na wypoczynek.

Poszukaj czegoś z przynajmniej 1 łóżkiem dużym (może być takie rozkładane ) + min. jedno łóżko małe (ja mam takie też rozkładane a w czasie dnia robi za stolik dzienny/śniadaniowy).

 

Ściana miękka to dość ciężka sprawa. Gdyby Mi kolega Marko6 nie pokazał podczas wspólnych oględzin jak kupowałem swoją w 2012 to bym nie przypuszczał, że to jest właśnie to :(.

Warto poprosić kogoś o pomoc (z doświadczeniem) aby nie utopić $ za cepkę.

 

Ale tą odradzam jako załogant 2+1 bo jest za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gryzon.

Wybij sobie z głowy 2+1+niemowlę na łóżku o wymiarach zbliżonych jak podał Kolega Port.

 

Nawet pomijając nasze rady co do spania.

Możesz powiedzieć - nie mieliście salonki, wiec wasze rady są nie poparte doswiadczeniem. 

Tę rade daje Ci ktoś, kto jak sobie dobrze przypominam miał salonkę.

Więc z doświadczenia wie co pisze!!!!!. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko, ale ja miałem wiele salonek

 

...

Tę rade daje Ci ktoś, kto jak sobie dobrze przypominam miał salonkę.

...

 

Łoch... i to nie jedną. 

Dla mnie lepszej opcji nie było, ale już bez dzieci i jeszcze bez wnuków i dla mnie i ukochanej salonki były doskonałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Kolego Gryzon, tak, jak wcześniej Kol. Wojtek i inni Koledzy pisali - dla 2+2 wybij sobie z głowy jakąkolwiek salonkę ! Bezwzglednie muszą być dwa spania, niekoniecznie największe, ale dwa osobne i każde na dwie osoby, wtedy będzie sens zakupu takiej przyczepki. Innej opcji dla Was po prostu nie ma i już. Posłuchaj ludzi, którzy radzą Ci dobrze z własnego doświadczenia. :ok:
Sprawa kolejna.
Budżet jest faktycznie bardzo mały, ale nie to będzie powodem moich uwag, a Twoja wiara, że za takie pieniądze można kupić zdatną do użytku "angielkę" !
Nie mam już siły pisać w każdym tego typu nowym temacie, słów:

"Ludzie miejcie trochę wyobraźni i stąpajcie po ziemi, a nie bujacie w obłokach".

Jak można ufać, że w kwocie 5 tys. kupi się ponad standardowo wyposażoną angielkę, wygodną dla 4 osób i do tego sprawną oraz suchą ???  Zgnilizna i grzyb szkodzą nawet dorosłym, a co dopiero dzieciom.
Chcesz Kolego kupić przyczepkę, to poczytaj przez kilka dni tematy o zakupie przyczep, zwłaszcza angielskich. Dodam, ze mowa tam o dużo wyższych kwotach, a mimo to ... :pad:
Dowiesz się z nich tego wszystkiego, o czym tu piszemy, a co jest powielane już dziesiątki, a może i setki razy.
Masz taki, a nie inny budżet, OK, rozumiem, ale nie licz, ze kupisz angielską przyczepkę z jakimkolwiek wyposażeniem i do tego suchą.

Przepraszam za ostre słowa, ale taka jest gorzka prawda, którą piszę w trosce o Twoje oszczędności.

Szukaj w przyczepach z kontynentu. Na pewno coś znajdziesz. Budka będzie już wiekowa, będzie wymagać jakichś poprawek kosmetycznych i mechanicznych we własnym zakresie, ale za to z dużo większym prawdopodobieństwem, że będzie sucha. Musisz zdecydować: "luksus" wyposażenia i pewny grzyb lub słabszy wygląd, ascetyczne wyposażenie, ale sprawna i szczelna.

 

A tak w ogóle, jeśli jest jakakolwiek szansa na zwiększenie posiadanej kwoty pieniędzy, teraz lub w niedalekiej przyszłości, choćby do 7, czy nawet 8 tysięcy, to poczekaj. Szanse na dobrą przyczepkę, lepiej wyglądającą, szczelną i z lepszym wyposażeniem, znacząco wzrosną. To chyba byłoby najlepsze posunięcie.

