Skocz do zawartości

Box dachowy - który wybrać


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Commander napisał:

Ja mam box o ładowności 75 kg. Polecam takie bo mają dużo grubsze podłogi... Wtedy nie trzeba żadnych ramek ani wzmocnień.

Box jest sztywny i stabilny.

Ładowność boxa, szczególnie dużego, bardzo istotna. Ja pomimo stalowych profili skręconych z podłogą (fabrycznie) mam 50 kg i sporo się naważyłem żeby dobrać załadunek.

Ale sam Box waży kilkanaście a czasem około 20 kg + 75kg ładowności daje wynik coś pod 100kg a to już nie każdy dach uniesie i nie każde belki (oraz mocowania).

Zabawy z tym jak z dopasowaniem DMC przyczepy do holownika ;)

Aktualnie dach i cała baza u mnie może już z nosić 100kg więc przymierzam się do zmiany.

Co sadzicie o boxach z włókna szklanego? Ma ktoś, używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam wypożyczalnie boxow.

Mam 2 z włókna szklanego i 4 zwykłe.

Tylko włókno szklane.

Ważę ponad 100kg i mogę po nich biegać a thulowskiego przewrócił wiatr i pękł hahahaha

Na temat Thula to w ogóle nie chce mi się już pisać bo tak zjechali z jakością że nie tykam tego.

Polecam polskie Jost, ktoś w tym wątku już je polecał.

 

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
3 minuty temu, Senti636 napisał:

Witam. Potrzebuję bagażnik i box dachowy do peugeota 307 5drzwi hatchback. 

Będzie on głównie wykorzystywany na ryby do wrzucania paru rzeczy i przewożeniu wózka dla dziecka. 

Długość chyba jaka max może być to 180cm. 

Ale czego od nas konkretnie oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Commander napisał:

Ale czego od nas konkretnie oczekujesz?

Zaraz się dowiemy czego my potrzebujemy, albo w jakim wspaniałym sklepie @Senti636 znalazł ten box ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Ale czego od nas konkretnie oczekujesz?

 

31 minut temu, jacek00 napisał:

Zaraz się dowiemy czego my potrzebujemy, albo w jakim wspaniałym sklepie @Senti636 znalazł ten box ;) 

Że ktoś doradzi który wybrać bo już głupieje. Czy więcej czytam tym bardziej nie wiem co wybrać. Cena raczej do koło 1tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Senti636 napisał:

 

Że ktoś doradzi który wybrać bo już głupieje. Czy więcej czytam tym bardziej nie wiem co wybrać. Cena raczej do koło 1tys. 

Szukaj Box z systemem fix i obciążeniem 75 kg. Wówczas mają grubsze dno i się nie uginają 

Reszta czyli marka to zasobność portfela. Dla mnie system montażu był priorytetem bo nie montuje dosłownie w 30 sekund.

Acha.... Czy długość 180 jest konieczna? Ja kupiłem pod narty syna które są najdłuższe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Commander napisał:

Szukaj Box z systemem fix i obciążeniem 75 kg. Wówczas mają grubsze dno i się nie uginają 

Reszta czyli marka to zasobność portfela. Dla mnie system montażu był priorytetem bo nie montuje dosłownie w 30 sekund.

Acha.... Czy długość 180 jest konieczna? Ja kupiłem pod narty syna które są najdłuższe .

Jest niby konieczna bo z tyłu nie otworze bagażnika albo z przodu zasłoni czujnik w szybie. A które marki polecacie? Wiem że Taurusa dostanę za 800 zł coś jeszcze jest w moim budżecie lepszego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Senti636 napisał:

Jest niby konieczna bo z tyłu nie otworze bagażnika albo z przodu zasłoni czujnik w szybie. A które marki polecacie? Wiem że Taurusa dostanę za 800 zł coś jeszcze jest w moim budżecie lepszego? 

Ja mówię że 180 to bardzo długi box.... Osobiście mam krótszy i jestem zadowolony.

Marek jest wiele a producentów trumien zaledwie kilku. Zaznacz sobie kryteria i dokonaj wyboru. Zaręczam, że mrowia nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni testuje interpack Stella, na razie 1300km i działa, choć 'w dotyku' tandetnie to wygląda - taki miękki plastik, uginający się pod każdym dotknięciem... Ładowność 75kg, mam załadowane 60kg: przedsionek do minicampera, szpula z kablem i 3 krzesła kempingowe (+ jakieś inne szpeja mniejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, w79 napisał:

Podepnę się pod temat, ponieważ mam dość wysokie auto i dość niski wjazd do garażu (pod kątem) szukam budy szerokiej za to niskiej. Max 26 cm. Ma ktoś jakieś doświadczenia? 

Mam podobnie. Standardowo boxy mają koło 40cm wysokości. Tylko niektóre modele są niższe. Moim zdaniem będzie ciężko znaleźć taki "płaski". Może byś znalazł coś koło 30cm.

Ja mam jakiś tam stary Thule i montuję go po wyjeździe z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko. Wszystkie teraz bardziej "garbate", 35 cm to przeważnie najmniej.

Najłatwiej byłoby znaleźć używkę, niestety b. starą i trącącą myszką - były wtedy robione boxy dość płaskie, pudełkowate, typowo na narty, ok. 30 cm lub nawet mniej. 

Sorry za linki do ogłoszeń, ale coś w ten deseń:

bagażnik samochodowy-box dachowy | Myślibórz | Ogłoszenie na Allegro Lokalnie

Box Bagażnik dachowy samochodowy Mont Blanc | Chojnów | Kup teraz na Allegro Lokalnie

BOX BAGAŻNIK DACHOWY CARGO 2 za 549 zł z Kotuń - Allegro.pl - (10175550359)

BOX dachowy Thule combi 250 | Ostrów Wielkopolski | Kup teraz na Allegro Lokalnie

Jeden z niższych  i nowych - np. JOST MD28, 30 cm wysokości, ale są zagłębienia na poprzeczki w dnie, więc "efektywna" wysokość licząc ponad górną płaszczyznę poprzeczek poniżej 30. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, podczepię się pod wątek z pytaniem do użytkowników boxów: Czy koniecznie trzeba trzymać je w pozycji leżącej w garażu? Wiem, że takie są zalecenia producentów, ale to zajmuje bardzo dużo miejsca i rozważam trzymanie go na stojąco. Jak duże jest ryzyko uszkodzenia / odkształcenia? Czy ktoś to praktykował i z jakim skutkiem? Dzięki ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.