Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ufolz jeżeli po pobycie w Chorwacji  potwierdzasz :zolta: wystawioną przez Toa , to odebrałem Twoją wypowiedz jako rozczarowanie wakacjami w HR.

 

Masz rację gdy piszesz " wiek nie zawsze idzie w parze z rozumem i doświadczeniem" - znam wielu młodych bardzo rozsądnych , lecz zauważ , że ja pisałem o wstrzemięźliwych opiniach i wypowiedziach. Przykro mi jest , że odebrałeś moją uwagę w sensie pejoratywnym . Staram się pisać jasno i precyzyjnie przedstawiać swoje opinie i uwagi ,a  przyznaję że ta uwaga nie była na miejscu w stosunku do CIEBIE.

 

Jeszcze raz życzę udanych wakacji w Grecji   :skromny:  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A widzieliście tam oczyszczalnie,bo szambo widać i podziwiamy je,kąpiecie się w nim 

Jedyna nadzieja ze Adria przerobi to wszystko a możne ktoś widział już oczyszczalnie ścieków

Edytowane przez andiat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja jako mały bąbel już jeździłem z Skifem na wczasy zagramaniczne ...

 

@ufolz

Moje/nasze bąble po sprzedaży skifa w Krajlevie (Jugosławia) były ...

 

 Dwadzieścia lat temu podobało mi się niemal wszystko, nawet spartańskie warunki ...

 

@Lucek26

Czy pamiętasz może oprócz skifa przyczepkę namiotową z Janowa Lubelskieko ? nasza została w Krajlevie...

W tamtych dawnych czasach były bardzo wygodne w podróży, miejsc do spania nie brakowało.

W obu przypadkach spanie już nie było jak w namiocie tylko wyżej.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

... odświeżanie pamięci, niżej.

foto 1 + 2 = skif, 3 + 4 = Janów L.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No wlasnie... Dlaczego Chorwacja? Przeciez tam sie mozna latem roztopic...

Jak Wy to wytrzymujecie?

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Nie do końca, dobre campingi są w lesie. Mają własne plaże więc możesz mieć dwa kroki z przyczepy - czego nie mamy w Polsce. Zupełnie nie mam problemu np z brakiem klimatyzacji czego wczoraj zabrakło mi stojąc na patelni w Imieliniu przy 40 stopniowym upale :)

 

post-373-1402314480,54_thumb.jpg

 

Nawet dzieci szukały cienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja to bezsprzecznie interesujacy i wart spedzania tam czasu kraj.

Latem jednak nie spedza sie czasu jedynie w wodzie albo w cieniu i stad moje pytanie:

 

Jak te upaly znosicie?

 

Co wtedy robicie?

 

Jak to wytrzymujecie?

 

Pozdrawiam!

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja to bezsprzecznie interesujacy i wart spedzania tam czasu kraj.

Latem jednak nie spedza sie czasu jedynie w wodzie albo w cieniu i stad moje pytanie:

 

Jak te upaly znosicie?

 

Co wtedy robicie?

 

Jak to wytrzymujecie?

 

Pozdrawiam!

 

MaK

Aktywność fizyczna rano przed wschodem słońca, zwiedzanie późnym popołudniem i wieczorem. Nie zawsze się tak da, ale tak funkcjonują na południu. W dzień unikam alkoholu, wino otwieramy po zachodzie słońca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zdecydowanie odwrotnie :)

 

aktywność fizyczna - głównie pływanie, generalnie o każdej porze dnia. Czasami rower - fakt najlepiej z rana lub wieczorem.

 

na campingu pomaga nam klimatyzacja - głównie do schłodzenia przyczepy przed położeniem dziecka spać.

 

gotujemy na dworze - pod daszkiem, a w tym roku markizą, zawsze staramy się stanąć w cieniu i jak najbliżej morza - wiatr wtedy bardzo pomaga przetrwać.

 

jeździmy w czerwcu - a w zeszłym roku był on lepszy pogodowo od lipca, w tym roku już rewelacji nie ma, ale woda miejscami ma 22-23C więc uda się popływać.

 

alkoholu nie pijamy wcale :) natomiast lodowate piwko lub radler - pomaga od samego rana :slina: :slina:

 

P.S za już za ok 60 godzin planuję dojeżdżać do naszej południowej granicy, a jedynym słusznym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zmrożona rakija albo mocno schłodzone winko bardzo dobrze się przyswajają. Wino szczególnie mieszane 3/4 na 1/4 z gazowaną wodą mineralną jest najlepszym napojem na upał :)

Jeżeli chodzi o aktywności to tak jak wyżej rano i popołudniu, woda cały dzień.

Dużo kempingów znajduje się w lasach piniowych, które dają przyjemny cień no i najlepiej ustawiać się  w 1 linii brzegowej wtedy do wody się wskakuje spod markizy i wraca z powrotem do własnego cienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mojego męża to on cały czas w wodzie i widać tylko kawałek rurki do nurkowania, więc jemu upały nie przeszkadzają. Na plaży radzę mieć wysokie filtry i okrycie na głowę ( dobrze zaopatrzyć się w namiocik plażowy - zawsze ma się kawałek swojego cienia) . Istnieją środki kosmetyczne w sprayu ochładzające ciało ,ja używam firmy Oriflame  . W dzień z alkoholem trzeba uważać . Zwiedzać można śmiało bo architektura jest tam tak zbudowana przez wąskie uliczki mamy mnóstwo  cienia. A i najważniejsze nie korzystać z klimatyzacji bo tak zawsze będzie Wam gorąco i za każdym wyjściem na zewnątrz będzie Was witało ciepłe uderzenie powietrza i zawsze będzie Wam gorąco. Po 1,5 dniu bez klimy przyzwyczaicie się i nawet w nocy będziecie zakładać coś na długi rękaw. Chorwacja jest naprawdę wspaniała. Polecam do odwiedzenia tego kraju zwłaszcza tym, którym dokucza rwa kulszowa (słoneczko wygrzeje tak ,że na kilka lat ma się spokój). W razie pytań proszę śmiało pytać chętnie odpowiem i podpowiem. Pozdrawiam słonecznie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.