Skocz do zawartości

Moja pierwsza przyczepa, już kupiona teraz *mały* remont


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przywlekłem przyczepe do domu, pierwsze 10 kilometrów zastanawiałem się czy jej nie odwieźć ale potem jakoś się przyzwyczaiłem do tego ogonka z tyłu.

W myśl zasaday *zrób to sam* kupiłem przyczepę do remontu, z przeciekającym szyberdachem i troche zgniłym sufitem, ale dach wygląda w ok. W zasadzie to wygląda nawet ładnie w środku, oprócz około 1m2 dachu który jest przegnity i czarnej pleśni w łazience na tapecie.

W zasadzie nie jest mi też znany stan urządzeń w środku(lodówka, piecyk, pompa z ogrzewaczem wody) wyglądają ok ale nie były dawno odpalane. Tak naprawdę kupiliśmy ją bo wygląda troszkę bardziej nowocześnie z zewnątrz a z tę pieniądze (3 tyś) to chyba się opłacało. Samo wc nowe kosztuje prawie 2 tyś a tu raczej działa choc testowałam na sucho;)

Myślę żę musze ją rozebrać w środku by dokładnie zbadać co jest zgniłe i co trzeba wymienić, zdjąć półki itd. potem pewnie zajmę się instalacją gazową i wodną. Niestety nie ma zbiorników wygląda to tak jak by była podłaczana tyłem do wody i odpływu- zbiorniki chciałbym zamątować przynajmniej po 70l na czystą i może podobnie na brudną. Nigdy nie miałem przyczepy w zasadzie to nawet w takoiwej nie byłem nie mam tez nikogo w pobliżu kto mugłby mi wytłumaczyć co i jak więc jak coś to będę pytała i będę w dzięczny za sugestie co warto zrobić i sprawdzić. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że często meble przykręcane są od zewnątrz ścian i potem idzie dopiero poszycie zewnętrzne.

Przyglądnij się najpierw 2 razy zanim coś zaczniesz demontować. Szkoda powiększać i tak pewnie duże koszty remontu.

Powodzenia  :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dodam zdjęcia, jak narazie wygląda na to że dach przecieka przy szyberdachu ale chyba musze najpierw rozebrać większą część sufitu a do tego najpierw meble.

Kosztów naprawy aż tak bardzo się nie obawiam bo jeśli przecieka tylko przy szyberachu to nowy szyberadach powinien załatwić sprawę a zabawy ze szkieletem nie powinny być kłopotem. Jeśli będzie problem z blachą... może wkońcu na coś przyda się teść blachasz ;D Na szczęście spawa, klepie szpachluje i maluje a arkusze blachy chyba nie są aż takie drogie.

Ściany przy łazience też są brzydkie nie wiem jeszcze czy tam gdzieś z krawędzi coś kapie czy to może od prysznica. Zastanawiam się czym zabezpieczyć ścianki łazienki, myślałem linoleum jest wodoszczelne albo pleksi ale to już wyszło by kilkaset pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dodam zdjęcia, jak narazie wygląda na to że dach przecieka przy szyberdachu ale chyba musze najpierw rozebrać większą część sufitu a do tego najpierw meble.

Kosztów naprawy aż tak bardzo się nie obawiam bo jeśli przecieka tylko przy szyberachu to nowy szyberadach powinien załatwić sprawę a zabawy ze szkieletem nie powinny być kłopotem. Jeśli będzie problem z blachą... może wkońcu na coś przyda się teść blachasz ;D Na szczęście spawa, klepie szpachluje i maluje a arkusze blachy chyba nie są aż takie drogie.

Ściany przy łazience też są brzydkie nie wiem jeszcze czy tam gdzieś z krawędzi coś kapie czy to może od prysznica. Zastanawiam się czym zabezpieczyć ścianki łazienki, myślałem linoleum jest wodoszczelne albo pleksi ale to już wyszło by kilkaset pln.

Zdziwił byś się,ile kosztuje blacha na dach cepy. Akurat kolega forumowy jest na etapie takiego remontu i cena 2000 za blache go powaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się,ile kosztuje blacha na dach cepy. Akurat kolega forumowy jest na etapie takiego remontu i cena 2000 za blache go powaliła.

