Skocz do zawartości

mój nowy obiekt zainteresowań


Arturo43

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak warto go nabyć , zawsze bedzie bezpieczniej tym bardzie ze wlasnie pierwszy wypad nowym sprzetem będę chciał zrobić nad rodzimy Bałtyk a tam moze wiać. Chociaź na razie jeszcze analizujemy z drugą polową temat łóżka francuskiego i jego braku w upatrzonej budce. Zobaczymy co wyanalizujemy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dużo rzeczy warto mieć ale wszystko wychodzi dopiero podczas użytkowania Każdy ma też swoje potrzebne rzeczy dla drugiego zbędne Sposobów karawaningu jest tyle ile ludzi go uprawiających :] Ja na początku miałem wszystko i wszystko używałem a teraz po latach nie mam nic poza niezbędnym minimum, a uważam że teraz mi się lepiej i przyjemniej spędza czas :]

 

Jeszcze jedna rada mi się przypomniała ... Nie daj sie złapać na bajerki i gadżety  :nono:  to są drobne rzeczy do kupienia za małe pieniądze a jak tym się zaczarujesz to możesz nie zauważyć ważnych rzeczy a jak wiadomo najważniejsze by budka była sucha i szczelna, reszta to szczegóły :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo rzeczy warto mieć ale wszystko wychodzi dopiero podczas użytkowania Każdy ma też swoje potrzebne rzeczy dla drugiego zbędne Sposobów karawaningu jest tyle ile ludzi go uprawiających :] Ja na początku miałem wszystko i wszystko używałem a teraz po latach nie mam nic poza niezbędnym minimum, a uważam że teraz mi się lepiej i przyjemniej spędza czas :]

 

Jeszcze jedna rada mi się przypomniała ... Nie daj sie złapać na bajerki i gadżety  :nono:  to są drobne rzeczy do kupienia za małe pieniądze a jak tym się zaczarujesz to możesz nie zauważyć ważnych rzeczy a jak wiadomo najważniejsze by budka była sucha i szczelna, reszta to szczegóły :]

Sedno w sednie kit ,

jako początkujący wezmę sobie to do serca.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizuje temat jeszcze i troszku sie wacham gdyż żona uparla sie na budę z francuskim wyrkiem i juz.

Trzymam kciuki za żonę, francuskie łóżko ''rules" :)

 

PS

Sorry, że się wcinam w niemoje łóżko :) ale tego raczej potem nie wymienisz tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za żonę, francuskie łóżko ''rules" :)

 

PS

Sorry, że się wcinam w niemoje łóżko :) ale tego raczej potem nie wymienisz tak łatwo.

 

:]

Potwierdzam słowa Michała, a wiem to z autopsji :yay:

 

Łózko małżeńskie / francuskie czy jak je tam jeszcze nazywają, poza funkcją, która pełni, zazwyczaj jest też z bardzo wygodnym materacem, a to już zupełnie inna jakość spania, niż ta na "gąbkach" :ok:

 

Arturo, słuchaj żony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak napewno pelny materac jest wygodniejszy , ale ja wiem czy jest to kryterium decydyjace lub majace powazny wplyw na wybór budki. W koncu jak mam materac w sypialniw domku to raz na czas na gabce też sie wyspie , nie ma chyba tragedi,,,, nie wiem tak myśle ja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez szukam cepki z tym rozkladem tez sie zonie podoba to rozwiązanie  :]  z tego co zauwazylem i pytalem to przyczepy z łozkiem francuskim dobrze sie sprzedają. w sobote w bieruniu miał dojechac fend wlasnie z takim rozwiązaniem dzwoniąc rano w sobote  do salonu był sprzedany bo wystawili go w piątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś dopłacić za podłogę czy pasy, to rozważ zakup pasów we własnym zakresie a na podłogę polecam sztuczną trawę.

Od lat użytkuję i uważam że nie ma czystszej metody zapobiegania wnoszenia piasku/trawy do budki.

.

Łóżko to najważniejsze kryterium poza stanem technicznym budki.

To ta pierwsza noc* musi Was zauroczyć i będzie decydować o tym, czy będziecie uszczęśliwieni czy umęczeni.

Nie mam tu na myśli igraszek, tylko poczucie komfortu który może dostarczyć również gąbka.

Nie można pozwolić sobie na byleby i byle jak. Sęk w tym, żeby w łóżku nie czuć się ograniczonym, ciasnoty i wzajemnego uwierania.

.

* Przeciwniczka zakupu mojej pierwszej budki po pierwszym noclegu całkowicie zmieniła zdanie właśnie ze względu na łóżko.

Była to oczywiście salonka angielka :)

Gdzieś o tym pisałem, ale nie pamiętam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze o takie cosik jak jest z tą ladownościa , ten sam rodzaj budy w jednym ogloszeniu ma mase wlasna 1000kg w innym 1200kg i różne tez dmc w jednym 1200 w drugim 1250kg czyli ladownosc wynosi w pierwszym przypadku 200kg w drugim 50kg . Są takie rozbieżności czy sprzedający kombinuja , bo jak tu jeździć mając 50 czy 100kg ładowności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasami jest tak, że jakieś wyposażenie jest dokładane w salonie a nie na produkcji. W zależności od możliwości homologacji danej budy albo to wyposażenie wejdzie w MW albo już jako ładunek i wtedy brakuje miejsca na graty. Przynajmniej ja tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi masami to pewnie jest dużo możliwości począwszy od wyposażenia kończywszy na wytrzymałości osi ... na moje najważniejsze by nie przekraczać DMC ;)  tak pozatym to warto sobie budke zważyć i dopiero wychodzą "kwiatki" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem ogolnie budy hobby 5 metrowe maja tak okolo 1400dmc . Ostatnio widzialem ogloszenie ogloszonko hobby 495 exklu... 2002rok dmc 1250 i cena 24900. Wydaje sie warte uwagi ale to dmc przy mc 1100? Wlac wode i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.