Skocz do zawartości

Box dachowy - który wybrać


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Karol Raźniewski napisał(a):

Witam, podczepię się pod wątek z pytaniem do użytkowników boxów: Czy koniecznie trzeba trzymać je w pozycji leżącej w garażu? Wiem, że takie są zalecenia producentów, ale to zajmuje bardzo dużo miejsca i rozważam trzymanie go na stojąco. Jak duże jest ryzyko uszkodzenia / odkształcenia? Czy ktoś to praktykował i z jakim skutkiem? Dzięki ! 

Ja stawiam na sztorc. Nic się złego z nimi nie dzieje, poza tym, że trochę się z tyłu rysuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Nad łóżkiem w sypialni ?

Tam faktycznie mógłbym powiesić, tylko nie wiem co na to żona :hehe:

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Tam faktycznie mógłbym powiesić, tylko nie wiem co na to żona

Bardzo mozliwe, że powiedziałaby, że coś masz nierówno pod sufitem xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Karol Raźniewski napisał(a):

Witam, podczepię się pod wątek z pytaniem do użytkowników boxów: Czy koniecznie trzeba trzymać je w pozycji leżącej w garażu? Wiem, że takie są zalecenia producentów, ale to zajmuje bardzo dużo miejsca i rozważam trzymanie go na stojąco. Jak duże jest ryzyko uszkodzenia / odkształcenia? Czy ktoś to praktykował i z jakim skutkiem? Dzięki ! 

Mój wisi pionowo na ścianie.

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Tam faktycznie mógłbym powiesić, tylko nie wiem co na to żona :hehe:

Ale jak ściągniesz Boksa, to masz sprzęt do zabaw sado-maso nad łóżkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Mój wisi pionowo na ścianie.

Sąsiad postawił pionowo, razem z belkami bagażnika, oparty o ścianę na podwórzu. Co z tego wyjdzie, odmelduję w okolicach ferii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Trzeba mieć jeszcze gdzieś to miejsce pod sufitem

Oj znam to - kajak było trudniej zmieścić gdzie indziej :) Ale czy to kajak, czy box, ni suvem, ani vanem się nie wjedzie. Garaż ma 2,20 wysokości :)

BTW, z powieszeniem nad samochodem, czy to na suficie czy na ścianie przy której się nie wsiada/nie wysiada jest git, jak w to miejsce nie sięga podniesiona brama. Sygnalizuję, bo przy głęboko sięgającej bramie kumpel dumny wymierzył, zamontował, tylko nie zwrócił uwagi na ten drobny szczegół. Zonk gdy otworzył bramę żeby wjechać z boksem. Sprawa uratowana,kosztem drobnych komplikacji przy opuszczaniu boxa na samochód (a miało być tak fajnie...).

Ja mam na ścianie. Na całej ścianie tego typu szyny na któych można zrobić półki, położyć jakieś listwy itp., narzędzia ogrodnicze, i  w razie potrzeby można zmieniać układ. Pod box box najdłuższe uchwyty półek z nałożonymi na nie jeszcze dłuższymi rurkami, szyny dokładnie w rozstawie takim, jak zagłębienia na belki w dnie boksa:

Szyna ścienna | HARD HEAD (jula.pl)

Do boxa ładowałem wszystkie zimowe klamory typu sanki, jabłuszka, itp., gabarytowe i lekkie, któr w ciągu roku raz schować, raz wyjąć. I też się na tym z powodzeniem trzymało. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czyś napisał(a):

Sąsiad postawił pionowo, razem z belkami bagażnika, oparty o ścianę na podwórzu. Co z tego wyjdzie, odmelduję w okolicach ferii :)

Jak już wspominałem od dawna tak przechowuje boksa. Wcześniej miałem boks czeskiej firmy Hakr, teraz Thule. Nic się z nimi nie dzieje mimo przechowywania przez dłuższy okres czasu na sztorc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.