Skocz do zawartości

I Langoszowe Spotkanie Forumowiczów - Camping Machuzky, Czechy 01-05.05.2013


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym chłodzeniem na gazie to cos w tym jest. Kolega mówi, że on tylko na gazie , nawet na kampie...Ja tylko w czasie jazdy i na postoju na międzylądowaniu.  Na kampie na 220V. Mam aku i zasilanie do cepy ale słabe i w zeszłym roku dałem sie na namówić na zasilenie lodówki na 12v w czasie jazdy i skończyło sie wywalenie bezpiecznika rurkowego po 3 km i utratą oświetlenia wewnątrz. Oczywiście zapasu nie miałem...

Do dzisiaj jeżdżę ze skręconymi kablami i wyleczyłem sie z zasilania 12v na lodówkę. Na postoju mam 12v na światło w środku i pracę pompek do wody.

I tak mi pasuje i sie sprawdza. W czasie jazdy po górach i tak jest problem ze wzniesieniami i lodówka trochę popuszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę odbiegamy od tematu, chodź w nim już prawie wszystko zostało napisane :]. Pora myśleć o upałach więc i lodówki przygotowywać.

 

moja lodówka jadąc na wakacje do Chorwacji działała na 12V  i utrzymywała mi temperaturę w zamrażarce  od -20C do -10C - na postoju w upale, kiedy już akumuluator w aucie się kończył (tak mam zasilanie lodówki na stałe). Czujnik na drzwiach lodówki pokazywał ok 2-6C. Na gazie też jej dobrze szło - w kolejce na prom i na promie (ok 4 godziny od odłączenia 12V - spokojnie utrzymała temperaturę) a na zewnątrz było zdecydowanie ponad 30C i pełne słońce.

 

każdy lubi co innego - ja mam angielkę z instalacją elektrycznie dobrze przygotowaną (oni chyba kładą duży nacisk na bezpieczeństwo), do tego dorobiłem kabel w aucie chyba 6 albo 8mm, i prądu w przyczepie podczas jazdy nie brakuje :]

 

w temacie Langoszowego. - ostatni moment na paszporty w opcji spokojnej..... kiełbasa na grilla zamówiona.... piwo na rozruch zakupione...... grill spakowany.... trzeba czekać do połowy kwietnia i liczyć na pogodę, że uda się w końcu sezon otworzyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym chłodzeniem na gazie to cos w tym jest. Kolega mówi, że on tylko na gazie , nawet na kampie...Ja tylko w czasie jazdy i na postoju na międzylądowaniu.  Na kampie na 220V. Mam aku i zasilanie do cepy ale słabe i w zeszłym roku dałem sie na namówić na zasilenie lodówki na 12v w czasie jazdy i skończyło sie wywalenie bezpiecznika rurkowego po 3 km i utratą oświetlenia wewnątrz. Oczywiście zapasu nie miałem...

Do dzisiaj jeżdżę ze skręconymi kablami i wyleczyłem sie z zasilania 12v na lodówkę. Na postoju mam 12v na światło w środku i pracę pompek do wody.

I tak mi pasuje i sie sprawdza. W czasie jazdy po górach i tak jest problem ze wzniesieniami i lodówka trochę popuszcza :)

Ja w czasie jazdy korzystam z 12V od kilkudziesięciu lat-N127E, Hobby 370,  Hobby 440 i nie miałem żadnej sensacji . Sprzet fabrycznie jest do tego przystosowany i nie wywala bez powodów bezpieczników. Nadmieniam, że mam długie przeloty-800 do 1000 km na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... kiełbasa na grilla zamówiona.... piwo na rozruch zakupione...... grill spakowany.... trzeba czekać do połowy kwietnia i liczyć na pogodę, że uda się w końcu sezon otworzyć..

 

Dzisiaj odbierałem wałówę na święta i rozmawiałem o zaopatrzeniu na Langosze. Nie ma problemu a kiełbasa na grilla to autorski przepis, z cebulką w środku itp... :slina: podobno niektórzy twierdzą, że jej nawet szkoda na grilla, taka dobra... :slina:

 

PS. Piotrek masz kabanosy do odbioru :) Pachną jak cholera....mogą nie dotrwać... :hehe:  :hehe:  :hehe:  :jesc:  :jesc:  :jesc:

 

Ja w czasie jazdy korzystam z 12V od kilkudziesięciu lat-N127E, Hobby 370,  Hobby 440 i nie miałem żadnej sensacji . Sprzet fabrycznie jest do tego przystosowany i nie wywala bez powodów bezpieczników. Nadmieniam, że mam długie przeloty-800 do 1000 km na dobę.

 

Ja nie mam dobrego połączenia w samochodzie - po prostu podłączam się pod gniazdo akcesoryjne :) na oświetlenie i pompki wystarcza :)

 

A kolega Nined może chętny na Langosze??

 

Kajtek jedno pytanko, czy u Pani Janeckovej jest dostępny prąd?. Jakoś nie mogę się doczytać. Bo u mnie ogrzewanko tylko elektryczne.

 

Dobrý večer, přípojky na elektřinu pro karavany jsou v kempu, cena je 60,- Kč/den - viz ceník na www.machuzky.cz Nashledanou janečková

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan zostaw troszkę tych kiełbas na wyjazd  :slina:

 

Przecież jest lista na wyjazd. :hmm:  Będzie nowe wędzenie za trzy tygodnie.  :zly:

 

Tylko coś mało chętnych...a potem będą wyjadać z grilla innym  :>

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do wszystkich.

 

Mam dostęp do gościa, który wędzi wędliny. Kupujemy od niego od lat - często bierzemy np. kabanosy na wakacje.

 

Czy są chętni na zakup na majówkę. Cena za kg. kabanosa to chyba 22 albo 24 zł. Gość mówi, że dodatkowe np. 10 -15 kg nie zrobi mu różnicy tylko musi wiedzieć wcześniej :)

 

Twierdzi, że przymierza się też do kiełbasy grillowej - ma być tania :) Teraz robi taką normalną swojską ale kosztuje też koło 20 zeta za kg...

 

Wędzenie jest teraz przed Świętami (we czwartek) a potem w weekend za trzy tygodnie, czyli akurat przed naszym wyjazdem.

 

Czy jesteście zainteresowani.  :slina:

 

Szynki nie było w ofercie ;) Jeśli jeszcze jest dostępna to biore.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LISTA NA KIEŁBASĘ I SZYNKĘ


1. TOM3653 Kabanosy: 1kg ; Kiełbasa na grilla: 1kg
2. Marco: Kiełbasa na grill: 1 kg
3. Maarec, kabanosy :1kg, kiełbasa 2kg , 1 szt szynki

4. Kajetan1975: kabanosy: 1kg, kiełbasa: 1kg, szynka 1 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombr, a może byś tak zrobił listę na chlebek i bułeczki.??? :blagac:

Może nie wszyscy sa świadomi Twojego fachu,  ja widziałem Twoje

dzieła na półkach odniosłem pozytywne wra-że-nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.