Skocz do zawartości

Knaus Azur 450 TF 2002r by Maciek


automaciek

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten alarm zadziała w momencie jak intruz sforsuje zamek/zniszczy drzwi/okno, czy wzbudzi hałas w momencie jak przystępuje do tego zamiaru?

Kontaktrony reagują na oddalenie/zbliżenie pola magnetycznego, zatem wyważanie dokonane.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jedynie dzwi wejściowe to strefa zwłoczna, klawiatura poza zasięgiem PIR [czujka na ruch] który daje alarm natychmiast. Kontaktrony można oszukać magnesem, jeśli się trafi....

Lamer nie wejdzie.... :nono: . na syrenę pójdzie blacha. światło to też dobry straszak. Alarm który straszy zanim ktoś wejdzie to niepotrzebny stres dla właściciela który prędzej czy później zdesperowany wyłączy to coś. Wspomnę czujki uderzeniowe w samochodach gdzie każdy hałas to alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja "ukochana" udała się na zimowy spoczynek, jednak zanim to się stało pozwoliłem sobie doposażyć ją w:

- oświetlenie Led na zewnątrz w formie płytki PCV wyciętej-dopasowanej do wnętrza lampy zewnętrznej na którą nakleiłem 1,2m taśmy Led 30/m. znalazła się tam również dioda od alarmu.

-oświetlenie wewn. szafy w formie 0.5m taśmy Led załączane mikrowyłącznikiem przy otwarciu drzwi szafy [ skrzydło z zamkiem ].

-oraz 1mb taśmy RGB przyklejony nad dużym łóżkiem przyklejony przy karniszu, i sterowany z mini sterownika z alledrogo

hp67.jpg

 

a włączany pstryczkiem umieszczonym w podstawie lampki narożnej. Pozwala uzyskać 5 stopni jasności i sporo różnych kolorów, w tym również biały

Wszystkie Ledy zasilane przez własny prostownik-mostek graetza i połączony równolegle kondensator 470uF/25V

Zdjęć brak bo przyczepka "śpi"

Przymierzam się jeszcze do zakupu panela słonecznego 40W i ładowarki do niego tak aby zapewnić doładowanie akumulatora zasilającego alarm na postoju, czy sądzicie że to dobry pomysł. Wyczytałem że w pochmurny dzień uzyskam do 10% pełnej mocy ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dawno nic sie nie dopisywałem, a działo się. Cepka otrzymała nowe oświetlenie zewnętrzne w postaci dwóch chipów COB LED po 30W każdy umieszczonych w oryginalnej oprawie wraz z driverem, wentylatorkiem chłodzącym całość i możliwością plynnej regulacji mocy dostępną od strony szafy. Świeci rewelacyjnie.

 

Z kolei stopień do przyczepy z racji zapadania sie w ziemie i przecierania wykładziny otrzymał "rakiety śnieżne", krążki ze sklejki ze zrobionym zagłębieniem na nóżki stopnia, podklejone od spodu pianką - gumą przykręcone do nóżek wkrętem ale tak że mogą sie ruszać swobodnie, a wkret nie wystaje od spodu. Teraz schodek się nie ślizga i nie zapada.

 

 

Kolejne cudo to zmiana radia z domowej mini wieży której tuner radiowy okazał się za słaby by odbierać cokolwiek na polskim wybrzeżu na radio samochodowe. Radia samochodowe mają zdecydowanie czulsze tunery. Wybór padł na radio Pioneera MVH-181 ze względu na pilota IR w standardzie. Do tego dorobiłem ze sklejki 10mm obudowę i po lekkim zaszpachlowaniu śladów po wkrętach i łączeniach, okleiłem drewnopodobną okleiną. Zasilanie zrealizowalem przez przetwornicę impulsową step-down z alledrogo, dzieki czemu uniknąłem przydzwięku sieci w głośnikach podczas zasilania przez trafo-blok przyczepy. Radia samochodowe słabo filtrują ten przydzwięk bo w samochodzie go nie ma... Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlić oswitli ale moze zirytuje innych.

 

Polecam punktowe/kierunkowe oświetlenie - np lampki halogenowe bateryjne z Decathlonu - koszt około 39zl/szt.

 

Moc 5W COB - odpowiednik ponad 60W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tą irytacją, oswietlam przedsionek, nie okolicę.

Poza tym kolega nie wie co znaczy mieć znaczny astygmatyzm, słabe światło i nic nie widać, a używanie twardych szkieł kontaktowych na kempingu to proszenie się o kłopoty.

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też ciepłe, ja użyłem day light.

Owszem wymagają radiatora, ja użyłem blachy alu zgiętej w połowie tak aby każdy led swiecił pod innym kątem, na driver i blachę skierowałem wentylator 40 mm i chyba nieco obniżyłem jego obroty, nie ma problemu z ciepłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver reguluje prąd do LED'a, bo diod LED mocy nie zasilamy stalym napięciem tylko stałym prądem. W tym konkretnym przypadku potrzebujemy też przetwornicy step-up ktora podniesie napięcie z 12V w przyczepie do ok.. 35-40V którego wymagają LED'y COB. Tutaj http://allegro.pl/driver-led-step-up-2500ma-12v-na-24v-35v-46vmax-i5774418160.html '> http://allegro.pl/driver-led-step-up-2500ma-12v-na-24v-35v-46vmax-i5774418160.html dwa w jednym czyli wszystko co potrzeba, wlasnie takiej użyłem. Jeśli bedzie trzeba napiszę tutka na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver reguluje prąd do LED'a, bo diod LED mocy nie zasilamy stalym napięciem tylko stałym prądem. W tym konkretnym przypadku potrzebujemy też przetwornicy step-up ktora podniesie napięcie z 12V w przyczepie do ok.. 35-40V którego wymagają LED'y COB. Tutaj http://allegro.pl/driver-led-step-up-2500ma-12v-na-24v-35v-46vmax-i5774418160.html dwa w jednym czyli wszystko co potrzeba, wlasnie takiej użyłem. Jeśli bedzie trzeba napiszę tutka na forum.

Dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.