Skocz do zawartości

Knaus Azur zasilanie lodówki 12v z haka


Krak

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kombinacje ciagnie kabel z aku podlacza biale gniazdo 7pin wedle schematu pelno ich na google i forum w aucie podlacza bezpiecznik i zabezpieczenie przed rozladowaniem aku dostepne na allegro i pewnie w innych sklepach tez i dorabia sobie instalacje w przyczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabezpieczenie odcina acu przy 10,5V pytanie czy przy wartości odpalisz auto jeszcze. Raczej zwykły przekaźnik. I raczej odpuście te dodatkowe 7 pinowe gniazda to żaden standard. 13 pinowe jest lepsze, sama wtyczka konstrukcyjnie jest nowocześniejsza ( blokowanie wtyku z gniazdem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko poco ma zmieniac gniazda w aucie i przyczepie skoro wystarczy dostawic drogie i nie banrac sie w tym co juz jest a jak bedzie chcial pociagnac cos z 13 pin to uzyje adaptora tak wiem ze z 13 na 7 tez sa ale polowe roboty ma juz zrobione

 

Zawsze moze miec tak jak ja mam w czarnym potezny przekaznik pod zaplon podlaczony prad na lodowke(akumulator mam dopiero jak odpale auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się narobi, bo musi wymyśleć mocowanie dodatkowego gniazda, bo nieładnie wygląda samochód z dwoma gniazdami, bo trzeba je kupić, a jak trzeba kupować to lepiej kupić 13 bo to obecnie standard. Ale faktycznie można rozwiązać to na kilka sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do tych którzy piszą o gnieździe 13 pinowym można nim zastąpić 7 pinowe OK ale i tak w samochodzie i w przyczepie są kable położone 7 sztuk skąd wziąść resztę przewodów? z powietrza ( nie trzeba dołożyć ) więc pisanie poco ciągnięcie przewodów od akumulatora wydaje mi się bezsensu.

Wymiana gniazda 7 na 13 pin więcej roboty a chodziło o szybką robotę przy mojej propozycji nierusza się to co jest sprawne ,a tylko dodaje 2 przewody do dwóch pinów w nowej wtyczce i gnieździe można wtyczkę i gniazdo wykorzystać dowolne nawet z kabla zasilającego komputer tu jest dowolność kombinacji jak kto chce.

Fakt iż 13 pinowe gniazdo ładniej wygłada ale pamiętajmy że niewszystkie przyczepy takie mają, ja naprzykład mam jeszcze towarową i też musiałbym zmieniać?,

w wypożyczalni przyczep też są 7 pinów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne musisz od razu dokładać wszystkich przewodów do 13 pinowej wtyczki wpinasz 7 dociągasz dwa do lodówki czy co tam potrzebujesz i załatwione. Oczywiście przelotkę na 7 wozisz w bagażniku żeby móc sobie towarówkę wypożyczyć. Widziałem też rozwiązanie, że kabel do lodówki był dociągnięty i zwiniety w bagażniku. Do wpinania tego do przyczepy było wykorzystane jakieś złącze jakie mają w traktorach czy ciężarówkach taka dwupinowa gniazdo i wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Reasumując piszecie wszyscy to samo, czyli potrzebne są 2 przewody (+ i -) od akumulatora w samochodzie do lodówki w przyczepie. Nie ważne jest jakie kto sobie zrobi rozwiązanie, czy przewody poprowadzi w wiązce pod dywanikami samochodu wpinając je w gniazdo (jakiekolwiek), następnie (jakąkolwiek) wtyczkę pasującą do owego gniazda oraz znowu 2 przewody położone gdzieś za siedzeniami, szafkami (schowane) aż do lodówki i dodać jakieś zabezpieczenia (bezpiecznik, przekaźnik, itp.). Można też inaczej otworzyć maskę w samochodzie podłączyć 2 przewody przerzucić nad dachem tylną szybą przez okno lub kratkę z boku przyczepy (wywietrznik lodówki) i podłączyć do lodówki. Kto jaki sposób wybierze, ile ma czasu i jak potrafi to zależy tylko od tego kto to będzie robił i właściciela zestawu.  :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

). Można też inaczej otworzyć maskę w samochodzie podłączyć 2 przewody przerzucić nad dachem tylną szybą przez okno lub kratkę z boku przyczepy (wywietrznik lodówki) i podłączyć do lodówki. Kto jaki sposób wybierze, ile ma czasu i jak potrafi to zależy tylko od tego kto to będzie robił i właściciela zestawu.  :piwo:

I podsumowując pytaniem - pojechałbyś w trasę z taką instalacją? Że o mandat nie zapytam. Nie szerz byle jakości. Są przejściówki z 13 na 7 pinów - problem z inną przyczepą z głowy. 13-tka ładniej nie wygląda tylko jest praktyczna.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krak więcej na ten temat nie będę pisał ( bo niema już co ) ale jak będziesz miał jakiś problem lub pytanie to to w moim profilu moim jest nr. telefonu możesz zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krak więcej na ten temat nie będę pisał ( bo niema już co ) ale jak będziesz miał jakiś problem lub pytanie to to w moim profilu moim jest nr. telefonu możesz zadzwonić.

Witam, przepraszam, za opuszczenie tematu jednak wybrałem się w podróż bez zasilania lodówki z samochodu. To co nachłodziło się w trakcie dnia musiało starczyc na jazdę i całe szczęście starczało. Jeżeli chodzi o rozwiązanie to nie podoba mi się kwestia przeróbki gniazda w samochodzie (nowe auto i w dodatku nie moje więc wolę tego nie ruszać). Myślę o założeniu akumulatora w przyczepie tylko do lodówki ewentualnie jedna lampka awaryjne do tego prostownik żęby się naładował jak przyczepa jest wpięta pod AC będzie niezależnie, nie będe obciążał akumualtora samochodu. Dodatkowo jeszcze w planie jest panel solarny do wspomagania ładowania. Narazie pełne ręce roboty po urlopie ale przyjdzie jesień zima to zabiorę się za to. Efekt moich prac oczywiście opublikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.