Skocz do zawartości

CZĘŚCI UŻYWANE


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem nic o tej przyczepie... :P stoi u mnie na podworku od 2 tygodni, musze ja troszke podremontowac i wyjezdza do Szwecji... pierwszy raz mam stycznosc z przyczepami.. a szkoda bo to chyba fajna zajawka :)

 

:niewiem: to nie robisz jej dla siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stety to nie moja przyczepa... ;( co nie zmienia faktu ze potrzebuje pomocy :)

 

Moze troszke nie w temacie ale potrzebuje jeszcze ustalic model klimatyzacji... na zewnatrz widnie je tylko napis "Dometic", nie wiem czy to jest model B2400, B1600, B1100.

Edytowane przez lukaszn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz cepkę dokładnie taką samą to jak moja to pewnie masz zestaw firmy comet - znajdz taki sam jak masz w kuchni lub łazience i zamów z katalogu np frankana - sam mieszacz to ok 200zł plus wąz i słuchawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke slaba fota ale moja capka wyglada tak. Podsylam rowniez zdjecie baterii w zlewie... Nie ma mieszacza wody z firmy Comet o otworze montarzowym 39 mm...

 

W takim razie, czy jesteś pewien, że jest ciepła woda i potrzebujesz mieszacz ?

Jest w tej budce jakiś bojler czy terma ?

Może jest tylko woda zimna :niewiem: , wtedy coś takiego:

 

http://tanicaravaning.pl/pl/p/Bateria-prysznicowa-woda-zimna-biala/535

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że Twój kran, to "FLORENZ" w wer. 2, (ciepła i zimna woda).

Warto się jednak upewnić, czy jest jakieś urządzenie do grzania wody i podwójna instalacja (ciepła / zimna) :hmm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja na pewno jest podwojna, rozmawialem z goscie od ktorego zostala zakupiona przyczepa, kupilem oryginalny mieszacz tylko bez przewodu i sluchawki. Mozna kupic przewod wraz ze sluchawka np w jakims markecie czy musi to byc cos specjalnie przeznaczone do przyczep??

 

http://allegro.pl/oryginalna-wylewka-prysznicowa-fendt-prysznic-i2944951915.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja na pewno jest podwojna, rozmawialem z goscie od ktorego zostala zakupiona przyczepa, kupilem oryginalny mieszacz tylko bez przewodu i sluchawki. Mozna kupic przewod wraz ze sluchawka np w jakims markecie czy musi to byc cos specjalnie przeznaczone do przyczep??

 

"Słuchawka" prysznicowa, to nic specjalnego, jednak różni się od domowej przepływem (dużo większa ilość otworków itd.).

Przy domowej, woda ze zbiornika zejdzie błyskawicznie. Jeśli uda Ci się coś dobrać, to OK (ew. część otworków zakleić :hmm: )

Pamiętaj też o dopasowaniu gwintu nakrętki węża do mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem pojecia ze nawet w mieszaczu wody zaskoczy mnie jakas elektryka :P instalacja wyglada tak jak na fotkach, prawy przewod biegnie gdzies go gory nad kabine (jakies swiatlo albo wentylacja), srodkowy przewod biegnie do do wlacznika, prawdopodobnie to wlacznik swiatla(zdjecie 136) a lewy przewod ucieka gdzies do wnetrza przyczepy. Przy mieszaczu sa dwa male kabelki, ktos wie gdzie je podlaczyc???

post-12609-0-59226300-1360243295_thumb.jpg

post-12609-0-65789300-1360243447_thumb.jpg

post-12609-0-98131900-1360243479_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem pojecia ze nawet w mieszaczu wody zaskoczy mnie jakas elektryka :P instalacja wyglada tak jak na fotkach, prawy przewod biegnie gdzies go gory nad kabine (jakies swiatlo albo wentylacja), srodkowy przewod biegnie do do wlacznika, prawdopodobnie to wlacznik swiatla(zdjecie 136) a lewy przewod ucieka gdzies do wnetrza przyczepy. Przy mieszaczu sa dwa male kabelki, ktos wie gdzie je podlaczyc???

 

Włącznik mieszacza ma za zadanie uruchomić pompkę wody.

Sprawdź jakie kolory kabli masz od pompki (te, które idą w instalację przyczepy.

Ewentualnie zobacz jakie kolory kabli z instalacji są np. przy kranie kuchennym i umywalki.

Generalnie, to najprościej podłącz do miernika jakieś długie przewody i sprawdź, czy którykolwiek pin "kostek" ma połączenie fizyczne z pompką. Na pewno będzie też wśród tych przewodów +12V lub -12V, a nawet obydwa. Włącznik mieszacza musi podać plus lub minus na pompkę. Tego się dowiesz, jak sprawdzisz, który z kabelków ma fizyczne połączenie z pompką.

Sprawdź i napisz: który pin w kostce to plus i minus 12 V i który ma połączenie z pompką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, moze i smieszne pytanie, gdzie jest pompa wody?? nie wiem kto cos kombinowal przy tej przyczepie ale instalacje sa w strasznym stanie... zadna bateria w lazience ani w zlewie w "kuchni" nie jest podlaczona ani do wody, ani do pompy wody... jesli chodzi o kable jest bardzo kolorowo i zadne kable raczej nie sa powiazane ze sobo odpowiednimi kolorami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.