Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

....................jestem przed wymianą i nie chciałbym takiej wtopy zrobić.

To sprawdź czy będzie do twojego auta i czy będzie ci pasować cenowo wzmacniane na zamówienie:

http://www.sachsperformance.com

 

W moim przypadku różnica cenowa jest niewielka a 30% więcej przenoszonej mocy robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe - zle sie nie mowi - to doskonaly kompromis dla ogona w okolicach 4m  :yes:  :]

 

 

Passat i Mondeo to bardzo podobne auta - roczniki 2005-2007 w 2.0 diesel ok 140 kucy wręcz identyczne - ale załaduj np mondeo do bagażnika 100kg i 2 pasazerów i na kule 75kg  i tak samo paska - różnice widać gołym okiem ...

 

W przedziale cenowym i rocznicowym szukałem wielu aut - Ja wybrałem S80 choć zastanawiałem sie na BMW 5, E-Mecenasem, XG350, 607 itd w motorach koło 3,0 litrów, 6 garach i klasycznym automacie - w sedanach aby zmieścić się w DMC 2100-2200kg ...

 

- S80 najlepiej wypadła w klasyfikacji rozstaw kół, odstęp osi, zwis za tylna osią, skok tylnego zawieszenia i usytuowane/wysokość punktów montażowych haka, jazda próbna (nie zawsze z budą - choć 607, XG350 i S80 targały na jeździe próbnej przyczepę - sprzedający byli trochę zdziwieni ale nie mieli nic przeciw) ... moze to niewiele a ma znaczenie... do tego koszt części, koszt montażu LPG i wybór sam sie wykreował - potem juz tylko szukanie wersji silnikowej i wyposażeniowej...

 

Passat B6 - mondeo MKIII - S80 rocznik 2005

2709mm - 2754mm - 2791mm rozstawu osi

 

Passat i mondeo - miałem dwie generacje mondeo i  nie zauważyłem by były podatne na osiadanie. Szczególnie kombi, które miały ładowność blisko 700kg. Sedan i liftback owszem - niższa ładowność większe osiadanie. Wg mnie żaden z nich nie ma co się wstydzić. To nie są miękkie auta i nie osiadają mocno.

 

 

Mondeo MKIV - S80 II gen

2850mm - 2835mm rozstawu osi 

1886mm - 1861mm szerokości... itd

 

Można porównać dane:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Mondeo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Volvo_S80

 

Jakoś nie widzę tu znaczących różnic. Wręcz wydawało by się, że to mondeo jest wyżej od S80. A nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a tak na marginesie to lepszy hatchback czy kombi do holowania ? Pomijam bagażnik bo mi nie potrzebny z przyczepą.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

A o jakim aucie piszesz?

 

Np. w przypadku focusa to kombi nieco lepiej się sprawuje przy manewrowaniu. Szybsza reakcja podczas cofania na skręt. W jeździe w przód nie zauważyłem jakichś istotnych argumentów za i przeciw. 

 

Kombi miewają większą ładowność, przez co sztywniejszy tył. Dla karawaningowców na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź czy będzie do twojego auta i czy będzie ci pasować cenowo wzmacniane na zamówienie:

http://www.sachsperformance.com

 

W moim przypadku różnica cenowa jest niewielka a 30% więcej przenoszonej mocy robi różnicę.

Dzięki zaraz sprawdzę, chociaż ja nie miałem przypadku, żeby mi sprzęgło śmierdziało. Raz na Plitvicach jak wpychałem przyczepę tyłem na taką łączkę pod górę na Lock`u to trochę było czuć. Do manewrowania mam mover, a pierwszy komplet fabryczny wytrzymał 174tyś km i jeszcze tragedii nie ma tylko zaczęło wysoko brać i jak się wciśnie na V-tym biegu do podłogi to jest delikatny uślizg tak ok 500 obrotów i łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a tak na marginesie to lepszy hatchback czy kombi do holowania ? Pomijam bagażnik bo mi nie potrzebny z przyczepą.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

To chyba zależy od samochodu, miałem i30 cw (kombi) 2009r. i przy ciągnięciu przyczepy tak bujało tyłem, że dzieci miały chorobę morską. A z tego co widzę Ty chyba nie narzekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakim aucie piszesz?

