Skocz do zawartości

Wybór samochodu na holownik


Pawel67

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam Scenica I co prawda 1.9dci i nie narzekam. Jako holownik może być choć przydałoby się parę koników więcej.

A co do awaryjności francuzów to oczywiście wypowiadają się wszyscy "specjaliści", którzy nie mieli nigdy żadnego "francuza", ja jeżdżę nim od kilku lat i naprawdę nie ma co narzekać. Inne marki też się psują, ale może niektórym nie honor się przyznać do ich awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi a teraz mam nastepny problem.

 

znajomy sprzedaje scenika 2.0 (114KM) z gazem ale w automacie. jestem gotów wziazc go od niego tylko jak sie sprawuje automat jako holownik.

i jakie sa koszty utrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff! Przeczytałam cały wątek i dosłownie w dwóch postach został wspomniany fiat! Nawet nie wspomnę, że nikt nie miał ochoty na takiego grata.

Miałam kilka samochodów, ale ostatnio jestem wierna fiacikowi. Jeżeli zmienię mojego Stilo MW, to na kromkę :hop1: chyba, że wyrobimy z mężem E do B i zamontujemy hak w Ducato :-] .

A na poważnie, to jak będzie się sprawował mój mały fiacik z ciągnięciem :przyczepa: o DMC do 1100kg? Autko ma 1300 MW, 1900 DMC?

 

Dygresja odnośnie diesla w zimie: przy -15 C bałam się, czy mi autko odpali. Nie zawiodło, ale ciężko było - rozrusznik się napracował. W tym czasię mąż odpalał Ducato z dotyku. Mądry mechanik nas uświadomił, że Stilo MW ma zbyt mały rozrusznik do takiego silnika - więc po prostu musi bardziej popracować.

Podczas wielkich mrozów tylko raz mnie zawiódł - dzień wczśniej mąż zrobił rundkę na BP i do 3 sklepów - akumulator nie wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_pynia, ciągałem przyczepkę o DMC 900 Kg Fiatem Punto 1,9 JTD 85 km i powiem Ci, że super się jeździło (prawie jak Ducato :przyczepa:)

Stilo ma więcej koników także z przyczepką 1100 DMC powinno fajnie pomykać. Uważam, że JTD to obecnie najlepsze diesle na rynku do tego z fajnie zestrojonymi skrzyniami biegów (dobrze się rusza z przyczepką).

Sam byłem bliski zakupu Stilo JTD MW ale dzień wcześniej ktoś mnie uprzedził.

 

Stilo JTD to bardzo dobry samochód jednocześnie bardzo niedoceniany. W Waszym przypadku kupcie dobry akumulator i śmigajcie.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat francuzow powiem tylko tyle - tesc, starsza osoba jezdzaca delikatnie mial salonowe megane I - tak dobrze sie spisywalo ze postanowil kupic megane II... i po 6 latach uzytkowania ma powazne watpliwosci czy nastepnym autem bedzie juz renault

 

po 2002 roku /nowe modele/ to nie auta to zabawki nafaszerowane zawodna elektronika a wykonane w sposob taki ze po kilku latach wszystko trzeszczy i sie ze tak powiem kupy nie trzyma... delikatne wozidelka

 

obydwa auta serwisowane w aso i z przebiegami srednio 10 tys km rocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja też uważam że samochody z lat 90tych były 100 razy bardziej dokładnie wykonane i niezawodne niż dzisiejsze wynalazki motoryzacji.

Co do Francuzów to każdemu odradzam - pracuje w branży motoryzacyjnej testowałem dziesiątki samochodów a sam miałem ich juz kilkadziesiąt.

ogólnie francuzy to wygododne samochody lecz silniki a tym bardziej elektronika pozostawia wiele do życzenia.

co do diesli to jeszcze HDI jest nawet zadawalajace lecz DCI - renaulta to porażka, mimo że mało palą to pompy paliwa po 70tys ciekną wtryski padają jak muchy. ponadto notoryczne awarie Airbagów i jeszcze parę innych mankamentów.

Francuskie marki a zwłaszcza marketing tych firm jest skierowany do przedewszystkim kobiet.

90% kobiet pewnie oceni 206,207, jako wymażone autko, nie pogardza też Clio czy Megane, ponieważ te auta a dokładnie ich stylistyka odpowiadaja kobiecym gustą.

Producenci tych marek wiedzą że dla większości kobiet nie bedzie ważne czy pompa paliwa lub wtryski będą do wymiany po 50tyś - tym sie zajmie ASO.

