Skocz do zawartości

Nasz nowy Burstner


Krixos

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje ! super przyczepa - jakbym kiedyś zmieniał to właśnie na taki układ - nasz wymarzony.

 

cenowo wygląda też atrakcyjnie - a co do mas to nie wierzę, że jest lżejsza niż moja angielka tych samych rozmiarów.

 

polecam na wagę jechać teraz, wypakować dodatki - niech jedzie goła - później już na wadze łazienkowej możesz ważyć ile do niej dokładasz.

 

szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na wagę chyba dopiero na wiosnę ruszę. Dzisiaj przyczepka została zarejestrowana, wczoraj jeszcze przed finalizacją przejechała przez stacje diagnostyczną, jutro jeszcze skarbówka, szybko dokupić pokrowiec i spakowana będzie czekać na koniec zimy. Ja mogę zacząć myśleć o odkurzeniu nart 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i jestem chwilowo załamany (odsyłam Cię do wątków: ile waży twoja przyczepka oraz  jakie opony do przyczepy)

 

A w skrócie: MW 780, DMC 900, ładowność 120. Długość 6,20 z dyszlem i stabilizatorem.

Na wadze z ekwipunkiem bez wody w zbiornikach (i oczywiście bez żarcia) 1020 KG. :'(

Aktualnie szukam więc opon klasy C ! Mam nadzieję, że waga była lewa (sprzedaż wegla) i na wiosnę podjadę w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem , ale będę musiał tam wrócić. Na pewno Cię nie pocieszę, ale na placach z opałem wagi musza mieć legalizację - tolerancja +/- 5 kg, więc...

Martwią mnie te ważenia np. w Austrii, ale myślę że trzeba się będzie skupić na masie zespołu, bo na drodze do ważenia przyczepy z haka mi nie ściągną, jedynie waga na osi , a w takim przypadku zawsze kilka ładnych kg ucieknie na hak. Muszę pogadać z chłopakami z TIRów , ale jestem prawie pewien że ważą cały zespół. Dzieciaki małe i chude wiec nie dociśnie holownika za bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wadze wyszło 1060 kg przy 1100 DMC.

miałem trochę wody, stelaże i parę innych pierdół - ważyłem stelaże - 30 kg + reszta ok 15 kg - liczę, że zszedłem do 1020 - wtedy zostanie 80 kg ładowności, co i tak nie do końca mnie ratuje - mam bagażniki rowerowe więc wolałbym wozić rowery na przyczepie a nie na aucie a same rowery ważą ok 50 kg:/

burstnery tak mają :)

wydaje mi się, że przy takich wielkościach przyczep powinny mieć przynajmniej 100kg więcej ładowności każda :) IMHO

 

a jak ktoś sobie wsadzi klimę + movera to na 100%  :look: :look: :look:już jest przeładowany.

 

Też liczę, ze w Austrii ważą zestaw. TiRY na 100% ważą w zestawie, ale nie mam pojęcia jak to jest z nami. Tolerancja wagi 2% - wtedy ostrzeżenie - info ze strony ITD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji od kierowców z ciężarówek międzynarodowych:

na 155 km w Austrii waga przejazdowa , waży cały zestaw bez szans na rozdzielenie wagi na hoolownik i przyczepę

JAk mają humor to na wage trafia wszystko co ma DMC większe niż 2800

No i oczywiście jest możliwość ominięcia tego placu ale wtedy ok 80 km jedzie się poza autostradą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa duża i wygodna, a co ważne względnie młoda. :przyczepa:  :ok:  Gratulacje z życzeniami radosnej eksploatacji.

Jeżeli zestaw ma poniżej 3500kg to nie ma się co martwić na zapas. Ważą przede wszystkim TIRY.

Nie demonizujcie z tym ważeniem zestawów w Austrii, czasami mam wrażenie że straszą Ci którzy wcale lub sporadycznie tamtędy  jeżdżą.

Podajcie przykład kogoś z Forum ,kto był ważony i został ukarany. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lucek,

Zestaw ma teraz 3410 kg z czego ponad  600 kg to ładowność auta więc się nie boję. Na dalsze wyjazdy kufer na dach i najcięższy ładunek do auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.