Skocz do zawartości

uszczelnianie dachu


Rekomendowane odpowiedzi

Załatanie cieknącego dachu nie jest specjalną filozofią, ani nie kosztuje wiele, jeżeli zastosujemy metodę faszystowską, rodem z UFO .

Jedynym sensownym preparatem do takiej łataniny jest dostępny w marketach Castorama i pewnie w innych też, szary, wzmacniany włóknem szklanym, uszczelniacz dekarski firmy Soudal „Wasser stop” (dachy , rynny, tarasy) występuje w puszkach 750 gr ale nie pamiętam ile kosztuje ( prawdopodobnie jakieś 30 zł za taką puszkę).

Skąd moja wiedza, poparta doświadczeniem z tym preparatem ?

Łatałem nim dach domu i uszczelniałem dach przyczepy, na miejscu przylegania blach aluminiowych i wszystkie połączenia wytrzymały parę już lat, pomimo narażenia na wibracje, naprężenia i ekstremalne temperatury na dachu przyczepy latem i zimą, co istotne – owe spoiny nie były pokryte siatką szklaną, tylko po głupiemu zasmarowane tym preparatem.

Struktura spoiny wykazuje elastyczność i szczelność – nie odkleja się i nie pęka, co ciekawe można preparat stosować na wilgotne podłoża.

Trzeba dokupić jeszcze siatkę szklaną w rolce, jaką stosuje się do karton gipsów lub coś podobnego i zacząć od zachlastania okolic wywietrzników, szyberdachu i listew łączących dach ze ścianą.

Na warstwę preparatu rozsmarowaną po dachu, nakładać miejsce przy miejscu kawałki siatki szklanej i znowu zachlastać, bacząc by woda mogła swobodnie spływać, a nie pozostawać w zagłębieniach.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na szyberdach i tam nie żałować wysiłku, by wszystko zaizolować nie wierząc żadnym uszczelkom – to może być pewien problem techniczny ale nie taki znowu straszny.

Podobnie trzeba zwrócić uwagę na wewnętrzną stronę kominków wentylacyjnych, czy przypadkiem ów przeciek to nie skondensowana para wodna, ściekająca szparami z kominków pod dach ?

Na wszelki wypadek kitować podobną metodą, wszystko, co się da.

Na listwy łączące dach ze ścianą też „po głupiemu” kit + siatka+ kit, tak, by spoina zachodziła parę centymetrów na dach i ścianę.

Tym systemem można załatwić nawet całą powierzchnię dachu.

Jak komu przeszkadza szary dach, to można go pomalować jakąś srebrzanką, czy czymkolwiek, bo preparat na to pozwala.

Większe płaskie powierzchnie w obawie, o ich porowatość można załatać dekarską gumą samo wulkanizującą , pokrytą folią ołowianą z działu budowlanego w markecie ale bardziej wierzę w kit.

Co istotne, to łatanie ową gumą wymaga poczekania do lata, by się dobrze przykleiła.

Powyższym systemem zrobienie „nowego” dachu kosztować może jakieś dwieście złotych .

Oczywiście najlepiej byłoby rozebrać budę na strzępy, wymienić wszystko, złożyć do kupy i uszczelnić powyższą metoda, bo będzie dalej ciekło, choć po „nowemu”.

Przy okazji nigdzie już nie pojedziemy z braku kasy.

Witaj..! Dobry jesteś z tymi "faszystowskimi" metodami,kilka z nich pozwoliłem sobie zapożyczyć i wykorzystać..! Bo jak poniektórzy radzą,to auto by sprzedać,w banku się zadłużyć i .... nie jest sztuką naprawić drogo i pozostać bez 'kasy'... sztuką jest zrobić rozsądnie z głową,tanio i dobrze..! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Możesz zastosować Sikaflex 221, jest w różnych kolorach, także biały.

Witaj.! Z Siką wszelkiego sorta ,miałem do czynienia zawodowo podczas remontów takich 250-300m kominów w elektrowniach naszych rozrzuconych po Polsce,do momentu gdy biuraliści wynaleźli firmę cenowo tańszą..To w kartuszu jest prawda..!? Zapisałem w schowku..Dzięki za podpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..! Mocno wczytuję się w wasze porady bo...zapachniało wiosną,odkryłem pokrowiec z dachu,wlazłem po drabinie wyżej by dalej widzieć i...załamanka..! Wywietrzniki dachowe szt. 2, każdy przykręcany 4-ma śrubami do 'rączek' wewn. kempingu i w tych to miejscach,plastik na zewn.wywietrznika KATASTROFA..! Każde mocowanie totalnie spękane a,że nie zalewa "budki" to cud..! Rozebrałem i jako surowy w temacie odkryłem,że wywietrznik ma daszek podwójny..! Te zewn. elementy zabrałem do domu i od góry wkleiłem paski z ocynk. blachy długie tak ,by zakryły pęknięcia..Przy okazji zerknąłem z wysoka na inne przyczepki ,różnorodność zabezpieczeń ,wedle własnej inicjatywy i uznania..! Nawet  widać,demontaż części ruchomej daszków i w to miejsce przyklejenie szyby 5mm..!?  Czekam pogody by złożyć to co kleiłem z powrotem..Pożyjemy zobaczymy... w planie przy +10 st.C na styku ściana dach, wzdłuż przez całą przyczepkę 7,5cm taśma bitumiczna lub butylowa kolor jasna cegła /bardziej to profilaktyka niż potrzeba/, ale "starowinka"  jest specjalnej troski ,ma swoje lata, stąd pomysł.. Pozdrawiam

