Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mafik

Witojcie.

Poniewaz w prawdzie jeszcze troche czasu jest do Wakacji 2013, ale ja juz zaczynam sie rozgladac za potencjalnym wyjazem we wspomnianym kierunku. Cepka na razie zapakowana na zime w ubranko (3 plandeki i torche steropianu zalatwily temat calkowicie), czeka na doposazenie i delikatny makeup poniewaz zakupilem ja delikatnie uszkodzona.

A teraz konkrety, my 2+2 chcielibysmy sie wybrac w podobnym gronie pomnozonym razy "n" (bo ina nas wiecej, tym moze byc ciekawiej), wyruszyc w Wakacje na karawaningowe podboje. Wiadomo, w kupie razniej, bezpieczniej. Bedzie to moj pierwszy (w zasadzie drugi) wyjazd z cepka, ale pierwszy tak daleko (wiem, ze mozna i dalej, ale to kiedy indziej). My troche jeszcze przed 40-tka (mnie nawet blizej do 30), dzieciaki 5+7. Wy, najwazniejsze, zebyscie sie nie nudzili w naszym towarzystwie. Mam nadzieje, ze nie brzmi to jak tanie ogloszenie matrymonialne.

Czekam na ewentualne info, co do konkretow wyjazdu, to w pozniejszym terminie mozna wszystko doszlifowac.

Tak jak pisalem, cepka jeszcze musi zostac doposazona, wiec jezeli bedziecie mi w stanie przy okazji napisac, co bedzie niezbede, a co zbedne, to bede wdzieczny. W osobnym watku przywitam sie i opisze delikatnie moje mieszkanko na kolkach...

Pzdr, Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartosz_b

Jeżeli pójdzie wszystko planowo wyjeżdżamy 15 czerwca popołudniu z BB, jedziemy przez Słowację, Węgry (może Słowenia) i Chorwację do Czarnogóry. Ponieważ chcemy zobaczyć miasteczko młynów wodnych w Cro mam nadzieję w pierwszy dzień dociągnąć do granicy Chorwackiej, tam spanko i dalej jedziemy do Slunj, tutaj oglądamy domy na wodzie, coś jemy i jedziemy dalej w dół. Dokąd dojedziemy to się zobaczy, w każdym razie gdzieś po drodze planuje jeszcze jeden postój na noc przed wjazdem do Czarnogóry, myślę że gdzieś w okolicy Dubrovnika.

W Czarnogórze na pierwszy postój chyba padnie kemping polecany w miejscowości Mrista. Na ten czas taki wstępny szkic wyjazdu mamy.

Na jak długo? Najprawdopodobniej na 3 tygodnie - zależy od urlopu w pracy.

Wstępna mapka http://goo.gl/maps/u73Ye

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mafik

Wszystko fajnie, tylko jedno male ale - obawiam sie, ze to co planujecie, nie do zrobienia z przyczepa w takim czasie, a dwa - ze wzgledu na core w szkole, wyjazd wchodzi w rachube dopiero w miesiacach lipiec-sierpien...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mp-pp

Jo bedę jechał do CRO w wrześniu 4 osoby dwie ok 30 i dzieci 5 lat i 1,5 roku

napewno gdzieś blisko istra na 2 tyg myśle o BANJOLE ponoć bajkowo :biwak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytrus

My będziemy startować w piatek 28 czerwca, na noc, w sobotę chcemy być w Słoweni jaskinia postoja i okoliczne Pivka Jama, Czarna Jama, jaskinie szkocjańskie, a później Chorwacja - dalmacja, powrót przez Węgry, Słowację - wyjazd 3 tygodnie. Kajetan1975 namawia nas na włochy a znowu hubert1234 do Czarnogóry więc plan wyjazdu może się jeszcze zmienić natomiast termin nie - tylko w tym czasie możemy wyjechać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

My w zależności od pogody w Chorwacji chcemy wystartować w dniach - 31.05 lub 7.06 lub 14.06.2013.

Plan jest na dzień dzisiejszy prosty : ruszamy w piątek wieczorem i jedziemy przez Cieszyn na Czech, tam bezpłatnym odcinkiem odbijamy na Słowację, gdzie śmigamy autostradą do Bratysławy - za którą odbijamy na Węgry. Na Węgrzech bocznymi drogami dojeżdżamy (mam nadzieje ze się uda -750km) do Kempingu w Letenye - Jest to miejscowość graniczna z Chorwacją. Zostajemy na dzień - trochę na basenie, trochę snu, odpoczynku i albo na wieczór albo rano ruszamy. Na małym przejściu granicznym w Letenye tankujemy gaz i Chorwacką autostradą śmigamy jak najdalej na południe. Plan minimum to Split (ok 520km) a maximum to Peljesac (750km raczej nie osiągalne).

Po drodze na 90 % zatrzymujemy się na spanie na kempingach tranzytowych. Do czerwca wiele może się zmienić i np nie wykluczam :

- jazdy za dnia

- odpuszczenia Peljesaca (bardzo niechętnie)

- zmiany trasy (Czechy, Austria, Słowenia)

Planujemy 3 pełne tygodnie urlopu, mam nadzieje że wypali.

zapraszam do wspólnego wyjazdu, raz byliśmy już na Peljesacu z przyczepą i jakieś doświadczenie mamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bsylvia

witam,

Chorwacja i Czarnogóra to narazie jezcze dla nas mgliste plany... Przyczepa jest, holownik także, i prawko jak trzeba, ale nie znamy jeszcze naszego budżetu na przyszłe wakacje:-)

my 2+2 przed 40tką ale bliżej do niej niż do 30tki:-) Wiosną okaże się czy skończymy na marzeniach czy dołączymy do Was! powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stico80

