Skocz do zawartości

Kawałek miękkiej scianki, remontować?


Gregorov

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgłaszałem tego całkiem świadomie.

 

Z tego co pamiętam to zalałeś róg bakisty żywicą - tak przynajmniej planowałeś. To supełnie co innego, bo naprawa kosztowała Cię max 50 zł plus własna praca (max kilka godzin). Litr żywicy + utwardzacz + metr kw. maty szklanej, ot cały koszt. I jeszcze Ci pewnie zostało na coś innego z resztek.

 

Ale zupełnie inna sprawa jest wtedy, gdy naprawa jest droga i co gorsza przed rozebraniem wcale nie da się oszacować jak droga i jak duża. Może nie będzie źle, ale może być zgniła ściana aż do podłogi, narożnik i kawałek przedniej ściany (zobacz na zdjęcia - tam lewy górny narożnik jest zamoknięty więc spokojnie mogło pójść po przedniej ścianie) i do tego róg podłogi. Tylko żeby sie dobrać do tego rogu to trzeba zdemontować gródź między bakistą i przyczepą. Tamten róg jest kłopotliwy w naprawie, bo bez konkretnej rozbiórki nie ma jak porządnie dojść, a wymiana poszycia podłogi po kawałku, czyli część od strony bakisty, a część od wnętrza mieszkalnego to już nie to samo co powinno być.

Na pewno Andrewa jest w stanie dużo lepiej ocenić co i jak trzeba zrobić, ale poczytajcie jego posty na forum - zawsze najpierw musi rozebrać i dopiero ocenić i wycenić zakres naprawy. Nawet on - mimo ogromnego doświadczenia i bardzo przyzwoitego podejścia - nie jest w stanie ocenić bez rozbierania co i jak należy naprawić. To jak ma to ocenić właściciel przyczepy, który nie zna się na naprawach i jak ma to ocenić ktokolwiek z nas na podstawie zdjęć (skoro mistrz Andrewa nie może ocenić nawet widząc na żywo, a nie tylko ze zdjęć).

 

Dlatego uważam osobiście, że sytuacja rozszczelnionej bakisty w Hobbby Robaka70 jest nieporównywalna do poważnej wady Kipa Gregorov'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie zdążyłem z edycją.

Odnośnie tego co mogło się stać z podłogą po zalaniu jej z górnego narożnika oraz jak naprawić podłogę to proponuję przeczytac post #27 i post #72 w tym wątku: 

http://forum.karawaning.pl/topic/197-naprawa-podlogi/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt, u mnie problemem nie była bakista, tylko zaciekające od dołu narożniki i od góry przez lampy pozycyjne oraz "odleziona" uszczelka okienna. Bakistę kleję tylko z powodów estetycznych. Tutaj kolega ma podobny problem, oczywiście gdyby przyczepa była nowsza, droższa, zwróciłbym się do kolegi Adrewa, to jest jasne, ale jeśli przyczepa jest starsza, a kolega ma jakieś tam zdolności manualne i trochę czasu i samozaparcia to może sam popróbować, najgorsze co mu się może przytrafić to nabranie doświadczenia w konstrukcji swojej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - to ja nie do końca wiedziałem co było w twojej przyczepie nie tak. Pamiętałem dyskusję o żywicy do bakisty. Nie wiedziałem, że rogi też podcieknięte. Ale to chyba typówka w Hobby z tamtych lat? Czy się mylę?

Może masz jakieś zdjęcia poglądowe dla potomności. Oczywiscie zdjecia przed naprawą, żebyśmy wszyscy wiedzieli gdzie zajrzeć i na co zwrócic uwagę oraz jak wygląda to, czego być tam nie powinnno. Takie zdjęcia dużo dają. A teraz jesteś chyba specjalistą od zaciekajacych rogów w Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek z wielkim zainteresowaniem. Nie wiem jak to się stało, że mi umknął wcześniej, bo czytam wszystkie takie (jednak nie wszystkie jak widać).

W świetle tego co zobaczyłem wycofuję się z twierdzeń z posta #31, bo nei była to szybka i łatwa naprawa za 50 zł.

 

Powiedz jeszcze - tę przyczepę Hobby kupiłeś w Karawaning.net? W takim stanie jak na poczatku wątku "HOBBY 460 classic i dłubanie paluchem"? Czy mi się coś pomyliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.