Przemyśl jeszcze raz temat zakupu "na już", może znajdziesz bardziej rozsądne rozwiązanie.

 

Karawaning wciąga, jest ciekawy, wygodny (właśnie - ma być wygodny !), daje duże możliwości podróżowania i spędzania wolnego czasu na łonie przyrody, ale ma sprawiać przyjemność, a nie udrękę gniecenia się czterech osób w jednym łóżku (mimo, ze dwie z nich, to dzieci) i oddychania stęchlizną przegniłej konstrukcji.  Gdyby jeszcze chodziło tylko o dwie dorosłe osoby, to mógłbyś kupić np. polską niewiadówkę, ale w Twoim przypadku nie ma takiej opcji, musisz mieć budkę z dwoma podwójnymi spaniami.
IMHO

P.S.
W poszukiwaniach bierz też pod uwagę, co możesz holować swoim samochodem, z posiadaną kategorią prawa jazdy.

Mam nadzieję, że się nie pogniewasz, za moje słowa, ale wypływają z życzliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po poszukiwaniach i po zakupie przyczepy - własnie dla naszej dójki + dwójki naszych dzieci - aktualnie 4 lata i 6 mies.

Wcześniej miałem małą niewiadówkę. W 3 osoby spokojnie się mieściliśmy ale w 4 to już był problem - chociaż dzieci małe.

Kiedyś pożyczaliśmy typową europejska salonkę, czyli jedno wyro i też stwierdziliśmy że 3 osoby ok ale nie 4. Do tego myśląc przyszłościowo - dzieci rosną i z kilka lat nie będą chcieli spać z rodzicami w jednym wyrku.

My planowaliśmy budżet do 8 tyś zł. Na szczęście kolega Szary1 sprzedawał swojego KIP'a. 

Przyczepa ma dwa łóżka, jedno duże drugie trochę mniejsze ale spokojnie na 4 osoby. Tez myślę, że lepiej było by mieć jedno piętrowe i drugie duże łóżko ale wszystkiego mieć nie można. Za mniejszy budżet niż planowaliśmy, udało się zakupić budkę i największą zaletą jaka budka może mieć - otóż wiadomo kto ją wcześniej używał i wszystko o niej wiemy.

Ta przyczepa z ogłoszenia to jakiś dobry złom. właściciel nawet o nią nie dba bo stoi oparta o dyszel a nie o koło. Do tego jakaś taka dziwna w środku po prostu brudna. Wypytaj czy przypadkiem nie jest kupiona od cyganów z anglii. No i najważniejsze - dokładnie sprawdź dokumenty bo osobiście znam 2 osoby które kupiły "pewne" przyczepy z Anglii a teraz stoją na działce na cegłach bo nei można ich zarejestrować- a miało być wszystko jak trzeba zdaniem sprzedawców.

tutaj jest link do fotek jakie przysłał mi poprzedni właściciel czyli wspomniany szary1 : Zdjęcia

Poszukaj jeszcze innych przyczep.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy cieszę sie i nie złoszcze bo nie mam powodów, rozumiem waszą troskę i odpuszczam tą budkę.ale powiedzcie mi w takim razie po czym poznać ze ta jest na nasz kontynent a ta nie

rozumiem, że po drzwiach a po czym jeszcze?

no i dalej nikt nie powiedział jak wygląda mieka ściana?to mnie interesuje abym wiedział czego szukać:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzon ja może nie znam się na przyczepach ale zawsze jak coś kupuje to najpierw patrzę gdzie sprzęt stoi i jak jest na podwórku u sprzedającego. Bo ja ma porządek, trawka ładnie utrzymana, podwórko posprzątane to wydaje mi się że tak samo jest traktowana przyczepa czy samochód. Tu ogólnie przyczepa stoi byle jak, oparta na dyszlu, jakby ktoś rzucił i pstryknął fotkę.

Poza tym same fotki przyczepy nie pokazują podłogi, krawędzi zabudowy, spodu przyczepy - czyli miejsc w których najczęściej cieknie.

Poza tym zapach jest kluczowy. Jak masz wilgoć to czuć i żadne ozonowanie i pranie wnętrza nie pomoże (wiem bo robię to prawie zawodowo).

