Skocz do zawartości

ERIBA NOVA 87r


czyzu69

Rekomendowane odpowiedzi

Czyzu, ja też nie widzę iskry w okienku i nie mogę odpalić chłodziarki na gaz, ale jeszcze się za to nie brałem, bo chodziła cały czas na 230 V. Może w niedzielę zobaczę, ja też muszę dojechać do cepki, tylko, że 30 km. Jak zobaczę co może być i dojdę do czegoś to Ci napiszę. Pozdrowianka Piotr

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 iskrownik coś nieteges tzw przebicie

 

Raczej brak masy ale bywa różnie. Jeśli nie będzie iskry w pierwszej kolejności wyczyść połączenia elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Trumie, długo nie używana końcówka zaśniedziała i nie było iskry. Przeczyściłem ją popierkiem chyba o gradacji 2000 i iskrownik odpalił. Chyba to samo zrobię w chłodziarce, tylko nie wiem jak się do niego dostać ? Od spodu po odkręceniu kratki wentylacyjnej w podłodze ?

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co własnie pamietam od spodu niebyło zadnej wentylacji bynajmniej u mnie ale tak se myślę a od zewnątrz tam gdzie jest wylot ciepłego powietrza jest dość duża kratka może tam dojde do iskrownika i wszystkich przewodów??, bo demontaż lodówki raczej odpada zbyt bardzo obudowana  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co własnie pamietam od spodu niebyło zadnej wentylacji bynajmniej u mnie ale tak se myślę a od zewnątrz tam gdzie jest wylot ciepłego powietrza jest dość duża kratka może tam dojde do iskrownika i wszystkich przewodów??

 

Powinieneś mieć 2 otwory - wlot i wylot. Wlot powietrza jest albo w ścianie na dole albo pod spodem w podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wlot w podłodze, to do iskrownika się nie dostaniesz w ten sposób.  Dlatego też pisałem o 2 wywietrznikach na zewnątrz. Z jednym jest problem, bo najczęściej jest na wysokości wylotu, a więc do iskrownika nie sięgniesz (choć można spróbować). Wtedy praktycznie pozostaje rozmontowanie lodówki. Jak Ci się nie chce grzebać, to polecam Ci podskoczenie do Andrewa1 - z Łodzi masz niedaleko. Choć w Łodzi pewnie też masz polecane serwisy, więc nie namawiam. Czyzu69 ma raczej dalej, więc musi poszukać kogoś bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc, wlot mam w podłodze i dwa wyloty w tylnej ścianie, ale one są wysoko w chłodziarce. Okienko to i chyba iskrownik jest na dole, więc nie ma szans abym tam się dostał. Demontaż chłodziarki może być dla mnie zbyt skomplikowany (demontaż zlewu z płyty grzewczej) więc chyba skorzystam z serwisu AllCamp, mam go w Łodzi. Czy znacie ten serwis ??? Dzięki

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo to znalazłem przyczyne zaśniedziały styk iskrownika przy lodówce = brak iskry, niejest idealnie ale odpaliłem ją w koncu i działa zajefajnie. teraz troszke powalcze z prądami w cepce. wczoraj ja troszke umyłem i nawoskowalem teraz tylko przydał by sie urlop :)

loduweczka świetnie chodzi na gazie szkodaze ciezko pali tak na nim ale mysle ze to przez strasznie cieniutki doplyw gazu do lodówki swoją drogą przy ogrzewniu i lodówce na ile gazu starczy z 1 butli, miesiąc czy 2 ????? jeszcze jedno małe pytanie mam nr wbity z cepki czyli tabliczki z srodka w dowodzie natomiast nr na ramie juz jest inny którego niema nigdzie w dowodzie - czy tak moze być?? jak to ewentualnie wyprostowac i czy warto????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...ogrzewniu i lodówce na ile gazu starczy z 1 butli, miesiąc czy 2 ????? jeszcze jedno małe pytanie mam nr wbity z cepki czyli tabliczki z srodka w dowodzie natomiast nr na ramie juz jest inny którego niema nigdzie w dowodzie - czy tak moze być?? jak to ewentualnie wyprostowac i czy warto????

Do samej lodówki to na parę lat ale truma to może wyciągnąć butle za parę dni  :zly:

A z tymi numerami :hmm:  numer ramy powinien być na tabliczce znamionowej która jest na zewnątrz z prawej strony w przedniej części.

Co to znaczy tabliczka z środka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samej lodówki to na parę lat ale truma to może wyciągnąć butle za parę dni  :zly:

A z tymi numerami :hmm:  numer ramy powinien być na tabliczce znamionowej która jest na zewnątrz z prawej strony w przedniej części.

Co to znaczy tabliczka z środka ?

niemam na zewnątrz zadnej tabliczki jest tylko bity na ramie nr z prawej strony tzn od strony drzwi jakiś metr w stronę dyszla, natomiast tabliczke mam w środku zaraz przy progu na boku od lodówki i tam jest logo firmy eriba i nr który mam wbity w dowód 6-cyfrowy jest on jednak inny niz na ramie innych nr i tabliczek nieposiadam na cepce, niewiem czy tylko da sie to wprostowac i czy trzeba wogule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.