Skocz do zawartości

Fazana na Istri czyli kolejne wakacje w Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Witam wszystkich serdecznie.

 

Zbliżają się oczekiwane przez wszystkich (a najbardziej przez rodziców) wakacje.

Czy ktoś z szanownego grona chciałby coś dorzucić z tematu Istrii na której jeszcze nie byliśmy. Miałem całą zimę a decyzja do dziś nie podjęta.

Sporo osób poleca Amarin. Owszem fajnie to wygląda ale z tego co czytałem to przyjazdy/wyjazdy w środy i soboty a w sezonie pobyt min. 7 dni. Biorąc pod uwagę trasę jaką planuję to troszkę z tym kiepsko. I jeszcze jedno płacimy w euro czy kunach. A może da się kartą...

Proszę o wsparcie zwłaszcza ze wskazaniem na spokojne kempingi.

 

Pozdrawiam.

 

Commander, pamiętaj, że obowiązująca waluta w Chorwacji to Kuny. Płacenie w Euro mija się absolutnie z celem, gdyż oni przeliczą Ci go według kursu najzwyczajniej takiego samego jak np. u nas na bramkach autostradowych, a czy on jest korzystny to musisz sam sobie odpowiedzieć. Jeśli jest możliwośc to za wszytko płać kartą. Przelicznik jest dobry, a i brak jest prowizji. Jeśli potrzebujesz gotówki to wypłacając w bankomacie Kuny niewiele stracisz pomimo prowizji. Po policzeniu kursu, plus prowizja za wypłatę gotówki i tak wyjdzie Ci kurs podobny do kantorowego - dość korzystny. Generalnie płać kartą. Co do kempingów na Istrii, to już inni Koledzy pomogą - tam jeszcze moja noga nie stanęła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomii dzięki za odpowiedź ale mi chodziło czy za pobyt na kempingu zapłacę kartą. W Chorwacji bywałem dotąd na kwaterach i tu zawsze było Euro do rączki...

 

Tomekk mi jest, a nie Tomii...

A co do płacenia, to zawsze płacenie w Kunach się opłacało, nawet do rączki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my też wrzucimy kamyczek z Istrii - Kemping Brioni EX Puntizella - piękny, czysty, z super sanitariatami, łagodne zejscie do wody i wydzielony akwen bez jeżowców :) czyszczony codziennie. bajka dla dzieci.

Sklep na miejscu za wszystko zapłacisz VISA, MAsterCard a wspomnienia bezcenne :)

Nawet bankomat był na miejscu :) Miejsca pod dostatkiem :)http://www.camping-adriatic.com/brioni-camp-pula

Bardzo lubią Polaków.

Zniżki CCI :) możesz zostawić zestaw przed kempingiem (wielki plac) i zobaczyć czy miejsca Ci pasują

https://maps.google.pl/maps/ms?msid=214528410141816665233.0004db187f2dce5fc93cd&msa=0&ll=44.89817,13.80857&spn=0.000061,0.032659

Polecam byłem już dwa razy - raz w 2001 i w zeszłym roku. Wszystko na "+"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłacisz kartą bez problemu - nawet oni lepiej chcą.

Nic nie musisz deklarować :)

Jedziesz - znajdujesz miejsce - wypoczywasz - zwiedzasz - zgłaszasz poprzedzającego dnia wyjazd i rano się wymeldowywujesz no i płacisz <hahaha zapomniałem: edit> i do 10:00 - 12:00 opuszczasz stanowisko (nie musisz opuszczać kempingu) do wieczora możesz parkować i jeszcze pływać :)

jak lubisz spacery to 30min przez piękny most linowy możesz dostać sie do Fortu Punta Christo :), piękne muzeum -  w zeszłym roku było za free.

http://www.panoramio.com/photo/79529824

 

polecam wyprawę popołudniową, niezapomniane widoki, coś ala z Shreka - most linowy uwieszony nad wodą :) jakieś 30m długości.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ufolz czy zapłacę za pobyt kartą i czy muszę deklarować z góry czas pobytu... Kurczę podoba mi się.

Drugi wybór to Porton Biondi - Rowinj. Co o tym myslicię. Chyba też fajnie.

http://www.portonbiondi.com/cms/front_content.php?idcat=2&lang=2

Pozdrawiam.

moją opinię n/t Porton Biondi masz na początku tego wątku, ale chętnie powtórzę,

 

dla mnie było bardzo OK, czysto, schludnie i bezpiecznie, z odrobiną "śródziemnomorskiego luzu"  B)

nie ma wiele atrakcji na samym kempie (np. basenów, animacji czy dyskotek), ale w zamian masz blisko do plaży (betonowe molo i żwirek) i do miasta Rovinj (30 min spacerkiem brzegiem morza)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my też wrzucimy kamyczek z Istrii - Kemping Brioni EX Puntizella - piękny, czysty, z super sanitariatami, łagodne zejscie do wody i wydzielony akwen bez jeżowców :) czyszczony codziennie. bajka dla dzieci.

