Skocz do zawartości

Węgierskie baseny z małym 1,5 rocznym dzieckiem - relacja 2013


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

No muszę dotrzymać słowa danego we wrześniu i wstawić brakujące zdjęcia basenów w Hajduszoboszlo. 

 

Co mogę więcej napisać? To miejsce chyba trzeba zobaczyć. Jednak wśród turystów często można usłyszeć głosy żeby nie jechać tam w pełnym sezonie bo zniechęca nas tłumy. W czasie naszego pobytu tłumów nie było. Było ok - zresztą widać to na zdjęciach. 

Ja teraz w niedzielę wróciłem z Hajduszoboszlo. Byłem tam ostatni tydzień. Ogólnie jak ktoś nie był to nie polecam, chyba że tylko na jeden dzień na rozeznanie terenu. Kemping się rozrasta a nie idzie to w parze z powiększaniem się sanitariatów. Tak jak kiedyś mogłem powiedzieć, że jest to jakiś wzór dobrego kempingu tak teraz mogę spokojnie powiedzieć że jest dużo lepszych i za 70 jak nie za 50% tej ceny. Panie w recepcji nie idą na żadne ustępstwa, żadne rabaty nawet w przypadku jaki miałem teraz kiedy to już nie było wolnych miejsc i ktoś pod moją nieobecność rozbił się na części mojej parceli. Panie nawet nie chciała słyszeć o upuście za miejsce. Dwa tygodnie temu byłem w Lipot i ten kamping mogę śmiało polecić i wiem że większości odwiedzających przypadnie do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hmm, co by tu wybrać :hmm:  Zastanowiła mnie Papa, ale przeraża mnie brak Angielskich wersji stron kempingu i basenów, szkoda też , że są oddzielnie.. . Zastanawiam się ile tam wybeceluję kapusty, a 3 tygodnie urlopu planuję i liczę :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arek!

Sam nie wiem co mogę Ci podpowiedzieć  :hmm: . Lipot jest o tyle fajną miejscówką że pomimo sporych basenów kemping posiada jakąś swoją kameralność no i jest praktycznie wtopiony w kompleks basenów.

 

Jeśli zależy Ci na bezpośrednim połączeniu to w pobliżu drogi 84 masz jeszcze Sarvar. Bardzo fajne baseny i otwarte do 21. Kemping za to jest trochę "dziwny". Podejście do klienta na recepcji (do dziś czuje się oszukany) jak w hotelu. No i coś tam jest takiego że za przyjazd przed 12 się dopłaca (też chore), a wyjechać masz chyba do 16. Sarvar opisywałem tu http://forum.karawaning.pl/topic/17074-dogrywka-czyli-znów-jedziemy-na-termy/?p=379797

 

Papa ma jakiś swój urok. Choć jest mocno pod linijkę i chyba stosunkowo drogie (pewnie wyjdzie podobnie jak w Sarvarze który też jest raczej drogi). Plus taki że miałbyś animacje wieczorami dla dziewczynek. No i jest ładna "starówka" gdzie można wyjść wieczorem na spacer.

 

Dużo osób chwali sobie jeszcze Bukfurdo. Podobno drugi co do wielkości ośrodek basenowy na Węgrzech. 

 

Na mapie miejsc do odwiedzenia mam cały czas Zalaegerszeg - ten jest niby największy :hmm: , ale nie wiem czy Hajduszoboszlo też się nie chwali że jest największe. Kemping http://aquatherma.hu/ znajduje się nad jeziorkiem. Na kempingu jest nawet niewielka plaża. Za to baseny są dodatkowo płatne i idzie się do nich przez mostek http://www.aquacity.hu/en/ . To jest kompleks basenowy. Gdybyście mieli ochotę na wody lecznicze to one są obok ale wejście na inny bilet.

 

Kolejnym miejscem na mojej mapie miejsc do odwiedzenia są Kiskudakustany - http://kehidatermal.hu/en. Ośrodek dość mały, bez większych atrakcji ze zjeżdżalniami dla dzieci. Za to mający swój urok. W pobliżu Lazar Thermal Camping

 

Tak samo małym ośrodkiem i kameralnym jest Aqua Barbara w Pustastenlaszlo http://www.termalstrand.eu/index.php/en/. Ośrodek, ładny i nowy ale bez fajerwerków dla Waszych dzieciaków.

 

No i jeszcze Zalakaros. To taki już kurort turystyczny. Kemping stary, ale to taki Twój klimat  :]  - łazienki mogły by być trochę odnowione, ale tragedii z tym nie ma. Pójście na baseny to wyprawa na jakieś 300 m i dodatkowy bilet (zniżka na bilety chyba 30% dla gości kempingu). Mimo że mamy jeszcze sporo miejsc do odwiedzenia to tu będziemy starali się wpaść. Czemu? Nie wiem - jakaś chemia i klimat tego miejsca. Kemping opisywałem tu http://forum.karawaning.pl/topic/17074-dogrywka-czyli-znów-jedziemy-na-termy/?p=377989

 

Wiem że zamiast pomóc to jeszcze Ci zwiększyłem wachlarz. Generalnie możesz coś kombinować. Jeśli byś do Sarvaru przyjechał dość późno (nie wiem o której startujecie) to masz spory camping przed wjazdem na camping. W Papie też chyba było takie miejsce i coś tam udostępniali nawet (nie wiem prąd lub wodę). Lipot też coś można kombinować.

