Skocz do zawartości

Kermping w Porecu ...Lanterna? Pytania o pierwszy wypad do Cro.


Rekomendowane odpowiedzi

Plany się trochę zmieniły i dzisiaj postanowiliśmy że jedziemy nie na Węgry a do Chorwacji. Biorąc pod uwagę odległość z Bytomia wybór padł na półwysep Istria, a dokładniej na miejscowość Poreć. Ogólnie jedziemy w 4 osoby w wieku 21-28 lat. Nie szukamy miejsca z dyskotekami ale fajnie jakby w miasteczku były knajpki gdzie można posiedzieć wieczorem do 23 np. przy piwku czy winku.

Co do kempingu to wybór na niego padł z powodu cen. Wg http://www.suncamp.pl/pl/pl/kempingi/chorwacja/istria/kemping-lanterna/ceny/uc25-l11-n797-c16-r170-cp100685-t22071/ doba wyjdzie nas 30 Euro. Czy ktoś tam może był? Może powiedzieć czy faktycznie tyle wyjdzie nas nocleg? Jak liczyć czas jazdy... ile godzin? Czy warto z jakimś noclegiem czy jeżeli wyjedziemy o 4 rano to jesteśmy w stanie zajechać te 900km z postojami np. do godziny 21? Może ktoś zna jakieś ciekawsze opcje? Chcemy też na północ Cro bo planujemy Wenecję oraz Pulę.

 

Bardzo bym prosił o rady doświadczonych. Ostatnio byliśmy w Balatonfured i pole nam odpowiadało więc wielkość pola nas już nie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

( nie mogę już edytować więc muszę napisać nowy post )

Ehhh... wyczytałem że ten kemping jest 8km od centrum miasta... więc czy może ktoś polecić kemping w tej okolicy tak do 3km od centrum miasta i żeby cena za 4 osoby na przełomie lipca i sierpnia nie przekroczyła 150zł za dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej drogi to my w zeszłym roku jadąc na nasz forumowy rajd na Istrię, wyjechaliśmy z Gliwic około 18. Nocleg na stacji benzynowej przy autostradzie w okolicach Grazu i następnego dnia około południa byliśmy na miejscu w Puli. 

Trasa Gliwice - Ostrava - Olomouc - Wiedeń - Graz - Maribor - Ljubljana - Koper - Pula.

Niecałe 1000 km. Sumaryczny czas przejazdu około 14 godzin bardzo spokojnym tempem.

Tu link do strony kempingu Lanterna.

Według mnie zapłacisz (4 x 9,10 - osoby) + 16,90 - najtańsza parcela albo 18,90 za parcelę Comfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu link do strony kempingu Lanterna.

Według mnie zapłacisz (4 x 9,10 - osoby) + 16,90 - najtańsza parcela albo 18,90 za parcelę Comfort.

Dzięki za info co do czasu jazdy... a co do noclegów to nie wiem jak to rozumieć bo tu... http://www.suncamp.pl/pl/pl/kempingi/chorwacja/istria/kemping-lanterna/ceny/uc25-l11-n797-c16-r170-cp100685-t22071/  jest napisane że w cenie parceli są też 2 osoby i nie wiem czy tak jest czy nie stąd moje pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moro ale na przełomie lipca i sierpnia cena za 2 osoby i parcelę według suncamp to 37,10 Euro, więc tyle co wynika z cennika kempingu.

 

Jak chcesz zobaczyć i Triest i Wenecję to jedź do Włoch a nie do Cro. Ceny bardzo podobne a do Wenecji znacznie bliżej. A różnice w cenie kempingu niweluje Ci winieta słoweńska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy jeździli do Lignano Sabbiadoro. Poleca go jego stały bywalec piotrekbb.

Do Wenecji blisko, do Triestu blisko, Miramare, Palmanova w zasięgu szybkiego dojazdu samochodem.

Tu masz link do cennika.

Warto wykupić kartę CCI.

A tu poczytasz o naszych wakacjach - ja szczerze polecam takie rozwiązanie jak macie w planie Wenecję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moro nie masz żadnych szans ,aby za pobyt na kempingu w lipcu lub sierpniu na Istrii za cztery osoby zapłacić mniej niż około 40 euro za dobę.



