Skocz do zawartości

Knaus Azur 450 TF 2002r by Maciek


automaciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym wątku postaram się zaprezentować ww sprzęt wraz z jego wadami i usprawnieniami mojego pomysłu. 2 dni temu stałem się posiadaczem pierwszej przyczepy kempingowej, kilka tygodni szukania, szperania i jest. Kupiłem ją od ludzi starszych którzy posiadali ją od 2008r. Jest dziewicą.... choć posiada kilka zadrapań.

Na pokładzie znajdziemy :

-ogrzewanie Trumatic 3002 z automatycznym zapalaniem

- zaczep AKS 2004

-terma Trumatic 

-duże okno dachowe

-kuchenkę trzy palniki i zlew CRAMER

-lodówkę Electrolux z dużym zamrażalnikiem  

-kilkuletni przedsionek kpl.

-mini wciągarka przy zaczepie do przyciągania do haka

Dokładnie ją sprawdziłem, zero smrodów i zacieków, wszystko działa należycie, jest świeżo po przeglądzie rejestracyjnym.

Z rzeczy do zrobienia:

-Amortyzator najazdu

-okładziny boczne zaczepu

-gumki - podpórki szyb zakrywających zlew i kuchenkę

-kilka tulejek trzymających kratki -podstawki pod garnki w kuchence

- kilka spinek mocujących szare narożniki dolne na zewnątrz.

 

0500aaf32f79617am.jpg

   4941cbc624968bf0m.jpg

      7c8c39d5802220dcm.jpg

 

CDN....

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

>-Amortyzator najazdu

Z tym amortyzatorem to uwazaj, najpierw niech Ci to jakis serwis sprwadzi.

U mnie objawy tez byly takie jak przy uszkodzonym amortyzatorze (choc zaczep odbijal po kilku sekundach, to mocno stukal).

Wystarczyla tylko regulacja hamulcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>-Amortyzator najazdu

Z tym amortyzatorem to uwazaj, najpierw niech Ci to jakis serwis sprwadzi.

U mnie objawy tez byly takie jak przy uszkodzonym amortyzatorze (choc zaczep odbijal po kilku sekundach, to mocno stukal).

Wystarczyla tylko regulacja hamulcow.

Gdy mam zaciągnięty postojowy to zaczep bardzo powoli daje się wcisnąć ręką i muszę mu pomóc w cofnięciu się... Czy powinien dać się wcisnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinien dać się wcisnąc

Jak jest sprawny powinien dac sie  powoli wcisnac  (3-5 sekund) i z uzyciem bardzo duzej sily.

Jak nie jest sprawny to latwiej go wcisnac i nastepuje to szybciej.

W podobnym czasie powinen tez sam powoli wrocic do swojej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh!!!!!!!!!

Miałem niemal identyczną ale... Sudwind 450 TF :)

post-2083-0-85778800-1376947708_thumb.jpg

 

 

Gratki bo budka fajna i cena fajna.

.

Hamulec postojowy nie działa tak jak w osobówkach.

Trzeba go "przełamać" i im ciężej tym mocniej zblokowany jest hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Kuchenka i zlewozmywak wyczyszczone, wszystko co się dało wyprane, butla zamontowana. Szyby wypolerowane samochodową pastą polerską przy użyciu maszyny polerskiej. Kolejne fotki wkrótce.

Szukam manuala do zasilacza dometic mk375. Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Kuchenka i zlewozmywak wyczyszczone, wszystko co się dało wyprane, butla zamontowana. Szyby wypolerowane samochodową pastą polerską przy użyciu maszyny polerskiej. Kolejne fotki wkrótce.

 

Gratulacje :bravo:

Bardzo ładna i "zacna" przyczepa, świetny rozkład wnętrza, a cena w/g mnie okazyjna :ok:

 

Szukam manuala do zasilacza dometic mk375. Sz

 

To bardzo prosty zasilacz, "manual" nie jest potrzebny i chyba nic ciekawego byś z niego się nie dowiedział.

W zasadzie był firmowany kilkoma nazwami, m.in. Miko, Dometic.

Poczytaj np. tu , większość tego, co Cię nurtuje odnośnie tego zasilacza, pewnie tam będzie :hmm:

Jeszcze raz gratuluję zakupu.

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolejne gumki do kuchenki okazały się wirtualne. zakupiłem więc śrubki nierdzewne M3 z łbem walcowym, oraz kapturki gumowe w firmie ORING które po docięciu na wysokość nakleiłem na łby śrubek klejem cyjanoakrylowym. uzupełnione mocowania [teflonowe] rusztów kuchenki, zamocowana mikrofalówka z opiekaczem oraz czajnik w miejscu na TV.

Co do zasilacza u mnie ktoś mieszał i do zacisku akumulatora podłączone są jakby minusy

3e9df1a0dd8aa99em.jpg

Muszę to rozgryźć, oraz zrobić układ który po podłączeniu samochodu odłączy aku przyczepy [ najlepiej po przekroczeniu 13v tzn gdy pracuje silnik

Mam przyobiecany używany alarm domowy.....za free, do kupienia syrena i czujnik ruchu PIR-MIKROFALOWY.

CDN.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

u mnie ktoś mieszał i do zacisku akumulatora podłączone są jakby minusy

3e9df1a0dd8aa99em.jpg

Muszę to rozgryźć

...

Mam przyobiecany używany alarm domowy.....za free, do kupienia syrena i czujnik ruchu PIR-MIKROFALOWY.

CDN.....

Po czym stwierdzasz że są to minusy?

Istotnie kolorystyka robi bałagan, bo w niskim napięciu niemieckiej motoryzacji brązowy to minus/masa/zero, natomiast w sieci 230V jest to live/faza/hot.

.

Ja miałem taki sam zasilacz i niestety, do współpracy z akumulatorem musiałem go przerabiać bo dawał za wysokie napięcie - destrukcyjne dla akumulatora.

.

Alarm założyłbym samochodowy+ryglowanie drzwi z pilota.

Wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.