Sklep na miejscu za wszystko zapłacisz VISA, MAsterCard a wspomnienia bezcenne :)

Nawet bankomat był na miejscu :) Miejsca pod dostatkiem :)http://www.camping-adriatic.com/brioni-camp-pula

Bardzo lubią Polaków.

Zniżki CCI :) możesz zostawić zestaw przed kempingiem (wielki plac) i zobaczyć czy miejsca Ci pasują

https://maps.google.pl/maps/ms?msid=214528410141816665233.0004db187f2dce5fc93cd&msa=0&ll=44.89817,13.80857&spn=0.000061,0.032659

Polecam byłem już dwa razy - raz w 2001 i w zeszłym roku. Wszystko na "+"

 

Ufolz... zacząłeś to kontynuuuj :)

W związku że rodzince kemping sie spodobał mam dodatkowe pytania:

1. Jakie dokladnie ceny obowiązują na kempingu? Czy takie jak na stronie? Można zrobic rezerwację przez strone ze zniżką ok. 20%...

2. Które rejony kempingu są fajniejsze. połnocne czy południowe?

3. Gdzie plaża/woda lepiej przystosowana dla dzieciaków (północ/południe)?

4. Atrakcje dla dzieci, place zabaw, alejki do śmigania rowerami, okolice do pojeżdżenia rowerami.

 

Generalnie nacisk kładziemy na atrakcje dla dzieciaków 5-10 lat żeby się nie zanudziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz... zacząłeś to kontynuuuj :)

W związku że rodzince kemping sie spodobał mam dodatkowe pytania:

1. Jakie dokladnie ceny obowiązują na kempingu? Czy takie jak na stronie? Można zrobic rezerwację przez strone ze zniżką ok. 20%...

2. Które rejony kempingu są fajniejsze. połnocne czy południowe?

3. Gdzie plaża/woda lepiej przystosowana dla dzieciaków (północ/południe)?

4. Atrakcje dla dzieci, place zabaw, alejki do śmigania rowerami, okolice do pojeżdżenia rowerami.

 

Generalnie nacisk kładziemy na atrakcje dla dzieciaków 5-10 lat żeby się nie zanudziły.

1. ceny obowiązują jak w cenniku - -10% na karty CCI i chyba 5% ASCI nigdy tam nie rezerwowaliśmy - miejsca dużo jest.

2. my byliśmy na tej kwaterce GPS: 44.897498,13.80638 i sobie chwaliliśmy bo było dużo miejsca obok nas i nikt nam po przedsionku nie chodził :) i samochody nie jeździły :) dostęp do plaży to najlepszy na stronie południowej (jest specjalnie wydzielona:) GPS: 44.89632,13.803253 jak widać jest aquapark z zjeżdżalniami i zabawami.. fakt dodatkowo płatne raz na jakiś czas można poszaleć.

3. Powiem szczerze my jako że z gromadą dziecięcą to woleliśmy na łagodnej plaży wskazanej punktem GPS. bo jest łagodno i długo było tak do 70cm głębokości :) z 10-15m.

4. Hmmm place zabaw.. słabo malutki placyk z zabawkami, ale obok już płatne wariacje, trampoliny i etc. (wszystko na placu)

Ścieżki rowerowe są i to co nie miara. (bezpiecznie bo nikt nie szaleje) nad możem jak masz kondycje to możesz do Roviji dojechać. ciężko ale można.

jeżeli zdjecia będą potrzebne to puszczę:)

możesz dojechać na wieczór przekimać sie pod kempingiem co by doby nie haczyć i rano wpadacie na recepcje z mapką gdzie co się zwalnia.

 

Prąd wliczony w cenę - choć taniej jest wziąć parcele bez struja (elektryki) i niech struje Extra doliczą (pod warunkiem że masz trójnik) :)

Pisałem już o Fortcie Punta Christo i stare budynki z pięknymi posadzkami za czasów TITO :) 100m od kempu :) 44.89847,13.81072

to na tyle :) pisać pytać.

 

 

 

 

3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,
 
Ja polecam niezbyt daleko Fazany camping Medulin w miejscowości o tej samej nazwie. Malowniczo położony na cyplu wychodzącym w morze, rozstawienie się na jego końcu gwarantuje ciszę i spokój. Cenowo bardzo atrakcyjny, sanitariaty zawsze czyste i estetyczne, dużo atrakcji w okolicy. Jadę tam za 3 dni po raz piąty i wiem, że nie będę żałował :] .

I na koniec - jest duża plaża piaszczysta w dość płytkiej zatoce (w pierwszej części campingu) oraz mniejsza ale spokojniejsza plaża kamienista (lecz dno morza przy plaży piaszczyste) w końcowej części campingu. W obu miejsca zejście do morza łagodne i dość długo jest płytko więc dla mniej wprawnych pływaków idealne miejsca.

Edytowane przez Bart (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.