 

Poszukaj tu na forum, ewentualnie jeszcze forum niewiadówek. może za taki budżet to pomyśl o większej niewiadówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc kontynentalne koledzy mają na myśli producentów ( Hobby, Knaus, Buerstner i parę innych) a kwestię kraju przeznaczenia produktów z GB.

Co so ściany to powiem Ci, że mi też tłumaczono ale gdyny nie fizyczna lekcja podczas oględzin z doświadczoną osobą to ciężko złapać różnice. Chyba, że ściana jest już tak mokra, że palce przechodzą na wylot (takie też się zdarzają).

Moja rada. Jak będziesz jechał oglądać coś co.ewentualnie kupisz jak będzie ok yo weź ze sobą kogoś kto się zna (jest nawet specjalny temat gdzie koledzy oferują pomoc przy oględzinach) zminimalizujesz w ten sposób możliwość wtopienia kasy (ale zawsze ryzyko istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiadówka ale jaka?

chyba nie było takich dużych a po drugie chce mieć kibelek zabudowany bo to jakoś wtedy jest trochę więcej miejsca w łazience - tak wiem wymagam dużo w tak małym zasobnym portfelu. druga rzecz to szukam przyczepy na wypady z rodzinka na rybki jak napisałem do 250km ( póki co ) na poczatek a pożniej jak by się spodobało to zbieranie kasy na cos naprawde fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc o niewiadówce chodziło mi o model n126N czyli ta większa. Tak jak kolega http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/we_wnetrzu_niewiadowki/lozka.html możesz dorobić sobie pięterko i cieszyć się 4 osobowa przyczepą.

No fakt toalety to tan nie ma. Ale przyznam że ja jeździłem zmniejsza niewiadówką w 3 osoby i było bardzo dobrze i uważam że na początek zabawy z przyczepami, niewiadówka to bardzo dobry pomysł, bo za małe pieniądze można zobaczyć czy ten sport nam się podoba. Ale oczywiście niewiadówka to nie jest duża komfortowa przyczepa z toaletą. I tak jak koledzy pisali - poproś kogoś kto Wam pomoże w oględzinach. Sam też nie wiedziałem na co patrzeć. Tak więc nie śpiesz się, przeglądaj forum bo tu możesz znaleźć fajne oferty forumowiczów (będziesz znał historię sprzętu).

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podaję kilka przykładów niezbyt drogich przyczep z kontynentu (oczywiście, tak jak już Koledzy wyjaśnili, będą to przyczepy sprowadzone np.  z Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii, ale na pewno nie z Anglii).

Przy cenie w okolicy 5 tys., będą to przyczepy starsze, więc o WC kasetowym (opróżnianym z zewnątrz) można raczej zapomnieć.

Będąc świadomym ograniczeń, jakie stwarza ten zakres cenowy, nie uważam braku WC kasetowego za jakąś szczególną niedogodność. Można bezproblemowo umieścić w łazience typową toaletę przenośną, która z powodzeniem spełni swoją rolę.

Można szukać wśród przyczep marki "Adria", ponieważ jest to jeden z tańszych producentów, a przyczepy wykonane w prosty sposób i ascetycznie wyposażone, ale może to być w tym przypadku zaletą, ponieważ za podobne pieniądze można znaleźć młodszą Adrię niż np. Hobby.

Z poniższych przykładów można się też dowiedzieć, jak niewielkie powiększenie budżetu wpłynie na efekt poszukiwań i otrzymany standard.

Z góry zaznaczam, że nie znam rzeczywistego stanu tych przyczep, nie przyglądałem się im i linki zamieszczam wyłącznie dla zobrazowania sytuacji, a jednocześnie pokazania, że cierpliwie szukając, można coś sensownego znaleźć nawet w kwocie 5 - 7 tys., pod warunkiem omijania przyczep z Anglii.

IMHO

 

http://allegro.pl/fendt-xavier-425-stan-super-5300-pln-i3896449545.html

 

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,754.html

 

http://allegro.pl/3-4-osob-1992-rok-wc-namiot-zobacz-mamy-inne-i3876698134.html

 

http://allegro.pl/adria-4os-lazienka-prysznic-750kg-dmc-2xprzedsion-i3881269545.html

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.