My też 2+2 wyjazd po 15 lipca pierwsze miejsce Rowy Wagabunda na ile i czy tylko tam czas pokaże ale nie mniej jak 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

z tego co widzę, to ten wymieniony przez Ciebie kemping leży bardziej nad Bałtykiem niż na Półwyspie Bałkańskim, więc z lekka odmienne lokalizacje.

ale spoko, każdy może się pomylić :]

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytrus

maarec - nie czepiaj sie sam zaproponowałeś termin poza wakacyjny, mu mamy dzieciaki w szkole więc tylko lipiec i sierpień wchodzą w grę , ale nie czepiajmy się najwazniejsze że wszyscy jesteśmy pozytywnie zakręceni :]

bsylvia- kempingi w PL wcale nie są dużo tańsze od np. Chorwacji, a tu i tu :pub: no i nie można zapominać o gwarancji pogody

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

maarec - nie czepiaj sie sam zaproponowałeś termin poza wakacyjny, mu mamy dzieciaki w szkole więc tylko lipiec i sierpień wchodzą w grę , ale nie czepiajmy się najwazniejsze że wszyscy jesteśmy pozytywnie zakręceni :]

bsylvia- kempingi w PL wcale nie są dużo tańsze od np. Chorwacji, a tu i tu :pub: no i nie można zapominać o gwarancji pogody

nie no trochę muszę się znowu czepić :] dla mnie i wielu z małymi dziećmi lub bez dzieci - czerwiec to świetny okres jednak wakacyjny :] A temat w sumie mówi o całym roku 2013 :] ale nadal na Bałkanach.

Wiele informacji o podróżach do Chorwacji, a szczególnie fotorelacje warto podglądać na www.cro.pl - z resztą wielu z k.pl ma tam swoje konta :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartosz_b

My w zależności od pogody w Chorwacji chcemy wystartować w dniach - 31.05 lub 7.06 lub 14.06.2013.

Plan jest na dzień dzisiejszy prosty : ruszamy w piątek wieczorem i jedziemy przez Cieszyn na Czech, tam bezpłatnym odcinkiem odbijamy na Słowację, gdzie śmigamy autostradą do Bratysławy - za którą odbijamy na Węgry. Na Węgrzech bocznymi drogami dojeżdżamy (mam nadzieje ze się uda -750km) do Kempingu w Letenye - Jest to miejscowość graniczna z Chorwacją. Zostajemy na dzień - trochę na basenie, trochę snu, odpoczynku i albo na wieczór albo rano ruszamy. Na małym przejściu granicznym w Letenye tankujemy gaz i Chorwacką autostradą śmigamy jak najdalej na południe. Plan minimum to Split (ok 520km) a maximum to Peljesac (750km raczej nie osiągalne).

Po drodze na 90 % zatrzymujemy się na spanie na kempingach tranzytowych. Do czerwca wiele może się zmienić i np nie wykluczam :

- jazdy za dnia

- odpuszczenia Peljesaca (bardzo niechętnie)

- zmiany trasy (Czechy, Austria, Słowenia)

Planujemy 3 pełne tygodnie urlopu, mam nadzieje że wypali.

zapraszam do wspólnego wyjazdu, raz byliśmy już na Peljesacu z przyczepą i jakieś doświadczenie mamy.

Marek, najbardziej optymalny będzie wyjazd 14 czerwca :D i wtedy mamy prawie 100% prawdopodobieństwo spotkania się w Cro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Marek, najbardziej optymalny będzie wyjazd 14 czerwca :D i wtedy mamy prawie 100% prawdopodobieństwo spotkania się w Cro

Bartek :] niczego nie można wykluczyć :], u mnie w pracy coraz bardziej klaruje się sytuacja i wygląda na to, że czerwiec będzie cały tak jak chcę - 3 tygodnie do wyboru a tylko ode mnie będzie zależało, które :].

fajnie byłoby się spotkać, chodź dalej startując w ten sam dzień - to Wy będziecie w Czarnogórze wtedy co my na Peljesacu zakładając, że uda się wypełnić plany w 100%. Ale wtedy zawsze można spotkać się w Cro nie co bliżej domu :]

Kto chętny na mini zlocik w Czerwcu 2012 w środkowej lub południowej Chorwacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Ja też tym razem mam nadzieję na zaatakowanie południa Chorwacji. Pewnie zaraz po zakończeniu roku szkolnego, lub początek lipca. Peljesac, Dubrovnik te rejony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Ja też tym razem mam nadzieję na zaatakowanie południa Chorwacji. Pewnie zaraz po zakończeniu roku szkolnego, lub początek lipca. Peljesac, Dubrovnik te rejony.

Wituś, a np 14 czerwca piątek - start wieczorem ? dobrze czy za wcześniej ?

Moje plany powoli się zmieniają - w kierunku wyjazdu z Bartosz_B ale klarowne jeszcze nie są. Myślimy o zaatakowaniu Chorwackich wysp - ale np na Korczuli nie znaleźliśmy odpowiedniego kempingu (albo nie są bezpośrednio nad morzem, albo są przy porcie i może woda być nie za czysta...). Pasowałby Hvar lub Brać - tam już się jakiś kemping odpowiedni znajdzie a i cena promu nie jest jakoś mega odstraszająca (ok 200-250 w jedną stronę).

Bartkowi cały czas plącze się po głowie Czarnogóra, ja w tym czasie planuje zwiedzać Peljesac (dojazd lądem bez promu) a później wspólnie zwiedzalibyśmy środkową i północną Dalmację. Może Ciebie lub kogoś podobny plan zainteresuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi