Skocz do zawartości

kupić coś niedrogo


jacekpr1

Rekomendowane odpowiedzi

Maurycy - kluczowa kwestia, o jakiej wspomniałeś to wyrażenie "w tej cenie".

Przyczepa powinna być przede wszystkim sprawna. Jak będzie miała złote klamki i mokre ściany to i tak użytkowo nic nie warta. A "w tej cenie" czyli 4 tys. zł bardzo małe są szanse na sprawną przyczepę zachodnią. Pomyśl, że jeśli ktoś sprowadza przyczepę z Holandii to ponosi koszty ppodróży i dolicza swój zarobek. Pewnie różnie to wychodzi, ale z 3 tys. zł dochodzą. Czyli przyczepa za 4 tys zł sprowadzona z Nl tam kosztowała przykładowo 200-250 Euro. A za obiad typu stek + frytki + sałatka + wino zapłacisz w Nl w taniej restauracji 45 Euro (i więcej). To czego się spodziewasz po przyczepie o wartości 5 obiadów? Dekady bezawaryjnej i bezinwestycyjnej jazdy? No bądźmy poważni.

 

Dobra niewiadówka za 3000-3500 zł sprawna i z przedsionkiem jest w podanym przedziale cenowym nie do pobicia. Ma swoje wady, ale ma też niezaprzeczalne zalety.

Mój kuzyn kupił po tegorocznych wakacjach Niewiadkę w cenie około 3000 zł (chyba nawet 2700 zł) bez przedsionka i jest zupełnie ładna. Da się znaleźć. Może na forum Niewiadek ktoś sprzedaje? Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolega potrafi jeszcze własnymi rękami coś zrobić to może za 1000 kupić Niewiadówkę do remontu i zrobić sobie ją pod własne potrzeby i będzie jak nowa. Wiem, bo sam tak zrobiłem w tym roku. Zestaw jaki w niej nocuje to 2+2 (3 i 7 lat). Oczywiście luksusów się nie ma co spodziewać ale wszystko zależy od tego jak jej właściciele lubią spędzać wakacje. Mi osobiście przyczepa służy głównie jako noclegownia i jadłodajnia i to zawsze na kempingu z dostępem do prądu i sanitariatów. Czas w większość spędzam poza nią zwiedzając lub grzejąc się na plaży. Jeżeli ktokolwiek planuje Niewiadówkę postawić przy jeziorze i tak spędzać dwutygodniowy urlop to raczej będzie ciężko, chociaż nie niemożliwe.  Tak jak większość kolegów twierdzi w tych pieniądzach ciężko znaleźć coś zachodniego. Też miałem podobny budżet i po wnikliwej lekturze forów, ogłoszeń itp doszedłem do wniosku, że lepiej kupić laminat do remontu niż starego zgniłego trupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Maurycy nie stresuj się zbytnio. Jak w każdej dziedzinie życia są ludzie, którzy muszą mieć wszystko naj. Rok temu byłem w podobnej sytuacji jak Ty. Kasy mało, a chęci duże. Po wnikliwej analizie za i przeciw kupiłem n126n, wyremontowałem od podstaw, spędziłem w niej cały urlop i kilka weekendów i na razie nie mam w planie jej zmieniać. Do puki dzieci są w miarę małe to spokojnie da się w niej żyć. Jak podrosną to pewnie nie będą chciały ze starymi jeździć na wakacje, a ja wtedy zrobię sobie drugi remont i zainstaluję kibelek i w ogóle będzie miód. Niewiadówka ma tą zaletę, że jak przyczepa kolegi, który się tutaj tak lansuje i błyszczy swoją mądrością, będzie dawno wspomnieniem to Niewidówka będzie dwa razy droższa niż w momencie zakupu :] i wciąż będzie się nadawać do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontakt z nieiadówką rok temu pozyczyłem od wujaszka i pojechałem na wakacje nad morze na kempingach teraz jest wszystko więc tylko nocleg w przyczepie a piwko w przedsionku. Myślałem o kupnie takiej przyczepy a zapytałem czy lepiej polkę czy starszą zachodnią .chciałbym nabyć na wiosne coś do lekkego remontu i zacząść jeżdzić od majówki też weekendowo . Na razie szukam na tablicy i myślę ,że wiosną gdzieś się ruszę. Co do obrażania to nie Ja z tych , ale bawią mnie posty coniektórych kolegów co piszą" Panie jak taką przyczepą to lepiej w domu siedzieć" ,a są takie bo czytam was od  wakacji.

