Skocz do zawartości

Opel Omega B FL sedan 2.5TD 131KM


moro

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby się ktoś wypowiedzieć jak takie auto poradziłoby sobie z przyczepą DMC 1300kg? Obecnie mam Modneo mk2 1.8TD 90KM ale tylko 2 razy ciągnąłem tą przyczepę i to bez załadunku - 1000kg i nie było tragedii. Niestety w kombi nie mogę celować bo z silnikami diesla przekroczę 3.5t, a benzynowe są zbyt paliwożerne. Na razie jest to luźny temat bo myślimy czy zmienić holownik i wybór padł na Omegę ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napiszę tak, silnik ten nie ma zbyt dobrej opinii, jeżeli się nie mylę to jest to silnik BMW i był montowany także w jakimś Range Roverze :niewiem: z tego względu ja szukając auta wybrałem silnik 3.0 d ale w oplu nie ma takiej opcji. Czytając wypowiedzi z neta oraz słuchając znajomego który ma takie auto to raczej ja osobiście odpuścił bym sobie auto z tym konkretnym silnikiem. Ile w tym jest prawdy to nie wiem ale wspomniany wcześniej znajomy z pracy wpompował już w ten silnik kawał grosza więc coś by się

z tych opinii z neta potwierdzało. Ale oczywiście jak każde auto kupisz i będziesz jeździł albo odwiedzał warsztat co tydzień. A co do przyczepki to będziesz śmigał z taką 1300kg

że hej, bo to auto ma na haku chyba 1600kg.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując to chciałem zrezygnować z klekota i przesiąść się na benzynę tylko że one są zbyt paliwożerne. Wiem że wtedy można gaz wpakować, no ale jakoś nie jestem przekonany do końca do gazu, a spalanie benzyny na poziomie 12-13l w mieście to dla mnie zbyt wiele.

 

A mógłby się ktoś wypowiedzieć w temacie silnika DTI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując to chciałem zrezygnować z klekota i przesiąść się na benzynę tylko że one są zbyt paliwożerne.

 

 

Też tak zrobiłem czyli kupiłem benzynę ale szybko z niej zrezygnowałem 2.0 benzyna +gaz mondeo.

Nie wiem czy ja nie potrafię jeździć :niewiem: czy z tym autem było coś nie tak ale z powrotem wróciłem do ropniaka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak pierwszą omegę kupiłem jeszcze mieszkając w Anglii tyle że to była 3 litrowa benzyna w automacie. auto bardzo komfortowe i fajne ale czasami wariowała w niej elektryka. Druga kupiona już w Polsce to właśnie 2,5 td kupiona okazyjnie i bardzo tanio bo jak sprzedający stwierdził padła pompa wtryskowa. Jak się okazało nie pompa a tylko sterownik pompy więc naprawa w cale nie była tak kosztowna jak wydawało się sprzedającemu. Tak przetoczyłem się nią prawie przez 2 lata ale w tym silniku i w manualu to trochę za słaba jest takie moje odczucie, do spokojnej jazdy wystarczy ale swoje waży, swoje spali a demonem prędkości i przyśpieszenia nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobiłem czyli kupiłem benzynę ale szybko z niej zrezygnowałem 2.0 benzyna +gaz mondeo.

Nie wiem czy ja nie potrafię jeździć :niewiem: czy z tym autem było coś nie tak ale z powrotem wróciłem do ropniaka.

Pozdrawiam.

 

Prawdopodobnie, nie potrafiłeś jeździć...

Po jeździe dieslem ciężko się przyzwyczaić do obrotów jakie potrzebuje benzyna do sprawnego przyspieszania, ma się wrażenie, że silnik jest zarzynany kręcąc go tak wysoko....Oczywiście nie jest to prawda, ale bardzo ciężko się przyzwyczaić. A niestety w niskich obrotach bęnzyna jest zamulona

 

Napiszę tak, silnik ten nie ma zbyt dobrej opinii, jeżeli się nie mylę to jest to silnik BMW i był montowany także w jakimś Range Roverze

 

Zgadza się, silnik ma tendencję, do przegrzewania się, często pękają głowice...I był montowany w Range Roverach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie, nie potrafiłeś jeździć...

Po jeździe dieslem ciężko się przyzwyczaić do obrotów jakie potrzebuje benzyna do sprawnego przyspieszania, ma się wrażenie, że silnik jest zarzynany kręcąc go tak wysoko....Oczywiście nie jest to prawda, ale bardzo ciężko się przyzwyczaić. A niestety w niskich obrotach bęnzyna jest zamulona

 

 

Tak właśnie myślę że po prawie pięciu latach jazdy Discovery benzyna którą miałem nie przypadła mi do gustu,

oczywiście autko do codziennej jazdy super :ok:

A co do 2.5 w Omedze to mimo opinii użytkowników ,zakup takiego samochodu oczywiście w dobrym stanie

ewentualnie doprowadzenie go do odpowiedniego stanu technicznego powinno odwdzięczyć się bezawaryjną

jazdą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omega w 2,5 td,ma dość często padające nastawniki pompy,ale ile mają najechane km,jak juz to bfl 2.5dti,inne troszke rozwiązania

co do benzyn powyżej 2,5 v6 i tylko gaz,będzie to jechać,tylko omega jak każde auto sypie sie

2.5 td nastawniki i pompy

2.0 pb nie jedzie

2.5-3.0 pokrywy ciekną,bo z szajsowatego plastiku są

i gnije to na potęge

mimo to nie zmieniam na żaden inny

zadbana potrafi być wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... dzięki za opinie... no cóż - najpierw sprzedam to co mam i wtedy powrócę do tematu, ale dzięki za podane informacje, na pewno będą przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ci to coś pomoże ,to miałem przez 2 lata omege z 98ri potężnie była pognita,z zewnątrz elegancja,teraz mam z 94r pierwszy wypust O.B,i jest o niebo w lepszym stanie,juz nie jedną starszą widziałem w lepszym stanie niż nowsza,a najlepiej B FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... dzięki za opinie... no cóż - najpierw sprzedam to co mam i wtedy powrócę do tematu, ale dzięki za podane informacje, na pewno będą przydatne.

 

Witaj.

 

A ja polecę Ci Opla Vectę B kombi koniecznie po lifcie (99-02). Ja mam 1,8 16V 125 koni która ma DMC przyczepy 1300 kg. Autko bezwypadkowe nie powinno korodować i silniczek ładnie chodzi na gazie.

Na benzynie w trasie zejdę spokojnie do 6,5 a w mieście to 10l.

 

Pozdrawim i w razie czego służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja targam Omegą 2.0 w automacie i nie mam problemów,chociaż po górach nie ciągam.Przyczepa jest DMC 1200 Omega DMC 2240 =3440 kg nie wiem jakie jest DMC w 2,5 TD 2.5 v6 3.0v6 .Moja ma w dowodzie masę własna 1760 kg.Dobrze zobacz co byś z kg nie przeholował.

Edytowane przez JOFFA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.