Skocz do zawartości

Pare pytan


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich od nie dawna jestem posiadaczem nowej przyczepy dethleffs z 2005r i mam pare pytan.

 

1. Jak sie wlacza lodowke na prad? Na gazie pracuje BDB a na prad cos niie chce. Moze poprostu nie umiem. Wlaczam zasilanie zapala sie zielona lampka nad lodowka ustawiam moc i nic.

 

2. Piecyk Traumavent po podlaczeniu do pradu dzialaja oba pokretla jednak tylko dmucha powietrzem nie cieplym. Iskrownik nie strzela tak jak ten od lodowki i nie zapala sie zadna lampka. Co robie zle? pokretlo od gazu wlaczone.

 

3. Czy woda z lazienki musi byc podlaczona bezposrednio do zrodla tzn do sieci zewnetrznej bo kiedy odkrecam kran nic nie slychac. W kuchni po przekreceniu kranu pompa pracuje jak powinna i ciagnie wode ze zbiornika. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może ma uszkodzoną grzałkę na prąd. Generalnie schładzanie na prąd potrwa dłużej niż na gaz ile miałeś włączoną na prąd ?

2. Może nie masz baterii w iskrowniku ?

3. Raczej nie musi, powinno działać jak w kuchni.

 

Ale powinieneś pokazać więcej zdjęć, jak ta przyczepa wygląda, jakie ma instalacje wewnętrzne itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Czy woda z lazienki musi byc podlaczona bezposrednio do zrodla tzn do sieci zewnetrznej bo kiedy odkrecam kran nic nie slychac. W kuchni po przekreceniu kranu pompa pracuje jak powinna i ciagnie wode ze zbiornika. 

Witaj

Sprawdź czy w łazience pod umywalką nie masz rozłączonych kablów na kostce od mikrowyłącznika, może któryś się wytrzęsł i wypadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich od nie dawna jestem posiadaczem nowej przyczepy dethleffs z 2005r i mam pare pytan.

 

1. Jak sie wlacza lodowke na prad? Na gazie pracuje BDB a na prad cos niie chce. Moze poprostu nie umiem. Wlaczam zasilanie zapala sie zielona lampka nad lodowka ustawiam moc i nic.

 

2. Piecyk Traumavent po podlaczeniu do pradu dzialaja oba pokretla jednak tylko dmucha powietrzem nie cieplym. Iskrownik nie strzela tak jak ten od lodowki i nie zapala sie zadna lampka. Co robie zle? pokretlo od gazu wlaczone.

 

3. Czy woda z lazienki musi byc podlaczona bezposrednio do zrodla tzn do sieci zewnetrznej bo kiedy odkrecam kran nic nie slychac. W kuchni po przekreceniu kranu pompa pracuje jak powinna i ciagnie wode ze zbiornika. 

 

 - Lodówka musi być dobrze wypoziomowana ale możesz mieć też coś uszkodzone. Ja tak miałem w Adrii

- Ja mam bez nawiewu ale pokrętło należy oprócz przekręcenia na max, wcisnąć, następnie trzymając, drugą ręką "strzelać" iskrownikiem powinieneś mieć otworek, przez który zobaczysz płomień, poczekaj aż się rozgrzeje termopara, puszczcasz i piecyk hula. Jak zgaśnie po puszczeniu, powtórz operację do skutku. Ja muszę kilka razy... wskazówka - jak nie widać płomienia w piecu, zdejmij obudowę i wyczyść szybkę wziernika. U mnie była czarna :)

- sprawdź mikrostyki w kranie łazienkowym, podłączenie prądowe itp. problem leży na pewno po stronie elektrycznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie w tym roku nie widać płomyka na szczęście odpala od strzału. Szybkę wystarczy przetrzeć od zewnątrz czy trzeba ją jakoś demontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie w tym roku nie widać płomyka na szczęście odpala od strzału. Szybkę wystarczy przetrzeć od zewnątrz czy trzeba ją jakoś demontować ?

