Skocz do zawartości

pytanie o burstnera


hedonis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nazywam się Sebastian Karczewski i poszukuję opinii o przyczepach burstnera. Mam na oku wersje lux z 2002 roku ok 20000 zł. Chcialem się zapytać szanownych forumowiczów o oponie na temat tej marki (jakość wykonania, trwałość) jak ma sie bursner do wilka czy hobby. Może lepiej poszukać starszego wilka?? Zauważyłem w ogóle, że przyczepy po 2000 roku są robione z materiałów słabszych niżstarsze.

Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Michał podał link, a ja podam kolejne - może coś interesującego znajdziesz:

 

http://forum.karawaning.pl/forum/92-burstner/



Witam,

Nazywam się Sebastian Karczewski i poszukuję opinii o przyczepach burstnera. Mam na oku wersje lux z 2002 roku ok 20000 zł. Chcialem się zapytać szanownych forumowiczów o oponie na temat tej marki (jakość wykonania, trwałość) jak ma sie bursner do wilka czy hobby. Może lepiej poszukać starszego wilka??

Sebastian,

Bürstner, to bardzo dobra marka. Wiadomo, że każdy będzie chwalił najbardziej tą, którą posiada.

Myślę, że większość rzeczy jest porównywalna. Są oczywiście modele bardziej lub mniej luksusowe, a co za tym idzie lepiej wykonane i wyposażone, dotyczy to jednak wszystkich marek. Każdy model danego producenta, ma też swoje zalety i wady.

O tym wszystkim można pisać w nieskończoność. Jeśli poświęcisz trochę czasu na przeczytanie tematów z tego zakresu znajdujących się na forum, to sam wyrobisz sobie własną opinię - polecam.

 

http://forum.karawaning.pl/forum/11-k%C4%85cik-kupuj%C4%85cego/

 

Najlepiej by było, abyś zamieścił szersze informacje o tej budce i co ważniejsze, trochę zdjęć.

Tak naprawdę, to najważniejszy jest stan przyczepy (musi być sucha i bez przecieków, zniszczeń) oraz musi się nam podobać, reszta jest zawsze do uzupełnienia. Dobrze jest znaleźć budkę w idealnym stanie, z maksymalnie możliwym wyposażeniem.

Późniejsze uzupełnianie, jak pisałem jest możliwe, jednak kosztowne (bardzo kosztowne).

Priorytetem jest stan - "suchość" przyczepy. Ciężko się takie przyczepy znajduje, ale jak można wywnioskować z tego, co na forum napisano, jest to jak najbardziej możliwe. Brak pośpiechu i wytrwałość w poszukiwaniach popłaca.

IMHO



Zauważyłem w ogóle, że przyczepy po 2000 roku są robione z materiałów słabszych niżstarsze.

Pozdrawiam Seba

Tu masz całkowitą rację, sporo osób jest tego samego zdania, ja również. Opinie poparte są własnymi doświadczeniami i obserwacjami.

Wiele razy o tym pisałem na forum. Ogólnie, przyczepy, to nie samochody. Rocznik nie jest tak istotny, jak stan, o którym już wspominałem.

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić ale tego Brustnera odpuść sobie jak masz daleko bo jest  raczej po przygodzie z prawej strony.Wystarczy spojrzeć na naklejki dodatkowe w dziwnych miejscach.I dodatkowy pasek po całości na wysokości drzwi innego koloru.Miałem podobnego kiedyś ;)

No i nadmienię, że wszystkie wymienione przez Ciebie budy mają przody z pękającego dziadowskiego plastiku z którym tylko wcześniej czy później będzie problem.

Pozdro.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to już nie ma co wybrać:). Póki co zrobiłem 1300km po Polsce i zawsze okazywało się, że sprzedający zapomniał powiedzieć o paru rzeczach albo kłamał o stanie.

Burstner właśnie jest daleko i wilk tez. Choć może ten wilk jak nie miał przygód i jest suchy jest godny uwagi. Ten plastik z przodu to chyba większość ma, ciężko znaleźć bez

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek... :swieca:

Kolega szuka używanej, nie nowej w salonie... 

Wojtku, chyba niezbyt dokładnie zrozumiałeś, co chciałem przekazać w treści mojego posta.

Wyrwałeś pół zdania z całości - nieładnie.

Jeśli napisałem, że dobrze jest znaleźć budkę w idealnym stanie, to przecież nie znaczy, że nową :nono:

Wystarczy poczytać posty na forum z wiadomego działu i można się przekonać, że duży procent używanych przyczep zakupionych przez forumowiczów, taki idealny stan jednak prezentuje.

Tak na marginesie się zapytam: czy ta przyczepa, której już nie masz, to była przez Ciebie kupiona w salonie ?

O ile pamiętam, nawet gdy ją sprzedawałeś była jeszcze w idealnym stanie, a przecież już nie z salonu i nie nowa.

Sorry za mały OT.

