Skocz do zawartości

Sól na zimę w przyczepie


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

 

Mam takie pytanko. Gdzieś na forum przeczytałem, że na zimę jest dobrze włożyć do cepki sól ok 5kg może być w misce a to po to aby wciągała wilgoć.

Co Wy myślicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

 

Mam takie pytanko. Gdzieś na forum przeczytałem, że na zimę jest dobrze włożyć do cepki sól ok 5kg może być w misce a to po to aby wciągała wilgoć.

Co Wy myślicie na ten temat?

 

ja jednak proponowałbym zwykły pochłaniacz wilgoci - chemiczny z marketu za parenaście zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sól jest jakimś rozwiązaniem ale leprze są pochłaniacze wilgoci nie są drogie chyba można kupić za 12.99zł,dostępne dosłownie wszędzie nawet w biedronce .Ja osobiście nie stosował bym soli ponieważ wydziela specyficzny zapach a w połączeniu za zapachem wilgoci to już nie bardzo przyjemny zestaw i nie taki prosty do wytępienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie stosował bym soli ponieważ wydziela specyficzny zapach

 

Osobiście nie spotkałem jeszcze "zapachowej" soli. Może się nie znam na przyprawach :niewiem: A u Ciebie w kuchni stosuje się sól ?

 

Wracając do tematu - pochłaniacz zdecydowanie lepszy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, bo mam taki pochłaniacz wilgoci włożony do kampera i jak było na plusie to faktycznie jakaś wilgoć się tam znalazła, natomiast jak jest na minusie to i tak wszystko zamarza w tym. To może lepiej jak robi się cieplej a ma się taką możliwość zwyczajnie otworzyć przyczepę czy też kampera na pół dnia żeby się porządnie przewietrzył to i wilgoć się unormuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, bo mam taki pochłaniacz wilgoci włożony do kampera i jak było na plusie to faktycznie jakaś wilgoć się tam znalazła, natomiast jak jest na minusie to i tak wszystko zamarza w tym. To może lepiej jak robi się cieplej a ma się taką możliwość zwyczajnie otworzyć przyczepę czy też kampera na pół dnia żeby się porządnie przewietrzył to i wilgoć się unormuje.

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam Bartku.

 

Aktualnie to można tylko pochłaniacz wykończyć , Poza tym żeby nastawić takiego ssaka wilgoci w przyczepie to trzeba go monitorować i opróżniać zasobnik bo inaczej albo wyleje po przyczepie albo stanie przepełniony albo będzie hulał w cyklu zamkniętym . Lepiej zapodać odsysanie wilgoci dopiero wiosną i kiedy ma się możliwość częstego opróżniania zasobnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam Bartku.

 

Aktualnie to można tylko pochłaniacz wykończyć , Poza tym żeby nastawić takiego ssaka wilgoci w przyczepie to trzeba go monitorować i opróżniać zasobnik bo inaczej albo wyleje po przyczepie albo stanie przepełniony albo będzie hulał w cyklu zamkniętym . Lepiej zapodać odsysanie wilgoci dopiero wiosną i kiedy ma się możliwość częstego opróżniania zasobnika

 

Dokładnie, to trzeba regularnie opróżniać i jeżeli ktoś ma niedaleko do przyczepki to raczej nie jest to problemem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie spotkałem jeszcze "zapachowej" soli. Może się nie znam na przyprawach :niewiem: A u Ciebie w kuchni stosuje się sól ?

 

 

Wiesz może kolega wsypywał jakiś rodzaj soli kąpielowej, one chyba są aromatyzowane. zlosnik.gif Taki to mały OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem budkę i zeby pozbyc się zapachów po poprzednim włascicielu to w firmie budowlanej zamowiłem goscia który ma jonizator powietrza .Godzina pracy tego urządzenia to 50zł i pozbyłem się wszelkich zapachów a powietrze cudo( zapach jak po burzy) Miałem juz pare budek i nie stosowałem zadnych osuszaczy ale zawsze dbałem zeby była wszedzie dobra cyrkulacja a wiosna czyni cuda i wysuszy przewieje całą przyczepę:przyczepa::gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić własny jesli godzina kosztuje 50zł ;)

http://allegro.pl/jo...2884556476.html

 

jonizator mimo swoich zalet nie zastąpi pochłaniacza, jesli go niem to za pochłaniacz robi tapicerka oraz inne chłonne materiały.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.