 

Np. w przypadku focusa to kombi nieco lepiej się sprawuje przy manewrowaniu. Szybsza reakcja podczas cofania na skręt. W jeździe w przód nie zauważyłem jakichś istotnych argumentów za i przeciw.

 

Kombi miewają większą ładowność, przez co sztywniejszy tył. Dla karawaningowców na plus.

Focus/Astra/i30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Marcinie czyli ty na swojego traila nie narzekasz, a ile lat jeżdzisz z przyczepką? Pytam bo przymierzam się do tego auta a jeden z kolegów na tym forum strasznie na niego narzekał, ale myślę,że wiele zależy od....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie auta na kombi warto pokusić się o wersje z samo poziomujacym się pneumatyczne tylnym zawieszeniem np niektóre ople omegi czy bmw 5 itp . Taki samochód jest dużo stabilniejszy i ma większy dopuszczalny nacisk na hak. Czy wręcz całkiem pneumatyczne. Przykładowo nowe Audi Q7 z stalowymi sprężynami ma limit holowania 3 tony a wersja pneumatyczna to juz 3500kg. Taki samochód jest mniej podatny na wiatr boczny czy ruchy przyczepy.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś pneumatykę odradzam. Jak padnie to wścieklizna finansowa i trauma po wczasach(gdy akurat padnie daleko od domu).

Ja w 0-2 włożyłem w tylne oryginalne sprężyny , dodatkowe sprężyny stożkowe. Na lekko nie odczuwalna przeróbka.

Pod obciążeniem auto nie siada , nie dobija i jedzie raczej sztywno. (sprężyny mają papier TUV).

I co ważne - nigdy się nie zepsują !!!! Dedykowane do każdego modelu dla samochodów osobowych i "terenowych".

Cała przyjemność to 140/150 ojro.

 

Pneumatyka jest dobra dla 40 DMC - tam koszt poduszki to 700/800 zyla a nie 7,ooo !!!!! złociszy !

(do tego do kupienia w każdej wiosce w całej Jełuropie ).

Jak padnie w małym to koszty razy 10 i czas oczekiwania ........masakra !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne doświadczenia, ja dotąd miałem styczność z 3 autami tego typu i nie było problemów z zawieszeniem. Być może w UK są lepsze drogi i mniej to się zużywa. Tak czy siak poprawia to bardzo stabilność holownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegat - zgadzam się ,że jest to frajda. Każda sroka swój ogon.... wiadomo.

Mój kolega z tego rozwiązania w Touaregu też był zadowolony do czasu kiedy zawieszenie padło (auto miało 4 lata).

Akurat padło w kraju na polu kampingowym. Miał przynajmniej 5 dni zajęcia w trakcie urlopu :-).

Nie wiem jak bardzo byłoby to "atrakcyjne" w krajach dzikich gdzie serwis widać tylko na reklamie w Tivi.

Zaś mój sąsiad z ulicy w BMW GT w 4-tym miesiącu (nówka sztuka ) właśnie z powodu padniętej pneumatyki "wyjechał" z osiedla

na lawecie.

Przykry widok.

Pneumatyka jest rzeczywiście bardzo fajna ..do czasu aż przestaje być fajna :-)

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę puki co mój Disco działa (odpukując). Co do awarii to mi akurat kiedyś zanim kupiłem 1 przyczepę to jeździłem z namiotem i padł rozrząd w samochodzie( Ford Galaxy 19tdi) mimo, że nie zaniedbywałem wymian, później z innym autem (bmw X5 3l diesiel) padła turbina już z przyczepą, a mając dwie tony na haku to spociłem się strasznie by jakoś "próbować" jechać. Konkluzja jest taka, że wszystko czasem się psuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.