Skocz do zawartości

Zagadka


Spablo1

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, jacek00 napisał(a):

Kudowa Zdrój?

Ehh... myślałem, że będzie trudniejsze ;)

Zadajesz

Edit, widzę, że się sam podłożyłem i nie zamazałem jednego baneru :bzik:

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ehh... myślałem, że będzie trudniejsze
Zadajesz
Edit, widzę, że się sam podłożyłem i nie zamazałem jednego baneru default_spineyes.gif
Było łatwe bo po lewej znajduje się baner z nazwą miasta

No dobra, gdzie znajduje się ta wieża widokowa:
PSX_20230718_232037.thumb.jpg.c0dbab561713e05d036c074d456020c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy to wieża w Uhowie 
 
Tak jest, szybkim poszło . Z ciekawostek dodam, że to jedna z największych wież widokowych w Polsce, ma ponad 40 metrów wysokości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W „B”

41 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

B - Byłem tam - Świebodzin :D

Hehehe tamten ma bardziej ręce rozłożone i kolor inny :) … podpowiem nie ten kierunek od Poznania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie żeby wyznaczyć namiary na "B" z miejsca "A", to jakby trzeba obrać azymut bardziej na Paryżewo (pow. nowotomyski), albo na Swadzim, i tym kursem podążać pi razy oko do Amsterdamu, a z Amsterdamu tak jeszcze bardziej pi razy oko, wziąć namiar na -  było nie było - mniejszy nieco "pierwowzór" świebodzińskiej "małej architektury ogrodowej" (ten z szerzej rozłożonymi ramionami). W ten sposób - z pewną oczywiście tolerancją - "B" znajdzie sięniewątpliwie "na trasie". 

Coś na rzeczy było w tym Świebodzinie, do tego Swadzim, Świebodzin, podobnie brzmi, żeby nie powiedzieć, jeden czworonóg. Można pokręcić zapis.

A że wszystko co tyczy się "B" zaczyna się od Paryżewa i Swadzimia vel Świebodzina, co przecież jasno widać, i w ogóle bez Świebodzina ani rusz, bo to klucz - to w zagadce też co do "B" nie widzę naruszenia żadnych zasad :) 

Za ten Świebodzin nie mniej niż pół punktu bym dał, bez tego zagadka nie do ruszenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czyś napisał(a):

W sumie żeby wyznaczyć namiary na "B" z miejsca "A", to jakby trzeba obrać azymut bardziej na Paryżewo (pow. nowotomyski), albo na Swadzim, i tym kursem podążać pi razy oko do Amsterdamu, a z Amsterdamu tak jeszcze bardziej pi razy oko, wziąć namiar na -  było nie było - mniejszy nieco "pierwowzór" świebodzińskiej "małej architektury ogrodowej" (ten z szerzej rozłożonymi ramionami). W ten sposób - z pewną oczywiście tolerancją - "B" znajdzie sięniewątpliwie "na trasie". 

Coś na rzeczy było w tym Świebodzinie, do tego Swadzim, Świebodzin, podobnie brzmi, żeby nie powiedzieć, jeden czworonóg. Można pokręcić zapis.

A że wszystko co tyczy się "B" zaczyna się od Paryżewa i Swadzimia vel Świebodzina, co przecież jasno widać, i w ogóle bez Świebodzina ani rusz, bo to klucz - to w zagadce też co do "B" nie widzę naruszenia żadnych zasad :) 

Za ten Świebodzin nie mniej niż pół punktu bym dał, bez tego zagadka nie do ruszenia:)

Ten tok rozumowania jest tylko wtedy dobry gdy weźmiemy pod uwagę, że ziemia jest okrągła :). Idąc na lewo od Poznania dojdziemy :) ale jednak na prawo w kierunku Warszawy i dalej będzie szybciej.

Za Świebodzin można dać 1/3 myśle bo jest to podróbka oryginału.

Co do „A” podpowiedź - Wielkopolska 

„B” - Azja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Hello … nie chęć być pierwszym który zatrzymał zabawę :) … kilku się deklarowało jako 100% Wielkopolanie wiec zagadka „A” nie powinna być trudna :) 

Co do „B” ustaliliśmy, że jest to replika :). Repliki Statuy Wolności znajdują się we Francji, Australii, Indiach, Malezji, Singapurze, Chinach, Izraelu, Japonii, Pakistanie, Peru, Ekwadorze, Brazylii, Meksyku, Austrii, Danii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, na Ukrainie i Wielkiej Brytanii :) … wcześniejsza podpowiedz Azja :) … strzelajcie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :( … bardziej na północ i lekko na wschód … w tym mieście można spotkać również chyba najbardziej znany pomnik psa :) 

Podpowiedź do „A” - blisko szklanego domu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.