Skocz do zawartości

Opel Omega B FL sedan 2.5TD 131KM


moro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale kolega pyta o Omegę.

 

 

Witam.

 

Wiem, ale wszyscy zgodnie stwierdzili że kupić nie zgnitą nie sposób, diesel to nieporozumienie, a pytajacy niechce gazu i przeraża go spalanie Pb rzędu 13 litrów/100.

Starałem się podstawić holownik pod budkę do 1300 DMC.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze... żałuję że ten samochód nie posiada zbyt pochlebnych opinii... i w związku z tym może za czymś innym będę się rozgląhdał... a na razie będzie mnie czekać ból głowy ze sprzedażą samochodu w związku z olbrzymim nasyceniem rynku samochodów używanych takim jak mój Mondeo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

realne spalanie 3.0 v6,z moich doświadczeń

minimum

 

miasto 11,7-solo

trasa 8.4-solo

max

miasto 35l solo

trasa 16 solo

z budką 1500kg

trasa 11.8l

miasto 14l

miasto max z budką 900kg

+padnięte sondy 55l mój rekord w spalaniuhehe(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik BMW e39 z silnikiem 2,5 TDS (143KM) powiem tak, a raczej napisze :

* silnik nie jest paliwożerny w trasie, ja przy jeździe z tempomatem na trasie (A2) na 1053km osiągnąłem wynik 6.1 litra/100km (dowód jest na stronie http://bmwe39525tds....ora-otwock.html ) Pompę paliwa musi wyregulwać ktoś kto ma pojęcie o takich silnikach

* problemy mogą pojawić się z pompą paliwa

* silniki się przegrzewały, ponieważ padały pompy wody, które były robione z ... plastiku ( a dokładnie wirnik). Obecnie już chyba takiej pompy nie kupi.

* faktycznie demon prędkości i przyśpieszeń to nie jest. W przypadku BMW kombi przyspieszenie z manualem to 10.9s do setki

* na plus należy zaliczyć to, że pod maską jest sześć cylindrów. Elastyczność silnika jest zaj....sta.

* na minus należy zaliczyć koszty np. wymiany oleju to aż 7 litrów jednorazowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik BMW e39 z silnikiem 2,5 TDS (143KM) powiem tak, a raczej napisze :

* silnik nie jest paliwożerny w trasie, ja przy jeździe z tempomatem na trasie (A2) na 1053km osiągnąłem wynik 6.1 litra/100km (dowód jest na stronie http://bmwe39525tds....ora-otwock.html )

No właśnie 6.1 a u mnie przy silniku 3.0 diesel spokojnie schodzisz poniżej 6 co prawda jazda taka sobie raczej spokojna, ale jak ktoś

chce zaoszczędzić to się da. a do czego zmierzam że niekiedy nie warto patrzeć na pojemność bo to właśnie te mniejsze silniki potrafią

spalić więcej ze względu że mają słabszą moc, po prostu aby jechały musi być but wciśnięty do podłogi (tak przesadnie mówiąc)

Pozdrawiam.

P.S Fajna ta Twoja strona :ok:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 6.1 a u mnie przy silniku 3.0 diesel spokojnie schodzisz poniżej 6 co prawda jazda taka sobie raczej spokojna, ale jak ktoś

chce zaoszczędzić to się da. a do czego zmierzam że niekiedy nie warto patrzeć na pojemność bo to właśnie te mniejsze silniki potrafią

spalić więcej ze względu że mają słabszą moc, po prostu aby jechały musi być but wciśnięty do podłogi (tak przesadnie mówiąc)

Pozdrawiam.

 

Tak, to się zgadza.

 

 

 

P.S Fajna ta Twoja strona :ok:

Która?

 

 

 

Zapomniałem dodać, że silnik nagrzewa się błyskawicznie. Nawet w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie jeszcze Espace III 2.0l 140KM i do tego gaz, tylko że DMC tego samochodu to 2300kg wg autocentrum. Do tego moja przyczepa DMC 1300kg i mam razem 3600kg.

Jutro mam zamiar podjechać na OSKP i się dowiedzieć jak legalnie obniżyć DMC przyczepy bo kilku osobom z forum się to udało, chociaż znając polskie przepisy i polskich urzędników to może być nieosiągalne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moro u mnie jest 10 kg więcej i muszę płacić viaharacz ale już rozpocząłem rozmowę na temat zmiany DMC przyczepy

jest to możliwe ale musisz się spieszyć bo od czerwca zmieniają się jakieś przepisy i po tym terminie będzie ciężej lub wcale nie

będzie to możliwe. Jakie to przepisy nie wiem :niewiem: tak słyszałem.

Ja na początek muszę zważyć przyczepkę musi być poniżej MW wpisanej w dowód rejestracyjny ( bo ładowność zostaje ta sama), napisaćpowód

czy raczej uzasadnić co zmieniłem w przyczepce a potem to już rzeczoznawca diagnosta i powinno się udać. :winner:

Chodzi tylko o kaszta czy to się opłaca czy nie lepiej płacić tego Viatolla :puk:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Viatola to dochodzi koszt E do B a przyczepę ciągnę ja i żona, oprócz tego za granicą dużo droższe winiety... jak dla mnie >3,5t odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak brak E to też problem, chociaż teraz można iść na egzamin bez kursu i będziesz mógł śmigać,

ale ja i tak podczas pierwszego wyjazdu zważę przyczepę i będę starał się obniżyć DMC.

Na razie wykupię jeszcze Viatolla ale to tylko na zlot w Grodzie Rycerskim, a potem mam nadzieję

że na wakacje już nie będę tego potrzebował.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Zafira 1.8 16V 125KM da radę rozsądnie uciągnać moją przyczepę? Wydaje mi się że moment 170Nm będzie mały ale prosiłbym o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.