 

Targetem Niemieckich marek są znowu panowie BMW, Audi, VW [Golf & Passat] to marki sprawdzone w gruncie rzeczy niezawodne chodz nad niezawodnością TDI można by wiele mówić.

 

jeśli mogę coś doradzić komuś kto koniecznie chce samochód Made in Frnace to na holownik z francuskiej stajni polecił bym HDI Berlingo/Partner - wygodny przestronny wysoki - co zmniejszy opór na przyczepie, pakowny i DMC 1200kg przyczepy z hamulcem!

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 02 Kwi, 2010 09:38 ]

a_pynia, ciągałem przyczepkę o DMC 900 Kg Fiatem Punto 1,9 JTD 85 km i powiem Ci, że super się jeździło (prawie jak Ducato :przyczepa:)

Stilo ma więcej koników także z przyczepką 1100 DMC powinno fajnie pomykać. Uważam, że JTD to obecnie najlepsze diesle na rynku do tego z fajnie zestrojonymi skrzyniami biegów (dobrze się rusza z przyczepką).

Sam byłem bliski zakupu Stilo JTD MW ale dzień wcześniej ktoś mnie uprzedził.

 

Stilo JTD to bardzo dobry samochód jednocześnie bardzo niedoceniany. W Waszym przypadku kupcie dobry akumulator i śmigajcie.

 

Pozdrawiam

Radek

 

 

ja też uważam że JTD to najlepsze diesle w Europie!!!!

testowałem je w Alfa Romeo, Fiacie Punto EVO, Bravo, Opel Vectra CDTI,

Stilo - mam takie autko w rodzinie i jest naprawde super!!

w Oplu CDTI to też JTD z Fiata! - mimo że serwis Opla będzie sie wypierał to każdy mechanik zaraz zobaczy rozwiązania Fiatowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoje 3 grosze do tematu francuzów i fiacików.

Otóż szwagier prze 10 lat jeździł Lanose 1,5 B+LPG. Po Lanosie kupił nowiutkiego z salonu Partnera z silniczkiem HDI... no i się rozczarował. Okazało się że przy jego technice jazdy, przewożonych ładunkach i bardzo dużej ilości kilometrów jakie robi to w lanosie przez 10 lat wymieniona została 2 razy skrzynia biegów - poza tym normalne eksploatacyjne rzeczy,natomiast w Partnerze przez 1 rok wymienił 2 razy pompę hamulcową, przednie łożyska, wentylator nagrzewnicy. W mrozy odpalał ale tylko wtedy jak zaparkował w ciepłym garaży, po nocy przy -30st nie było szans odpalić.

Na szczęście naprawy było robione na gwarancji więc za dużo nie zapłacił. Ale ogólnie to jest bardzo rozczarowany i szuka kupca na autko. I chociaż taka zabudowa mi się bardzo podoba to na pewno partnera bym nie kupił.

 

A co do fiatów - też uważam że są to auta bardzo niedoceniane. Miałem fiacika CC z 1995roku, teraz mam Punto z 1998 roku. Oba samochodziki, choć małe i widać że zrobione za małe pieniądze to w dziwo sprawują się super. I CC i punto mam zagazowane, więc i codzienna jazda po mieście nie odciąża portfela, tym bardziej że dorabiam i czasami dziennie wychodzi 300-400km po mieście. Kiedyś fiacikiem CC objechałem z żoną Litwę, robiąc ponad 2tys km, gdzie znajomi pukali się w czoło i podobno robili zakłady kiedy wrócimy pociągiem i jak z holujemy fiacika - a tu jak na złość, żadnej awarii i pięknie się sprawował.

Tak więc teraz chyba szwagier kupi Fiata duplo właśnie z JTD, a mi się marzy ... Fiat Multipla właśnie z JTD... mimo wyglądu, to jak się wsiądzie to się nie chce wysiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko francuzami pomykam najpierw peugeoty ( 305, 306 (2 sztuki) ,206 , dostawczy J5 ,) teraz renault (espace, twingo(2sztuki) tylko że to wszystko były benzynowce i jakoś narzekać nie mogę :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duplo

 

zawsze twierdze ze faceci w starszym wieku lubia klocki lego

 

:hop1:

 

Synowi kupiłem pierwsze klocki, i tak mi ta nazwa zapadła w pamięci :-]

oczywiście powinno być Doblo :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.