Skocz do zawartości

Kermping w Porecu ...Lanterna? Pytania o pierwszy wypad do Cro.


Rekomendowane odpowiedzi

Z opinii w Interncie wyczytałem że bardzo polecany jest kemping Stoja w miejscowości Pula.

Czy ktoś był tam i mógłby to potwierdzić? Czy dobrze liczę ceny za 4 dorosłe osoby na Parceli A - 7,90x4 + 17 + opłata klimatyczna ( ale ile? )

 

I jeszcze na jaki bezpieczniek nastawić się na polu bo na www również nie ma info :(

 

http://www.arenacamps.com/arenacamps_camping/stoja_camping/Price_list

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie nie wiem ,nigdy nie sprawdzałem,ale też nigdy nie zabrakło prądu .Na przyłączach prądowych w wielu przypadkach pracują klimatyzacje i nie tylko i nic się nie dzieje. Tym akurat się zupełnie nie martw - w przypadku awarii prądu bardzo szybko naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie info. Mam jeszcze pytania o tą drogę: http://mapy.interia.pl/directions/drive/Bytom,_Polska%5B50.34892,18.9155%5D/Pula,_Chorwacja%5B44.86579,13.84946%5D/@a79afc8d3ff753307872c30fb9b449ea/map=47.6266819,20.3181258,6,0,0,normal.day (opcja 994km). Czy ona jest bardzo górzysta czy raczej płaska i ile czasu liczyć na samą jazdę? ( postoje sobie doliczę ).

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moro nie opłaca ci się tak jechać.

Kup winietę słoweńską i jedź od granicy AT - SLO autostradą Maribor- Ljubljana -Koper.

Wyjdzie taniej niż opłata za chorwackie autostrady.

Przez Istrię możesz albo A9 albo równoległą drogą nr 21 od Visnjanu już droga jest po płaskim, początek trochę górzysty.

 

Kemping Stoja polecam ja i chyba wszyscy uczestnicy Rajdu z zeszłego roku.

Zabezpieczenie prądowe nie było mierzone, ale czajnik 2kW chodził.

Czas jazdy z Gliwic do Stoji około 14h, myśmy wyjechali późnym popołudniem, dojechaliśmy do Grazu, spaliśmy przy stacji benzynowej, śniadanko i w dalszą drogę i koło południa byliśmy wypoczęci na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję jak najwięcej jechać autostradami. Mam przeznaczone na winiety i opłaty za autostrady około 300zł. Chciałbym, żeby droga była w miarę możliwości płaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moro popieram opinię Miodzia w sprawie trasy przez Słowenię. Nie widzę żadnego sensu jazdy przez Zagrzeb na Istrię. Jedyny rozsądny wybór to z Mariboru -Ljubljana- Koper -i dalej Istria do wyboru dwie drogi . Droga ta jest komfortowa z miejscami do odpoczynku oraz piękna krajobrazowo. Twoje Mondeo spokojnie ją pokona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinię i podpowiedzi. Pojadę drogą jaką mi Miodzio podesłał https://maps.google.pl/maps?saddr=Bytom&daddr=Camping+Stoja,+Camping+Stoja,+Stoja,+52100,+Pula,+Chorwacja&hl=pl&ll=44.853922,13.826294&spn=1.139018,2.469177&sll=47.622132,16.423576&sspn=8.664411,19.753418&geocode=FV5BAAMdhqEgASlLn_5n7CwRRzGWfKPEkBxEFQ%3BFZ6ErAIdB-fSAClRyzKzCdN8RzGOKVUuyD98uQ&oq=stoja+&t=h&mra=pd&z=9 . Powinienem jeszcze na coś zwrócić uwagę planując taki wyjazd? I czy nocowanie na stacji benzynowej jest bezpieczne czy lepiej żeby ktoś czuwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moro przy autostradzie w Austrii lub w Słowenii są punkty obsługi podróżnych na których spokojnie stajesz i odpoczywasz (w nocy śpisz bez żadnego czuwania).

 

Moro na Istrię najlepiej w lipcu lub sierpniu przyjechać do południa w poniedziałek lub wtorek, dlatego bo w niedzielę trwają powroty z weekendu Słoweńców do domu ,którzy masowo przyjeżdżają na kempingi w piątek na 2-3dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to jutro prawdopodobnie koło 14-stej wyruszamy do Wenecji na kemping Venezia Village w Mestre. Jedziemy przez Ostrawę, Wiedeń, Maribor, Ljubljanę, okolice Triesttu i prosto do Mestre. Tam stacjonujemy od soboty popołudniu do poniedziałku rano i wtey wyruszamy na Chorwację do Puli na kemping Stoja i zostajemy tam do 9.08. A tam to już na razie pewne tylko j. plitwickie, a co więcej to pewnie wyjdzie w trakcie pobuty. Mamy kilka atrakcji wydrukowanych z opisami więc może coś jeszcze wybierzemy. Prawdopodobnie będzie to Jama Grotta Baredine a może i park Brijuni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie to Jama Grotta Baredine a może i park Brijuni.

Jama Baredina - polecam, byłem, rewelacja :) Obok jest też muzeum traktorów  :look:

 

Wejście do Brijuni jest bardzo drogie i trzeba sie zapisywać nawet kilka dni wcześniej, w sezonie. My byliśmy koło południe i juz nie było biletów na ten dzień. I tak sie nie zdecydowaliśmy, pomimo, że pani w kasie powiedziała, że przymknie oko na wiek młodego i wpuści go za darmo....

Wykupiliśmy za to wycieczkę dookoła Brjijuni stateczkiem i było fajowo.  :]

Tego jest tam pełno i można się targować ... :boks:  :krzykacz:

 

Pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... mieliśmy jechać a tu niestety smutna sytuacja. Żona we wtorek wyrywała ząb. Dzisiaj rano miała ból nie do zniesienia i pojechaliśmy na kontrolę - suchy zębodół. Kuracja powinna trwać 7 dni w tym codzienne wizyty u dentysty celem zmiany opatrunku. Po rozmowie z lekarzem ustaliliśmy że dzisiaj i jutro czyszczenie i jedziemy a oprócz tego antybiotyk doustnie. Jestem na razie przerażony - co prawda mam wykupione ubezpieczenie podróżne w PZU ale nie wiem nawet ile w Cro może kosztować zmiana opatrunku, a akurat na wizyty w gabinetach lekarskich mamy tylko po 500zł w polisie. Ehhh....... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.