 

Tańsze ośrodki na pewno są we Wschodniej części kraju  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co by tu wybrać :hmm:  Zastanowiła mnie Papa, ale przeraża mnie brak Angielskich wersji stron kempingu i basenów, szkoda też , że są oddzielnie.. . Zastanawiam się ile tam wybeceluję kapusty, a 3 tygodnie urlopu planuję i liczę :] .

 

Papa jest super. Jedź i nie zastanawiaj się !!!!! Kemping jest nowiutki (tzn był jakieś 5 lat temu ), sanitariaty na wypasie, baseny zaraz obok, dla mieszkańców kempingu zniżki (wychodziło, że cały dzień masz w cenie 3 godzinnego wejścia). Papa piękna, można jeździć na rowerze, albo łazić po mieście ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa jest fajna ale jak dla mnie to maks 3 dni mimo że kemping na wysokim standardzie jak na Węgry, w Lipocie można długo siedzieć - to "wklejenie" kempingów w teren basenów mi się podoba, jedyny minus to WC-ety dzielone z gośćmi basenów w trakcie dnia, ale w końcu i tak korzystamy z własnego. Sarvar podobnie jak Papa na maks 3 dni, no i jak Tomii wspomniał to mają hotelowe podejście do gości tzn. pani w recepcji zaznacza Ci gdzie masz stanąć i nie ma gadania że 3/4 kempingu jest wolne i bardziej podoba Ci się miejsce przy płocie niż przy kibelkach. Bukfurdo - tutaj to jesteśmy kilka razy do roku, jakiś taki sentyment mam do tych basenów i obsługa kempingu poznaje mnie bez paszportów już :-).

W Hajduszoboszlo byliśmy raz, na kwaterach więc nie wiem jak wygląda opcja basenów przykempingowych, podobno nie zmieniły się od kilkunastu lat, natomiast te fajne Aquacity podajże są i tak dodatkowo płatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy zniżki za pobyt na kempingu z tytułu bycia emerytem i za kartę ACSI łączą się? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Na Węgrzech  spotkałam się z sytuacją gdzie zniżki dla emertytów dotyczyły tylko emerytów węgierskich. Tak samo opłata klimatyczna, zwolnieni są ludzie po 70 roku życia - niestety nie dotyczy to Polaków. Może nie wszędzie tak jest, ale ja znam kilka takich miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy zasady łączenia zniżek. Jeżeli zniżek nie można łączyć to nie ma sensu abym kupował kartę ACSI na Węgry.  Na basenach w Bogacs i Berekfurdo z tytułu, że jestem emerytem dostałem zniżkę (wg. tabeli ich opłat). Nie wiem jak jest w innych państwach. Nie pamiętam czy miałem zniżkę w Chorwacji w Rabac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy zasady łączenia zniżek. Jeżeli zniżek nie można łączyć to nie ma sensu abym kupował kartę ACSI na Węgry.  Na basenach w Bogacs i Berekfurdo z tytułu, że jestem emerytem dostałem zniżkę (wg. tabeli ich opłat). Nie wiem jak jest w innych państwach. Nie pamiętam czy miałem zniżkę w Chorwacji w Rabac.

Zrozumiałam pytanie, poinformowałam  jedynie, że nie wszędzie uznają naszych emerytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałam pytanie, poinformowałam  jedynie, że nie wszędzie uznają naszych emerytów.

 

 

Czy zniżki za pobyt na kempingu z tytułu bycia emerytem i za kartę ACSI łączą się? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Latem nie ma ulg na ACSI i  do tego połączone z emerytem (to już przesada )

W Hegyko jest ulga latem na ACSI 5% od osoby (to jest jedno miejsce gdzie się spotkałem z ulgą latem )

Np.Hegyko--2 osoby , kamper , prąd , internet  to okolo 22e  i z czego oni mają jeszcze schodzić w dół , a wody termalne są jak w Buk (skład )

 

 

elaola kiedy jedziecie na termy i gdzie   :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Latem nie ma ulg na ACSI i  do tego połączone z emerytem (to już przesada )

W Hegyko jest ulga latem na ACSI 5% od osoby (to jest jedno miejsce gdzie się spotkałem z ulgą latem )

Np.Hegyko--2 osoby , kamper , prąd , internet  to okolo 22e  i z czego oni mają jeszcze schodzić w dół , a wody termalne są jak w Buk (skład )

 

 

elaola kiedy jedziecie na termy i gdzie   :serce:

 

Jedziemy tak gdzieś od połowy czerwca. Gdzie ? dobre pytanie. W tym roku mamy nieograniczony czas wakacji, więc planujemy dosyć dużą objazdówkę.

Mam wytypowane jakieś 10 miejsc, ale to nie znaczy, że wszystkie odwiedzimy. Jak nam się gdzieś spodoba  to zostaniemy dłużej, jak nie to jedziemy dalej.

Nie ukrywam, że z racji planowanego długiego pobytu musimy wybierać kempingi  "niskobudżetowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie zniżek na Węgrzech to polecam kartę CCI zniżki obowiązują cały rok a w Lipocie i Bukfurdo daja na nia 10% i w CRO tez na większości kempingow

 

większość kempów na węgrzech dawała 20% zmiżki

w PL trzeba się upomnieć, bo "zapominają" często 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.