Dziś przy słonecznej pogodzie i huczących na niebie F-16, montowałem na dachu naprawione wcześniej daszki wentylacyjne /powinno być dobrze przez następne 5-10 lat/ ,przy okazji dokładnie przyglądałem się samemu dachowi , jest z blachy,czy to dobrze,czy źle ,nie wiem..!? W ciepły dzionek pomaluje dach farbą, jaką jeszcze nie wiem...! Może kolega od "faszystowskich" metod,podpowie..!? Metody te proste i skuteczne zarazem są..! Doktoratu na temat powyższy ,nie mam zamiaru robić , chemia dziś to potęga, a "budka" ma swoje lata i dla niej prosty ,skuteczny sposób, jest najlepszy.!                                                                                                                                                                        Z innej beczki.....nad oknami przód,tył ,są jakieś profile przykręcone do ścianki nad oknami,czyżby dla ewent.okapów,osłon,chroniących okno przed deszczem,czy słońcem..!? Wybaczcie marudzenie, dobrze jednak wiedzieć z czym to się ''je" i do czego służy..! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listwy były przewidziane do montażu zewnętrznych daszków (coś w rodzaju zadaszenia na takich profilach mocowanych także do uchwytów zewnętrznych). Zadaszenie to miało z jednej strony kedrę wsuwaną w tą listwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listwy były przewidziane do montażu zewnętrznych daszków (coś w rodzaju zadaszenia na takich profilach mocowanych także do uchwytów zewnętrznych). Zadaszenie to miało z jednej strony kedrę wsuwaną w tą listwę.

Witaj..! Piszesz "były przewidziane",mam rozumieć,że już nie są przewidziane w latach 80-tych/moja 'budka'/ były przewidziane.teraz już nie..!?  Pod tym profilem rzeczywiście jest listwa maskująca lub ozdobna, a niżej już okno.. Inna to więc epoka i inny trend wtedy był..Niech sobie jest jak jest, nie tykam więcej tego tematu ,bo to drobiazg..Teraz duża sprawa,drewniany podest, trzeba się będzie z tym mocować,"budka" jest stacjonarna /baza wędkarska/ w lesie nad wodą..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy musze uszczelnić listwę na dachu jak i wywietrzniki i okienko dachowe bo silikon ze starości spękał i przepuszcza czy można do tego użyć uszczelniacza budowlanego z firmy soudal oczywiście butylenowego czy lepszy uszczelniać bitumiczny z tej samej firmy. Bitumiczny do klejenia papy okien dachowych a budowlany do parapetów itp oba tworzą taką masę po 20 min tylko który lepszy bo w sklepach karawaningowych chcą 55 zl za ten uszczelniacz co soudal jest za 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go dostać i za ile ? I z tego co się orientuję to ma być na bazie butylu a ten jest na bazie poliuretanu

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy musze uszczelnić listwę na dachu jak i wywietrzniki i okienko dachowe bo silikon ze starości spękał i przepuszcza czy można do tego użyć uszczelniacza budowlanego z firmy soudal oczywiście butylenowego czy lepszy uszczelniać bitumiczny z tej samej firmy. Bitumiczny do klejenia papy okien dachowych a budowlany do parapetów itp oba tworzą taką masę po 20 min tylko który lepszy bo w sklepach karawaningowych chcą 55 zl za ten uszczelniacz co soudal jest za 14

Koledzy musze uszczelnić listwę na dachu jak i wywietrzniki i okienko dachowe bo silikon ze starości spękał i przepuszcza czy można do tego użyć uszczelniacza budowlanego z firmy soudal oczywiście butylenowego czy lepszy uszczelniać bitumiczny z tej samej firmy. Bitumiczny do klejenia papy okien dachowych a budowlany do parapetów itp oba tworzą taką masę po 20 min tylko który lepszy bo w sklepach karawaningowych chcą 55 zl za ten uszczelniacz co soudal jest za 14

Użyj Sika Lastomer 710 uszczelniacz butylowy  ja użyłem go do uszczelnienia swojej przyczepki  koszt około 18 zł. jest bardzo dobry

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.