 

Nie chcę Cię martwić ale tego Brustnera odpuść sobie jak masz daleko bo jest  raczej po przygodzie z prawej strony.Wystarczy spojrzeć na naklejki dodatkowe w dziwnych miejscach.I dodatkowy pasek po całości na wysokości drzwi innego koloru.Miałem podobnego kiedyś ;)

To prawda, nie mam teraz czasu, aby szukać, ale przyczepa była już omawiana na forum (chyba w ubiegłym roku :hmm: ).

 

Witaj

Ten Wilk to już chyba glonem zarósł :miga:  , facet albo wynajmuje przyczepę, albo ma  zdjęcie/opis jako reklamę, jak szukałem dla siebie budki to już ją oferował a było to ze dwie wiosenki wstecz.

Pozdrawiam

Potwierdzam, widzę ją już od bardzo dawna, więc coś w tym musi być, że jeszcze nie znalazła nabywcy ...

 

Napiszę teraz trochę inaczej:

nie warto się spieszyć z zakupem i poddawać się presji czasu, świadomie akceptować wiele różnych niedoskonałości w obawie, że już nic lepszego się nie trafi. Życie pokazuje, że cierpliwość często popłaca i w końcu udaje się znaleźć wymarzoną przyczepę.

Nikt nie mówi, że jest łatwo, inaczej nie byłoby tu takich tematów, ale i nie jest to niemożliwe.

W zasadzie każdy taki temat zaczyna się identycznie. Taka sama też jest droga przez mękę poszukiwań, potem mnóstwo rozczarowań, wiele niepotrzebnych wyjazdów i długie chwile zwątpienia, a na koniec ....

... radość ze znalezienia wymarzonej i wyśnionej przyczepy. Tego typu opisy można znaleźć tu, na naszym forum.

Według mnie, budka w idealnym stanie to taka, która jest szczelna, nie poobijana, ma nie zniszczone meble i wszystkie urządzenia sprawne, a jeśli jeszcze trafi się dobrze wyposażona .... :yay:

Niektórzy, po prostu mówią na taką - zadbana, co nie musi od razu oznaczać, że nowa i z salonu.

 

To jest tylko moje zdanie, poparte własnym doświadczeniem.

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tą Hobby z pierwszego linku warto było by zobaczyć, nic niepokojącego na zdjęciach nie widać do tego jak dla mnie ma najlepsze ułożenie z zamykaną sypialnią, tego wilka faktycznie sobie odpuść wygląda jakby ekipa budowlana w arbaitach tam spała ;) W tej kwocie masz naprawdę duży wybór, nie myślałeś o angielskich? według mnie mają naprawdę wzorowe ułożenia w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burstner tak jak pisze Krzysiek był omawiany. Oprócz wad o których wspomniano na zewnątrz, w środku ma nieoryginalne blaty stolików i (chyba) tapicerkę  :skromny: . Lepiej go sobie darować  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się z przedmówcami odnośnie tego Burstnera. Kumpel go oglądał i jest po wielkiej przygodzie. W ofercie już ponad rok...

Sama marka jest ok. Przyczepki po 2000 roku może  i są gorszej jakości ale też sa ładniejsze i co istotne bardzo lekkie. Średnio 4 osobowa budka o długości 4-5 metrów ma ok. 1000 - 1100 DMC. Czuć to na haczyku na pewno. Dół frontu bakisty często pęka ale da się to naprawić i wzmocnic przy okazji.

 

Ja ci zaproponuje dwa udane w mojej opinii modele

http://otomoto.pl/burstner-430-fun-4-osobowa-2001rok-T3368512.html

 

http://otomoto.pl/burstner-fun-400st-rok-2002-super-stan-T3214338.html

 

Ta ostatnia może i droga ale dobrze doposażona (bagażnik 500 zł, namiot 1500 zł. itd)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się z przedmówcami odnośnie tego Burstnera. Kumpel go oglądał i jest po wielkiej przygodzie. W ofercie już ponad rok...

Sama marka jest ok. Przyczepki po 2000 roku może  i są gorszej jakości ale też sa ładniejsze i co istotne bardzo lekkie. Średnio 4 osobowa budka o długości 4-5 metrów ma ok. 1000 - 1100 DMC. Czuć to na haczyku na pewno. Dół frontu bakisty często pęka ale da się to naprawić i wzmocnic przy okazji.

 

Ja ci zaproponuje dwa udane w mojej opinii modele

http://otomoto.pl/burstner-430-fun-4-osobowa-2001rok-T3368512.html

 

http://otomoto.pl/burstner-fun-400st-rok-2002-super-stan-T3214338.html

 

Ta ostatnia może i droga ale dobrze doposażona (bagażnik 500 zł, namiot 1500 zł. itd)

 

Pozdrawiam.

 

Widziałeś w tej pierwszej łatę na dachu od przodu  :] ? Mistrzostwo! Już nie mówię o tylnej ścianie która też jest chyba wymieniona  :hmm:

W tej drugiej przednie okno jest jakieś kombinowane, skręcane (mogło się rozwarstwić). No i co to jest u góry na ścianie z drzwiami - lampka przedsionka? Tylna obrysówka z wystającym drutem  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.