Skocz do zawartości

kupić coś niedrogo


jacekpr1

Rekomendowane odpowiedzi

Co kupić... po taniości...

Przyczepę z klasycznym układem albo z podkową i łóżkiem piętrowym (rzadkość niestety) bez toalety kasetowej (taniej, bo ludzie nie chcą już takich kupować) rozsądnej marki nie niskobudżetowej (Tabbert, Fendt,LMC, ewentualnie Knaus, Tec itp.) z lat 1986-1989 (taniej niż 199X, bo bariera psychologiczna nie pozwala wielu osobom na szukanie starszej niż 1990 r.).

No i jak ma być "po taniości" to musi być taka nieco droższa w swoim roczniku i sprawna, bo jak będziesz szukał tych najtańszych to późniejsza naprawa zrujnuje budżet i wszystkie założenia trafi szlag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile groszy?

możliwości holownika?

wiek dzieci?

 

i Ty szukasz i linkujesz, a my pomagamy ocenić.

a nie szukamy za Ciebie

nikt gotowego linku Ci kolego nie poda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wyżej napisałem, że nie warto kupować całkiem "po taniości" bo to drożej wychodzi. Trzeba naprawić i też wydać kasę.

Jako przykład zerknij sobie na zgniłą z przodu Hobby kupioną w Karawaning.net : 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/14383-hobby-460-classic-i-dłubanie-paluchem/

 

Nabywca po zakupie odkrył zamoknięty i zgniły przód oraz rogi podłogi. Obszerną naprawę wykonał sam, ale same koszty materiałów wyniosły około 2 tys zł (tyle deklaruje) i do tego zobacz sobie z relacji ile pracy własnej! Kupa czasu, zaangażowania. Jeszcze trzeba mieć warunki, narzędzia, umiejętnosci.

 

Moim zdaniem albo trzeba kupić przyczepę suchą bez zgnilizny - i to nie jest wówczas najtańsza oferta na rynku - albo uszkodzoną naprawdę tanią z góry zakładajac, że po zakupie trzeba zrobić generalny remont. Ja preferuję suche bez remontu, bo nigdy nie wiadomo ile do remontu w praktyce wyjdzie. Ale na pewno najgorzej jest trafić jak Robak70 z ww. wątku. On kupił drogo jako suchą, a potem naprawiał sam, bo jednak była zgniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram - sam wswojej Hobby przeprowadzałem spory remont

ale czas i materiał to nie wszytsko

 

naprawdę - to nie jest takie łatwe...

efekt nie taki do końca jak się spodziewałem:)

 

proponuję szukać suchej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka oto anegdotka:

 

Przychodzi gościu do salonu i mówi:

- Szukam dobrego i taniego samochodu

- A czy na pewno potrzebuje pan dwóch aut?

odpowiada sprzedawca.

 

coś w tym jest i do przyczep również ma zastosowanie

 

Szukaj aż znajdziesz własnie TO, TĘ Jedyną. Taką co wpadnie w oko. Podjedź obejrzeć z kimś kto "zimnym okiem" zajrzy w newralgiczne miejsca. Nie napalaj się opanuj umów się na za tydzień i jak nie zmienisz zdania to jedź ją kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

sorki... trochę zaganiany jestem..... budżet był około 6tys.... ale spadł na dzień dzisiejszy na jakieś.....4......może spróbuję coś jeszcze dozbierać....

 

zupełnie nie mam pojęcia o przyczepach, więc każda uwaga, wskazówka mi się przyda

Edytowane przez jacekpr1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki... trochę zaganiany jestem..... budżet był około 6tys.... ale spadł na dzień dzisiejszy na jakieś.....4......może spróbuję coś jeszcze dozbierać....

 

zupełnie nie mam pojęcia o przyczepach, więc każda uwaga, wskazówka mi się przyda

Nowy przedsionek do przyczepy jest droższy...

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Prosze ładna i blisko tak na szybko i z przedsionkiem :] :] :]http://tablica.pl/of...html#6207efd6c6

http://tablica.pl/i/...code=dc679a71f7
a może ta?         

A jakie są ceny tych przyczep? bo po linku mi je wcieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.