Skocz do zawartości

poszukiwane ... Lander, Intercamp, Qek


kit

Rekomendowane odpowiedzi

I masz jakieś fotki?? jestem bardzo ciekaw tego IC. Sam osobiście powolutku szukam IC ale nie 355 tylko 440. Niestety realna prędkość z tym domkiem(model 355) i jakimkolwiek spalaniem to 70-80 km/h... potem może być wir w baku. Ta 440 która przewija się w ogłoszeniach niestety wyglada marnie.

 

Sam obecnie od kilku sezonów użytkuje Qeka Juniora z którego jestem niezwykle zadowolony. Jeśli nie oczekujesz luksusów w przyczepie, a korzystasz z niej idąc spać, a Twoje życie w ciągu dnia toczy się w przedsionku to serdecznie polecam.

BTW co ludzie robią w tych przyczepach że mają taki syf...

post-2545-0-14949900-1360702313_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak fotki od sprzedającego dostałem takie jakie sobie zażyczyłem i rezerwacje do soboty zrobiłem :-] oczywiście wiek przyczepy widać ale na zniszczoną czy zaniedbaną nie wygląda ... zobaczymy czy to potwierdzi się w realu :niewiem: Ta 440 jest zmanierowana a interesowałem sie nią ale stan i DMC ją przekreśliło Ja musze mieć budke do 750kg dlatego mimo pionowej ściany wybór pewnie padnie na jakże wyjątkową 355 :hmm: przy Naszym holowniku przyczepa aerodnamiki miec nie musi i tak przelotowa 100 utrzymam :] My właśnie szukamy czegoś małego i luksusów Nam nie trzeba, zresztą zrobie ją pod siebie a ta 355 ma dodatkowy plus lodówke i ogrzewanie Nie było to Naszym wymogiem ale jak jest to fajnie bo sezon będzie dłuższy Miał być ostatecznie Qek ale znaleść nie idzie więc na razie będzie IC ale Qeka szukam i jak się pojawi to kupie, mogą sobie stać dwie i na zmiane będę jeździł :-] Aha z właścicielem tego Qeka którego namierzyliśmy mamy ustalone że jak by chciał sprzedać to da znać, stoi pod drzewem stąd taki zielony ale pozatym stan zachowania bdb

 

 

Świetny zestawik :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to przyczepy IC były tylko produkowane w DDR, o ile mi wiadomo nie prowadzono sprzedaży na terenie wschodnich Niemiec, a 90% produkcji eksportowano do Holandii. Wyposażenie jest iście dyrektorskie. W 440 jest toaleta nawet. Doskonały wybór zwłaszcza jeśli zachowane są właściwości jezdne Qeka juniora.

Tak jak wspominałem kiedyś jak latorośl podrośnie pewnie też będę szukał jakiegoś IC, bo bardzo lubię wynalazki DDR-u... mają ten czar... nie to co "zgniły zachód".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC było dość sporo wypuszczonych i nawet "wypasione" :-] 355LB jest salonką z kibelkiem a 440 byłe bez i z wucetem więc zależy co się trafi W PL dość mało tego i bardzo oryginalne ale na zachodzie się je spotyka Że Q się pieknie prowadzi to słyszałem i chyba faktem jest że jest oparty na sprężynach? niewiem jak to wygląda w IC :niewiem: podobno też hamulce hydrauliczne są super tylko wymagają dbałości Może będzie mi dane się przekonać to wtedy podziele się spostrzeżeniami :-]

 

 

 

Fotka Twojego zestawu świetnie by się nadawała do Naszego kalendarza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pomyślałem o daniu zestawu do kalendarza.... ale namówiłeś mnie. Jak będzie zbieranie zdjęć do edycji 2014, chętnie coś podeślę....

Mój keżyk ( bo tak mówię o qek-u) jest na sprężynach i ma hamulec mechaniczny. Oczywiście jak to w czasach demoludu było kilka(naście) wersji Juniorów. Z podświetleniem tablicy od trabanta 600 (najczęściej nazywała się ISOKO) ze zlewem po lewej str. po prawej, z szufladą... z kufrem i uchylanym oknem/ bez okna uchylanego. z hamulcem hydraulicznym i blokadą do cofania....Tapetą lub cały laminatowy.... Chyba wszystko zależało od projektów racjonalizatorskich i qek ewoluował, albo też były dostępne różne wersje... nie wiem. Wiem tylko że najwięcej qeków było w dawnym woj zielonogórskim i gorzowskim oraz obecnym dolnośląskim... Jakaś firma przyjęła zapłatę właśnie w qekach coś ponad 300 sztuk i tak rozeszły się po Polsce.

Sam swojego właśnie z Zielonej Góry ciągnąłem.

Na wakacyjne wyjazdy jeździ za zwykłym holownikiem...a na zloty za Trabantem i tak zwiedza Polskę i Europę.

Co do własciwości jesdnych to naprawdę super przyczepa i rózne już ciągałem, to jednak Junior zawsze jest przyjemnością. Zwłaszcza dla osób które dopiero się uczą.... wiele wybacza, ale nie wszystko. Niemniej życzę wszystkim czepkom takich właściwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to macie niezłą wycieczkę :(

 

Całkiem niezłą :ok:  i poza zakupami (bo jeszcze kajak mieliśmy kupić który też niewypalem sie okazał) to udana :]

 

 

Tomek a co? mowę Tobie odjęło?

Tylko tyle wiadomości? :tuptup:

 

Sprzedawca liczył że jak to w przysłowiu "znajdzie się głupi i kupi" tym bardziej że taki kawał przyjechał ... no i sie przeliczył :lol2:

 

 

Kitek, coś po za chęcią posiadania czegoś odmiennego Tobą kieruje?

Bo jeśli tylko ma być skorupa i ma być inna, to szukałbym N 132. Jest rzadkością, a chyba lepsza niż to co zaprezentowałeś.

 

Co niby?  :niewiem: A co do niewiadki to rozpatrujemy też 126 :hmm:

 

 

Kit obadaj to dobiero klasyk ;) http://otomoto.pl/hymer-eriba-eriba-pan-200-zabytkowa-69-T3542142.html Dużo pracy przy niej ale jeszcze wieksza satysfakcja poruszania się czymś takim ;)

 

Ciekawa propozycja :hmm:  chociaż niewiem czy jestem gotów na takie wyzwanie :swieca:  Najwyżej w następny weekend pojedziemy do Bielska :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy na pewno będzie przy niej dużo, szczególnie ścianka pod aneksem kuchennym wygląda tragicznie, ale myślę że ktoś z zacięciem majsterkowicza i dużym samozaparciem jest wstanie ją doprowadzić do stanu "perełki", taka cepka z 69r po odnowieniu zapewne na zlotach jak i wczasach robić będzie duże zamieszanie ;)

Edytowane przez Tusiek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz nie wygląda chyba tak fatalnie, bynajmniej dla mnie "młodego" w temacie.Brak oświetlenia tylnego no i zapewne instalacji.Ciekawe jak stan podwozia i zaczepu, fajnie że dokumenty do rejestracji ma, normalnie oglądam ja chyba z 5 raz tak mi się podoba, gdybym tylko miał wolny budżet, miejsce i czas to sam bym się na nią skusił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.