Jump to content
Robak

HOBBY 460 classic i dłubanie paluchem.

Recommended Posts

Robak

Tym bardziej, że za te środki kupisz świetną przyczepę,a z kamperem już byłby poważny problem. Ja popróbuję kilka sezonów i się zobaczy. Jeszcze przed wakacjami nawet mi do głowy nie przyszło, że kupię przyczepkę.

BartoszK

Ja kupiłem i zona miała focha... Teraz nie chce sprzedawać - och te baby, nawet mówi ze jak zostaniemy z mniejsza to ona będzie tez za kolko siadać... ;-) w listopadzie będę chyba swoja wystawiał on-line i jak osiągnie 9.000 to sprzedam... wtedy będzie latwiej kupic i negocjować z zona... 

Robak

Bo taka kobieta to się potrafi przywiązać. Ja choruję na movera, ale gdybym mojej tylko o tym powiedział...

BartoszK

;-) z moverem ustawisz tam gdzie normalnie to nie możliwe...

Na razie mam 4 dni w miesiącu wolne - wiec na razie nie ma jak - dopiero w 2-polowie listopada mam urlop i zajmę się tematem przyczepki i zobaczymy jak będzie...

Robak

Miałem nadzieję, że coś jeszcze popracuję przy bakiście, niestety dzień już krótki, rano przymrozki. Pozostaje czekać do wiosny, została mi podłoga w bakiście i założenie uszczelki pod klapę, którą już kupiłem. Są niewielkie pęknięcia na górze bakisty, które nie mają wpływu na szczelność, ale mnie denerwują. Nie mam pomysłu co z tym zrobić, może jednak jakaś żywica na podkładzie z siatki od spodu??? Od kilku tygodni cepka stoi pod pokrowcem z Juli i muszę stwierdzić, że to był świetny zakup. Cena nie była niska, ale naprawdę było warto. W środku jest sucho, czuję tylko zapach świeżego drewna, które poszło na odbudowę przodu :) Dodatkowo włożyłem do środka pochłaniacz wilgoci. Są zwolennicy i przeciwnicy, ale co szkodzi spróbować.

GregorY

Na sam koniec pytanie lamerskie: jak zdemontowac szafki w przedniej części - te nad oknem?

Widze, że lepiej będzie to zrobić bo i dostęp do wszystkich elementów będzie wygodniejszy.

Prosze o manuala ze zdjęciami :)

Robak

Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź :)

Zdjęcie szafek jest bardzo proste, Zaczynasz od szafek bocznych, odkręcenia prowadnic żabek od zasłonek i odkręcenia rolet. Odkręcasz wkręty mocujące te szafki z szafką nadokienną i ściankami odgradzającymi przedni pokój.

post-14545-0-02445100-1385720642_thumb.jpgpost-14545-0-44871500-1385720695_thumb.jpg

Po zdjęciu bocznych pozostaje Ci sama przednia szafka. Najpierw odkręć wkręty od spodu szafki:

post-14545-0-10944600-1385720820_thumb.jpg

Powstaje taka sytuacja:

Szafka przykręcona jest do sufitu kilkoma wkrętami:

post-14545-0-61432500-1385721313_thumb.jpg,

Od spodu spoczywa na tej listwie, którą zaznaczyłem na czerwono.

post-14545-0-81127100-1385721186_thumb.jpg

Uwaga! Odkręcasz te wkręty od spodu (na czerwono), odkręcasz wkręty mocujące do sufitu i wysuwasz szafkę, ta dolna listwa jest do ściany przykręcona OD PRZODU czyli jeśli jej nie musisz wymienić to zostawiasz na miejscu (chodzi o remont bez zdejmowania poszycia przyczepy, czyli tak jak ja robiłem), ale ja musiałem ją wymienić, wiec oderwałem a potem nową przykręciłem od wewnątrz.

Tak wygląda po wyjęciu szafki:

post-14545-0-41379000-1385721605_thumb.jpg

Szafka przednia jest pasowana idealnie na wcisk z jednego elementu, więc wysuwając ją trzeba uważać aby nie porysować ścianek bocznych, potem pogimnastykować się, aby ją zdjąć na dół (uszczelki bocznych okien trochę przeszkadzają, ale się da), a następnie gimnastyka z obróceniem szafki w pomieszczeniu i wyjęciem z pomieszczenia.

Jeśli będziesz miał pytania, to śmiało, mam ponad 200 zdjęć z remontu, jak będę mógł chętnie pomogę.

GregorY

Ok, błyskawica jesteś :)

Czy podczas twojej roboty gdy zauwazyłeś, ze masz mokre drewno nad oknem - z zewnątrz odkręcałes tez listwę alu łaczącą dach z blachą?

Robak

Tak, bo te wkręty wchodzą w listewkę, które wymieniłem.

post-14545-0-10790300-1385724599_thumb.jpg

W tę górną zaimpregnowaną nad płytą.

Edited by Robak70 (see edit history)

bees

Cześć Adam

Dopiero dzisiaj oberzałem Twoje "zrób to sam". Nie wiedziałem że takiego zdolniachę gościłem na kawie :)

Robak

Cześć!

Oj tam, oj tam! Jak będziemy opijali Twój zakup to przy czymś mocniejszym ze szczegółami Ci opowiem :]

bees

Adam, Ty mi nie mów o niczy mocnym, bo po świętach ledwo do równowagi wróciłem.... a tu Sylwester! Ale dzisiaj pełna abstynencja

Robak

Hepi niu jer Bogdan :yay:

bees

Hepi Adam, hepi! Dzisiaj to nawet rowerem pojeżdziłem. Zamiast na nartach o tej porze, to rowerem :)

Jak zdrowie po Sylwestrze, masa ciała po Świętach?....

Ale nie zaśmiecajmy wątku, bo nas mderatorzy pogonią ;)

Pozdrawiam