Skocz do zawartości

Wakacje CZARNOGÓRA 08.2013


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolega JINX_Sanok, wspominał wyżej, że można za nią kartą płacić. Czy możecie to potwierdzić? Trochę głupio kupować parę ichninych pieniędzy, żeby za kilka km autostrady zapłacić.... :hmm:

 

„Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli”  ;)

 

 

post-5201-0-36826700-1372052949_thumb.gif

 

bramki południowe, od strony Sarajewa, w moim przypadku-droga powrotna

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Lepiej sprawdzić, niż potem z ręką w nocniku i cepami na karku szukać bankomatu.... dla 8,4 BAM-a  :]

 

A tak przy okazji, to wujek Google pokazuje trasę przez Dolni Vakuf  :look: : http://goo.gl/maps/Sg1oc

 

Jechał ktoś ?? - Omija Sarajewo...

 

Ja kiedyś jechałem ale własnie przez Sarajewo i bez cepy.... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, ja też wybieram się w tym terminie ale myślałem o trasie przez Serbię - czy ktoś może jechał z przyczepką ? Jeśli tak to prosze o info.

Pierwotnie też tak chciałem jechać, ale po przeczytaniu forum i przeanalizowaniu drogi uznałem ją za zasadniczo gorszą niż tą o której wcześniej pisałem. Za dużo serpentyn po stronie serbskiej, a później w Czarnogórze jadąc w kierunku Podgoricy!

 

Z nami być może pojedzie jeszcze jeden skład z Dąbrowy Górniczej.... (jesteśmy w kontakcie telefonicznym).

Edytowane przez Daro13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też się waham, być może że pojadę jednak przez bośnie, ale my wyruszamy chyba 10 VIII bo na 12 musimy dotrzeć. A przez bośnię nie ma serpentyn i ostrych podjazdów ?

Prawdopodobnie też wyruszymy jednak 10.08. Też są, ale nie w takiej ilości jak przez Serbie. W pierwszym poście opisałem drogę którą zamierzam jechać, od Chorwacji kierować się będę na Doboj, następnie na Zenica, Sarajevo i na Czarnogórę (zanim zgłębiłem forum też miałem zamiar jechać przez Serbie). Tak w ogóle sprawdzałeś drogę którą chciałeś jechać -> np. w google maps?

Warto poczytać w innych tematach o tych krajach i ich drogach, gdyż wszystko przez doświadczonych forumowiczów zostało opisane czy jak to woli napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio pojechałem sobie przez Serbię, bo lubię góry  :devil:

fakt, to chyba jest najbardziej "pokręcona" trasa do Czarnogóry, ale chciałem po drodze zobaczyć Kanion Tary

trasa przez Bośnię jest dużo "równiejsza", a przez Chorwacja to już tylko cały czas autostrada (ja osobiście nie lubię)

 

przed wyjazdem warto zerknąć na trasę pod kątem wysokości nad poziomem morza: http://iggy.mypage.pl/index.php

i wtedy 

 

tutaj mam parę zdjęć z ostatniej  Majówki: https://picasaweb.google.com/102734316233302350144/20130505_Majowka_Montenegro03

 

i kilka w skrócie:

post-5201-0-00517300-1373434794_thumb.jpgpost-5201-0-57773700-1373434794_thumb.jpgpost-5201-0-06898600-1373434795_thumb.jpgpost-5201-0-62132700-1373434795_thumb.jpgpost-5201-0-16270900-1373434796_thumb.jpgpost-5201-0-74158500-1373434796_thumb.jpg

 

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze oddalony od Safari o 12km w kierunku Albani na wyspie Bojana kemping Ada Bojana, może ktoś z Was tam był... jakie ceny, warunki?

Kemping Ada Bojana jest naturystyczny.....jak byś odwiedził to chętnie przeczytam relację...na innych forach można się dogrzebac do opisów... ale starych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie omieszkam tam zaglądnąć..., więc postaram się uaktualnić te stare opisy  :]

Super ! Będę czekał  :skromny:

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chorwację ekwipunek żywieniowy większość co słyszałem biorą z Polski w związku "taniością" na każdym kroku, a do Czarnogóry ma to sens, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie zauważyłem, żeby było jakoś specjalnie tanio - raczej średnio, większość rzeczy podobnie jak w Polsce

to po prostu na Chorwacji bywa dużo drożej, zwłaszcza w centrach turystycznych

 

ale za to w Czarnogórze nie mogłem trafić na większe markety dyskontowe, więc większość zakupów robiłem w małych sklepach tzw. osiedlowych;

być może w dyskontach mogło być taniej

 

noi jest jeszcze zasadnicza różnica w walucie: w Montenegro panuje EUR, więc ponosimy koszt tylko jednego przewalutowania

 

pozdr

 

PS: na pewno warto zrobić zakupy po drodze w Bośni, zwłaszcza paliwa

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wybieram się do Czarnogóry. Wyjazd 27 przez Wiedeń (2 dni na zwiedzanie), Trogir (2-3 dni spotkanie z rodzinką) i do Czarnogóry. Tak się zastanawiam czy napewno warto tam jechać? Z tego co czytałem to kempingi są małe i raczej o małym std. W Chorwacji byłem już dwa razy i wolałbym zobaczyć coś nowego. Czy ktoś się wybiera w tym czasie od około 1 sierpnia do Czarnogóry? Ja jadę z przyczepką z żoną i dzieckiem ponad 3 latka oraz z teściem. Kręci mnie też wycieczka do Albanii tak na jeden cały dzień. Ktoś był już tam ? Jest bezpiecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.