Mysle ze blache mozna kupic duzo taniej arkusz blachy ocynkowej 1x2 m to około 70 pln - pozatym całego dachy raczej jest dobry więc może raczej jakoś teść by łatał, może na krawędziach lub przy tym szyberdacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chciałem dodać zdjęcia ale nie do końca wiem jak ;D  Klikam *dodaj Plik* ale jakos nic się nie dzieje, pewnie trzeba jakoś przez moje media - ale jak taw wrzucić?

 

Pytań ciąg dalszy:

1. Nie mam zbiorników na wodę - chcę je dokupić z tym że nie do końca wiem gdzie je zamątować.

a).Najbardziej pasuje mi miejsce przed osią z tym że z tego co wiedzę podwozie jest dosyć nisko będzie wystawać poniżej metalowej konstrukcji podwozia - boje się by gdzieś nie zachaczyć choć może jeśli nie było by poniżej osi to nie będzie tak źle.

B). Pod łużkiem jest sporo miejsca z tym że to jest po prawej stronie i troszkę za bardzo z przodu. Zbiornik na jakieś 70 l jak będę jechał z wodą troche może obciążyć tą stronę.

Reszta pytań wyleciała z głowy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze blache mozna kupic duzo taniej arkusz blachy ocynkowej 1x2 m to około 70 pln - pozatym całego dachy raczej jest dobry więc może raczej jakoś teść by łatał, może na krawędziach lub przy tym szyberdacu.

 

 

tak tylko w ramach wyprostowania..... - większość przyczep jest robiona z blachy aluminiowej - nie stalowej, więc nie wiem czy umiejętności i sprzęt teścia do czegoś się nada...

 

owszem polakieruje na koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze blache mozna kupic duzo taniej arkusz blachy ocynkowej 1x2 m to około 70 pln - pozatym całego dachy raczej jest dobry więc może raczej jakoś teść by łatał, może na krawędziach lub przy tym szyberdacu.

Załatać?! Jak już zauważyłaś, dach masz z jednego arkusza blachy i nie bez powodu. Równie dobrze można położyć na budzie dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twój optymizm i mocno kibicuję :ok:

Obawiam się jednak, że trochę wdepnąłeś. Coś mi tu nie wygląda na tytułowy "mały remont"

always look on the bright side of life ;)

Nie takie problem się rozwiązywało, jeśli nie uda się naprawić to mam zamiar zrdobić campera z boxera. Dużo elementów się przyda a kupowanie ich oddzielnie kosztowało by sporo.

Nic zabieram się do pracy, co będziemy gdybać i kombinować jak mało wiemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wykorzystam temat i zadam jedno pytanie . Planuję profilaktycznie uszczelnić przyczepkę na listwach i połączeniach ponieważ stare uszczelnienie zaczyna się wykruszać i czy uszczelniając te elementy odkręcać listwy i nakładać je od nowa z uszczelnieniem . czy oczyścić tylko listwy i uszczelnić bez odkręcania ich od scian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi chyba firefox szalej i nie mogę przez niego dodać zdjęć przełączyłęm się na IE i mogę pochwalić się zdjęciami.

Wczoraj rozebrałem łazienkę i wygląda na to że będę musiał zmienić około 50% ścian i górne listwy. Dziś powinienem rozebrać jedną stronę jutro drugą. Z tego co widzę to płyty są mokrę od sufitu w dół na jakieś 50 do 90 cm dlatego zastanwiam się czy nie wyciąć na 100 cm od góry i nie wstawić porostu jednej płyty poziomo tylko czy w tedy konstrukcja będzie stabilna, czy lepiej wymienić całe płyty. koszt tak naprawdę nie dużo większy choć zabawy troche więcej bo będę musiał rozebrać też dolne meble. Przy łazience rozebrałem 2m na szerokość ściany i nie znalazłem pionowych listew szkieletu nie wiem czy to się nie ma trzymać na płytach.

 

post-14271-0-36446700-1370416042_thumb.jpg

post-14271-0-18520900-1370416199_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.