 

... jeśli odpala od razu, to wypada się tylko cieszyć :ok:

W kwestii czyszczenia: od strony wnętrza lodówki, oczyścisz tylko zewnętrzna stronę wizjera.

Wizjer jest dobrze uszczelniony i przymocowany, aby oczyścić spodnią część wizjera, trzeba niestety dostać się tam od tylnej ściany lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich od nie dawna jestem posiadaczem nowej przyczepy dethleffs z 2005r i mam pare pytan.

 

1. Jak sie wlacza lodowke na prad? Na gazie pracuje BDB a na prad cos niie chce. Moze poprostu nie umiem. Wlaczam zasilanie zapala sie zielona lampka nad lodowka ustawiam moc i nic.

 

2. Piecyk Traumavent po podlaczeniu do pradu dzialaja oba pokretla jednak tylko dmucha powietrzem nie cieplym. Iskrownik nie strzela tak jak ten od lodowki i nie zapala sie zadna lampka. Co robie zle? pokretlo od gazu wlaczone.

 

3. Czy woda z lazienki musi byc podlaczona bezposrednio do zrodla tzn do sieci zewnetrznej bo kiedy odkrecam kran nic nie slychac. W kuchni po przekreceniu kranu pompa pracuje jak powinna i ciagnie wode ze zbiornika. 

 

ad1 - a pokretlo z "płomyka" przestawiasz na "zasilanie" ?

 

ad2 - jak pisano wczesniej, sprawdz baterie... zeby iskrownik "cykal" musisz wcisnac pokretlo

 

ad3 - tutaj stawiam na zaśniedziale styki kranu - pod kranem sa dwa kabelki - zewrzyj je na kostce i sluchaj czy slychac pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli odpala od razu, to wypada się tylko cieszyć :ok:

W kwestii czyszczenia: od strony wnętrza lodówki, oczyścisz tylko zewnętrzna stronę wizjera.

Wizjer jest dobrze uszczelniony i przymocowany, aby oczyścić spodnią część wizjera, trzeba niestety dostać się tam od tylnej ściany lodówki.

Koledzy chyba pisali o wizjerze w piecu od ogrzewania a nie lodówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja przestałem widzieć w piecyku ogrzewania ;) kiedyś było widać teraz tylko słychać i grzeje. Zdejmę obudowę pieca i zerknę co osmoliło wizjerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba pisali o wizjerze w piecu od ogrzewania a nie lodówce :)

 

Post, na który odpowiadałem nie był jednoznaczny, więc zasugerowałem się postem poprzedzającym.

Myślę, że jednak nic się nie stało z tego powodu  ;)

 

Jeżeli sprawa dotyczy wizjera pieca, to można szybkę odkręcić (dwa wkręty) i oczyścić, jednak w tym przypadku trzeba wcześniej kupić nową uszczelkę (jest jednorazowa).

Druga sprawa: okienko wizjera podczas normalnej pracy pieca, nawet po wielu latach nie powinno się niczym zabrudzić od wewnętrznej strony. Jeśli tak się stało, to zainteresowałbym się warunkami spalania gazu w komorze pieca, może to być pierwszy sygnał usterki :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk i bateria działają, jednak lodówka nie chce.

Sprawa wyglada tak: na gazie działa na prąd nie chce. Moduł u góry lodówki działa. Trzeba chyba wyciągnąć cała lodówkę. Tylko jak to zrobić? Spece od lodówek tez niczego nie dojdą bo nie ma dojścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lodówka jest jak najbardziej do wyjęcia ... możliwe że jak otworzysz drzwi lodówki zobaczysz na obwodzie takie koreczki pod którymi sa wkręty ... Dostęp do bebechów też jest przez kratkę wentylacyjną z zewnątrz przyczepy, może wizualnie pozwoli ocenić czy jest grzałka i nie wisi przewód do niej jakiś nie wpięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.