Skocz do zawartości

ERIBA NOVA 87r


czyzu69

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz tak:

 

Koledzy z Lubuskiego!!!! Kolega Czyzu69 stawia herbatkę / kawkę / piwo (do wyboru) za poświęcenie chwili czasu, obejrzenie jego przyczepy i pouczenie jak z niej korzystać. Kontakt na PW :) I potem czekaj na odpowiedź :) Wierzę w nasze forum - w ciągu kilku dni pewnie ktoś się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja w swojej -adri- jak chce odpalic lodowke na gazie to musze wypoziomowac przyczepke bo inaczej nie za bardzo chce dzialac a co dzialania jej na 12V to ja sobie przerobilem  na akumulator zelowy 20Ah i oswietlenie ledowe bardzo oszczedne tez z niego pobiera  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, albo czegoś nie rozumiem ale ja mam przełącznik 12/240 a obok włącznik z pozycją 0/1 przełącznikiem wybieram prąd, a włącznikiem włączam lodówę. Gdy włącznik jest na pozycji 0 to po prawej stronie mam pokrętło do oddalenia lodówki, wybieram pierwszą pozycję z płomykiem i wciskam pokrętło i wtedy wciskam iskrownik jest zaraz obok pokrętła. Może być, że masz układ zapowietrzony albo zawór na lodówkę zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haras - masz akumulator żelowy 20Ah? I z niego zasilasz lodówkę? Dobrze, policzmy - lodówka pobiera ok 10 A. Powiedzmy, że masz oszczędną i pobiera nawet mniej - 8 A. Kiedy podzielisz 20/8 wychodzi nieco ponad 2. Niech będzie - zaokrąglę do 3. Tyle godzin lodówka popracuje na tym akumulatorze i rozładuje go do całkowitego zera. Zniszczy go fizycznie. Nie liczyłem ŻADNEGO oświetlenia 0 nie tylko oszczędnego. Od jak dawna tak zasilasz lodówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy podczas tego odpalania widać iskrę w tym oczku w lodówce (czy gdzieś tam indziej) i czy jak odkręce gaz to powinno byc słychac jakieś syczenie czy też nic,

 

 

Najlepiej wleźć do cepki po ciemku i popstrykać iskrownikami na sucho - wtedy dokładnie widać iskrę i można ustalić kąt patrzenia w normalnej eksploatacji.

U mnie trzeba patrzeć pod kątem do oczka, żeby zobaczyć iskrę czy płomień w słoneczny dzień. Co do syczenia u mnie słychać ale cichutko.

Czasami trzeba dłuuugo poczekać aż instalacja się odpowietrzy i do palnika dotrze czysty gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wleźć do cepki po ciemku i popstrykać iskrownikami na sucho - wtedy dokładnie widać iskrę i można ustalić kąt patrzenia w normalnej eksploatacji.

U mnie trzeba patrzeć pod kątem do oczka, żeby zobaczyć iskrę czy płomień w słoneczny dzień. Co do syczenia u mnie słychać ale cichutko.

Czasami trzeba dłuuugo poczekać aż instalacja się odpowietrzy i do palnika dotrze czysty gaz.

 

O... właśnie z tym czekaniem - ważna sprawa. Dlatego przy pierwszym uruchomieniu w sezonie, to ja najpierw otwieram dojście na kuchenkę i odpowietrzam przez kuchenkę - po prostu trzymam otwarty zawór z przytkniętą do palnika zapałką tak długo, aż palnik zacznie się palić. Jak zapłonie, to jeszcze chwilka (zdarzają się pęcherze powietrza). Potem dwa pozostałe palniki - już krócej - odpalam i gaszę. Lodówkę odpalam później. Wtedy część układu jest już odpowietrzona, zostaje ta część od zaworu do samej lodówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę ze wina lezy po stronie niewypoziomowania jej bo zawór drożny jest słychac syczenie , niemoge iskry namierzyć jeszcze ale dam rade, natomiast odpowietrzyłem instalacje po przez palniki i piecyk(ogrzewanie) i odpaliło za 1 strzałem. a z prądem to chyba elektryka najme bo podłączam zewnętrzną siec i nieważne czy pisze 220 czy 12 działa wszystko i płonie (tzn instalacja) może to na skutek tego przełącznika regulującego prąd który mam zamontowany, jak pstrykne fotki to podeślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak, że gaz leci - skoro syczy, ale iskrownika nie masz / iskrzy nie w tym miejscu (przesunięty iskrownik) itp. Żeby się upewnić bez rozkręcania, czy iskrownik jest wystarczy odpowiednio długo przytrzymać otwarty zawór gazu i po dłuższej chwili spróbować odpalić iskrownik. Jeśli w tym momencie stracisz przytomność, to znaczy, że iskrownik był i właśnie odlatujące drzwi z lodówki Cię nieco znieczuliły. Mniej wybuchowa metoda, to próba rozkręcenia lodówki. W niektórych przyczepach wystarczy odkręcić z zewnątrz kratkę wentylacyjną, która powinna być przy podłodze. Ona, jeśli jest, to jest mniej więcej na wysokości palnika. Wtedy zaglądasz przez tą kratkę, a ktoś w środku próbuje iskrownika. W tej sytuacji lepiej nie próbować puszczać gazu, bo szkoda czasu na odzyskiwanie przytomności. Lepiej zorientować się po prostu, że widać iskrę. Jak iskra jest, to jeszcze pozostaje przyjrzeć się, czy jest we właściwym miejscu. Wystarczy przetarcie izolacji w przewodach i iskra będzie skakać nie tam, gdzie trzeba. Jak zapodasz zdjęcia, to lepsi fachowcy ode mnie napiszą Ci dokładniej gdzie co i jak sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się śmiejcie, a po poście Roobertino zastanawiam się, czy kolega czyzu69 dobrze odczytał moje intencje :) Zamiast wystawić zdjęcia zamilkł. Chyba nie zaczął od sprawdzania w kolejności pisania? Jest tam ktoś blisko i sprawdzi, czy przed rozpoczęciem testów doczytał posta do końca????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc, albo Kolega Czyzu wziął sobie bardzo głęboko do serca jakie niebezpieczeństawa mogą się wydażyć i dał sobie spokój. Trzeba było bardziej merytorycznie, a nie od razu "jak straci przytomność to lodówka odpaliła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłęm jak mi radzono i..... nieodzywałem sie bo dopiero teraz odzyskałem przytomność w szpitalu, zartuje oczywiście !! :) wszystkie rady analizuje i czytam jednak do cepki mam 150km wiec za czesto tam nie jestem ale jak bede wyprubuje wszystkie rady i zalecenia i wtedy dam znac jak poszło podejzewam 2 rzeczy: 1) iskrownik coś nieteges tzw przebicie i 2) zatkana u dołu kratka wentylacyjna napewno nie zapowietrzone to na 100%.

niewiem tylko dlaczego brak pomysłów co do prądu mam tam cos takiego też http://www.c-system.com.pl/instalacja_elektryczna_kampera.html

i dużąpuszke ala przetwornice co to oznacza wie ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.