Za pobyt na Park Umag zapłacisz minimum 55 euro za dobę przy pobycie co najmniej 5 dniowym , bo za krótszy pobyt doliczą dodatkowo 20 % więcej.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś napisać cenami na jakich www się sugerować bo gdzie nie patrzę to są inne.

znajdz stronę kempingu a nie pośrednika to są korporacje które w swojej ofercie mają mobil homy 

tam musisz rezerwować a to się wiąże z dodatkowymi kosztami

a na camp indywidualnie jedziesz bez rezerwacji i kosztów z tym związanych

Lanterna jest fakt dalej od miasta ale jak wejdziesz na stronę campingu zobaczysz że to małe miasteczko

www.camping-adriatic.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moro kempingi w Chorwacji to inna organizacja niż kempingi na Węgrzech gdzie praktycznie nie ma wydzielonych parceli i gdy nie ma dużo ludzi możesz zajmować nawet teren o powierzchni 200 m .

 

W Chorwacji na kempingach są  wydzielone parcele o pow. od 70 do 100 m", i praktycznie nie ma żadnej możliwości zajęcia większego terenu. Cena parceli zależy od jej wielkosci , położenia oraz doprowadzonych mediów ( woda,kanalizacja, TV,internet) , wszystkie zapewniają prąd w cenie.

Najtańsze parcele na ISTRII to koszt od 15 euro do nawet 50 euro położonych nad samym brzegiem.

Do tego należy doliczyć koszt pobytu od osoby razy ilosc osób np. Lanterna 9,10 euro X 4 = 36,40 euro plus klimatyczne 1X4= 4 euro.

Na niektórych kempingach szczególnie droższe parcele w opłacie za nią zawierają bezpłatny pobyt dla dwóch dorosłych osób , za pozostałe obowiązuje dopłata np. Lanterna 9,10 euro od dodatkowej osoby. Generalnie liczymy koszt parceli plus opłata od osoby X ilosc osób plus klimatyczne.

 

Na niektórych kempingach można oczywiście znaleźć cenniki  z rozliczeniem osobno za osoby, prąd, przyczepę,namiot, auto,psa, klimatyczne, ale w sezonie ścisłym lipiec/ sierpień miejsca te są trudne do znalezienia ,bo są pozajmowane . Zresztą suma opłat liczonych w ten sposób jest podobna jak za małą parcelę. Te informacje dotyczą lipca i sierpnia, bo w innych miesiącach ceny są znacznie niższe bo np. w maju czy wrześniu na tych samych kempingach można zmieścić się w opłatach dla dwóch osób w granicach nawet 20 euro.

 

Moro opisałem jak wyglądają koszty pobytu na kempingu w Chorwacji, oraz w jaki sposób je się rozlicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi... przejrzałem kilka kempingów i wyszło że pobyt to koszt powiedzmy od 45-60 Euro wzwyż.... pogodziłem się już z tym, chociaż widzę że zamawiając parcelę przez vacansoleil albo suncamp można mieć dużo taniej tylko opinie wyszukane w Internecie są niestety bardzo różne i boję się zaryzykować że będę mieć jakieś nieciekawe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. trochę się przeraziłem, bo wydawało mi się, że spokojnie znajdę jakieś kempingi w widełkach 30-40 euro za 2 +2 gdzieś może deczko niżej  np. w okolicach Senj ?  Czy się myliłem? :niewiem: dodam, że nie lubię komercyjnych molochów ...

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pierzasty odpowiedziałem na konkretną prośbę Kolegi Moro aby nie poczuł się rozczarowany. Chorwacja zupełnie inaczej (koszty) wygląda w lipcu niż np. w maju czy czerwcu.

 

Natomiast Ty się nie pomyliłeś,  masz szansę znalezienia kempingu w cenie wymienionej przez Ciebie szczególnie gdy masz małe dzieci i to nie tylko w okolicach SENJ lecz także na ISTRII.

Pozdrawiam i życzę wspaniałego pobytu nad Adriatykiem.lucek

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.