Edytowane przez maurycy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontakt z nieiadówką rok temu pozyczyłem od wujaszka i pojechałem na wakacje nad morze na kempingach teraz jest wszystko więc tylko nocleg w przyczepie a piwko w przedsionku. Myślałem o kupnie takiej przyczepy a zapytałem czy lepiej polkę czy starszą zachodnią .chciałbym nabyć na wiosne coś do lekkego remontu i zacząść jeżdzić od majówki też weekendowo . Na razie szukam na tablicy i myślę ,że wiosną gdzieś się ruszę. Co do obrażania to nie Ja z tych , ale bawią mnie posty coniektórych kolegów co piszą" Panie jak taką przyczepą to lepiej w domu siedzieć" ,a są takie bo czytam was od  wakacji.

Nie jeden ma gorzej w domu niż Ty będziesz miał w cepce jak będziesz o nią dbał. Obojętnie czy to będzie Niewiadówka czy inna. Ważna jest atmosfera na wyjazdch i ilość serca jaką w nią włożysz. A tymi wspomnianymi postami  " Panie jak taką przyczepą to lepiej w domu siedzieć" nie przejmuj się. Są ludzie i są ludziska :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci w tej cenie niewiadówke i jeszcze bedziesz mial czas by ja doposazyc a co do zachodniej to bedzie ciezko i w zaleznosci jaki chcesz remont robic bo czasami maly remont przeradza sie w gruntowna przebudowe a co za tym idzie i worek z kasą peknie wiekszy niz budżet przewiduje. powodzenia szukaniu i mam nadzieje ze jak juz coś znajdziesz sie tu nam swym nabytkiem pochwalisz i moze sie gdzieś spotkamy na szlaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maurycy, może zwróć uwagę również na francuski. Nie są drogie, lekkie (odpowiednie dla Twojego holownika). W średnim standardzie wyposażenia (może nawet z kibelkiem chemicznym). Ja na początek też taką kupiłem i jak po pierwszym sezonie jastem zadowolony. Jak trochę pojeżdzę, to się przekonam co tak na prawdę jest mi potrzebne w cepce. Obecnie podstawowe rzeczy mam, a potem doświadczenie podpowie dalsze potrzeby, albo ich brak. W budżecie powinienes się zmieścić z rocznikiem 1983 - 1987.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem z Niewiadówką z 1986 roku ,byłem z niej zadowolony ale wiadomo smak rośnie w miarę jedzenia . Jedną z większych zalet to, jak by wam się odwidziało jeździe to Niewiadke odsprzedasz bez żadnego problemu i straty finansowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem z Niewiadówką z 1986 roku ,byłem z niej zadowolony ale wiadomo smak rośnie w miarę jedzenia . Jedną z większych zalet to, jak by wam się odwidziało jeździe to Niewiadke odsprzedasz bez żadnego problemu i straty finansowej.

Jak długo jeździłeś Niewiadówką zanim receptory smaku Ci się zmieniły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą grzebałem po allegro :przyczepa kempingowa: cena  od 3000 do 5000 - cała strona mi się wyświetliła. Tylko jeździć i węszyć w miarę dobrą :)

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-compass-4-5-os-ladna-zwrotna-i3784533400.html

 pewnie jak bym kolesiowi 4klocki na łapę położył to by sprzedał, tą zamokniętą ściankę remącik+ mega sprzątanie.... może by coś z tego wyszło- przynajmniej po zewnątrz jakoś wygląda 

Edytowane przez edisoniras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie o tym ten wątek kurcze:/

u mnie mawia się: "bądź mądrzejszy i odpuść ...."


a co do tematu to akurat ostatnimi czasy przeglądałem ogłoszenia i można znaleźć coś ciekawego angielskiego w podanej cenie-tylko nie wiem co do MC i DMC holownika....a tak czy siak za Niewiadówką będę przeszło 20 lat użytkowania robi swoje,a odnosząc się do ceny:)-sprzedając ją teraz nic bym nie stracił mimo włożonych weń nakładów:)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-compass-4-5-os-ladna-zwrotna-i3784533400.html

 pewnie jak bym kolesiowi 4klocki na łapę położył to by sprzedał, tą zamokniętą ściankę remącik+ mega sprzątanie.... może by coś z tego wyszło-

...

Nie sprzedałby, miałem z nim okazję... eh...

Powie że ta cena jest tak dobra że on ją i tak szybko sprzeda - w domyśle: kolesiowi który w życiu o naszym forum nie słyszał a wydaje mu się że jest budospecem.

Takich nieświadomych kupowaczy u nas w kraju mnogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.