Skocz do zawartości

Ukraiński klub w Zakopanem na Nowy Rok


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

 

 

Napisałem już do Kempertime polskie służby graniczne są bardziej podobne do żołnierzy SS.

 

 

ciekawe stwierdzenie ,

 

a co by powiedział na temat służb granicznych ZSRR ,NRD, CRS ,WRL w latach 70-tych lub 80-tych :niewiem:

 

 

do czego by porównał te służby :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Kolega ominął oddanych pograniczników PRL w tej zasłużonej alei. Oddanych dlatego, że jak im się coś ODDAŁO to było ok, szczególnie wyrywali "świerszczyki"- chyba dla I sekretarza PZPR- teraz SLD ma nasadzić go na historyczny cokół..

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowujemy fotoreportażu.

 

 

 

 

Co do polskiej granicy. Były złe do nas w taki czy inny. Napisałem już do Kempertime polskie służby graniczne są bardziej podobne do żołnierzy SS.

 

 

 

Jestem skłonny dać Tobie wiarę... Dla Polaków czasem wystawiają "pazury", a co mówić jak się mogą zachować w stosunku do Ukraińców.... Zawsze jakiś durak się trafi..

Ale uwierz mi Brutaliy,że dla nas wasze służby też czasem są lekko mówiąc nie miłe dla Polaków. Jeździłem na Ukrainę nie raz...

Szkoda tylko, że padło to na ludzi nie mających nic wspólnego z kontrabandą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega Brutality spróbowałby opisać o co chodzi, bo na podstawie powyższych danych to można snuć różne przypuszczenia....skoro twierdzi, że na 100% nic nie przemycał :)

 

Może nawet spróbować po rosyjsku. Myślę, że spora część z nas da sobie z tym radę.

 

Skupmy się może na tym, żeby nie zniechęcić kolegi do wyjazdów do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Не ... ну на самом деле позитива на много больше чем негатива! Нам очень понравился отдых. Pod Krowia довольно не плохой кемпинг. Есть все что нужно. Находится в стратегическом месте. И красиво и ко всему близко. Хозяйка приветливая. Можно было разводить открытый огонь (что очень редко встречается в кемпингах). Как по мне, то совсем не дорого. За 6 дней я заплатил 518 PLN. Для сравнения в Кракове в кемпинге SMOK мы заплатили 152 PLNза 1,5 дня.

 

В Польше вкусное пиво, вкусная и не дорогая еда, вкусная и сладкая кукуруза. :jesc::piwo:

 

А ... ну и самое главное ... ciepłe piwo :piwko::piwko::piwko:

 

 

 

 

P.S. Так лучше или дальше переводить при помощи :google:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wsio panimajemy :) Cieszymy się, że się Wam podobało. Zapraszamy na zloty do Polski banan.gifNie zwracajcie uwagi na Straż Graniczną. To na pewno jednorazowy incydent.

 

 

Choć nadal nie wiemy o co chodziło...

 

 

Czekamy na zdjęcia z pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że pobyt w Polsce był udany. Byłem kilkakrotnie na Ukrainie i granicę zawsze wspominam niemiło. Jednak pozostałe wrażenia były bardzo pozytywne. Dlatego jeszcze nieraz na Ukrainę się wybiorę. Pozdrawiam i do zobaczenia na открытие туристического сезона "Таврийская весна2013"!!! 30.gif30.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Мы тоже очень Вас ждем на Таврийской Весне ... в прошлом году польская делегация была очень большой.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowujemy fotoreportażu.

 

Co do polskiej granicy. Były złe do nas w taki czy inny. Napisałem już do Kempertime polskie służby graniczne są bardziej podobne do żołnierzy SS.

To mocne oskarżenie . Chętnie poczytam co tam się działo .

Byliście zatrzymani ? Jeżeli tak to zapewne musicie mieć jakieś dokumenty z tego zdarzenia ?

Na czym polegały utrudnienia ? Kontrola była opieszała , tzn. długa , wynikająca z długiej kolejki czy też tylko Was długo trzymali ?

 

Możliwości jest wiele i niestety trzeba brać pod uwagę również kontrolę służb UA bo zdaje się , że pełnią one służbę wspólnie z naszymi . A o tych też wiele można pisać , niestety .

 

Jeśli to możliwe , proszę podać nazwę przejścia , datę i godzinę odprawy .

Chciałbym przypomnieć , że na tym przejściu odprawa podróżnych prowadzona jest przez 4 instytucje w kolejności Urząd Celny RP , Straż Graniczna RP , Straż Graniczna UA , Urząd Celny UA w przypadku wjazdu do Ukrainy .

Często bywa tak , że funkcjonariusze UC i SG są myleni i traktowani jako jedno . Różnica jest jednak w kompetencjach znaczna .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.