Skocz do zawartości

Może coś się ruszy w temacie Viatoll


marios

Rekomendowane odpowiedzi

O zniesieniu Viatolla dla przyczep kempingowych można zapomnieć, nie popuszczą i już  ;(

 

Chyba musimy się nauczyć "z tym żyć" :hmm:

Ja się nauczyłem, ale wciąż mnie to "szarpie" :krzykacz: , gdy do zużycia paliwa muszę doliczać przynajmniej dwa, dodatkowe litry na 100 km trasy z przyczepą :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właście obliczyłem sobie trasę z Mysłowic do Świnoujścia na kalkulatorze Viatoll i wyszło mi 181zł w jedną stronę plus

opłata za A4 na całej długości, czyli przeszło 400zł dodatkowych opłat :pad:   :pad:   :pad: . Oczywiści wszystko można ominąć.

Tak więc nikt z takiej opłaty w tym kraju nie zrezygnuj, prędzej ludzie z przyczep kempingowych, jak Kolega z postu powyżej.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się poddałem, szlak mnie trafiał

...

Czyli... ?

.

Edit: Aaaa, zajarzyłem, kamper zamiast zestawu.

No ok jak ma do 3,5 DMC

.

.

 

Chyba musimy się nauczyć "z tym żyć" :hmm:

...

Krzysiu, ale w PL mamy do czynienia z ogromną niesprawiedliwością w stosunku do innych krajów.

Ze śląska na zachodnie wybrzeże 4 stówy... Tom chyba pisał.  Sorry, to jest okrucieństwo.

Jaki pajac ma odwagę uzasadnić te koszta?

Pazerność to za mało, bandytyzm bo innego słowa nie ma.

.

.

.

Ujednolicono system i wysokość kar, ja na miejscu Toma jechałbym na gapę, mandat tylko 100zł byłby droższy.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śląska na zachodnie wybrzeże 4 stówy... Tom chyba pisał.  Sorry, to jest okrucieństwo.

180zł w jedną stronę plus autostrada A4 no i trzeba jeszcze wrócić.

 

jednolicono system i wysokość kar, ja na miejscu Toma jechałbym na gapę, mandat tylko 100zł byłby droższy.

Nie chce mi się z nimi szarpać jadąc na wakacje, są inne drogi wcale nie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najgorsze było że faktycznie nie przekraczałem 3,5 T, sprawdzałem kilka razy i max ważyłem 2450 

ale DMC liczą :(

czyli nie jak tą drogę niszczę tylko jak mógłbym ją niszczyć 

poddałem się, kamper waży tyle co mój zestaw ważył i haraczu nie płacę 

Viatola wyjeżdżałem za około 500 pln może i nie dużo ale przecież nie jeździłem 365 dni w roku 

najważniejsze że uwolniłem się od pikania 

Edytowane przez Cytrus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najgorsze było że faktycznie nie przekraczałem 3,5 T

...

kamper waży tyle co mój zestaw ważył i haraczu nie płacę 

 

...

 

Otóż to i byłem w podobnej sytuacji.

Miałem Knausa 1300DMC, Chajslera i w sumie ponad 4t bez uprawnień, więc dzielne mondeo targało Knausa by w zgodzie było, ale to roboczowóz był i niedawno umarł a do tego żal było że luksuśny "autobus" zostawał w domu a my ciśniemy w Mondeo.

Decyzja zapadła szybko , taka sama właśnie jak u Ciebie, teraz kamper 3 stówy rocznie OC i baju baj viaharacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180zł w jedną stronę plus autostrada A4 no i trzeba jeszcze wrócić.

 

Nie demonizujmy! Nie wiem, jak Ty to liczysz, ale mnie z Mysłowic do Świnoujścia wychodzi 126,87 licząc dla mnie (Euro 4). W tym jest opłata za autostradę - 

 

1016 A04_0310_MTC_0 Sośnica -- Bielany Wrocławskie 162,40 45,47

 

 

Oczywiście nie podoba mnie sie i taka opłata, ale to nie 400 zł jak pisałeś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy! Nie wiem, jak Ty to liczysz, ale mnie z Mysłowic do Świnoujścia wychodzi 126,87 licząc dla mnie (Euro 4). W tym jest opłata za autostradę - 

 

A no tak liczy ich kalkulator a nie ja :oslabiony:  jedyny mój błąd to taki że w tych 181zł jest opłata za autostradę.

Co i tak jest chorą opłata jak za przejazd w jedną stronę, za taką kasę w innych państwach śmiga się cały rok

wszystkim autostradami.

 

Tom nie demonizuje. Wystarczy policzyć dla Euro2, sporo ludzi ma starsze auta.

 Dokładnie, Euro 0,1 i 2 mają takie same stawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak liczy ich kalkulator a nie ja :oslabiony:  jedyny mój błąd to taki że w tych 181zł jest opłata za autostradę.

Co i tak jest chorą opłata jak za przejazd w jedną stronę, za taką kasę w innych państwach śmiga się cały rok

wszystkim autostradami.

 

 Dokładnie, Euro 0,1 i 2 mają takie same stawki

Teraz to ja muszę zwrócić honor :) Faktycznie przeliczyłem dla Euro 5, 4, 3 i niżej nie schodziłem. 

Co do drugiej części wypowiedzi, to Polska jest chorym krajem i u nas zdziera się obywatela na każdym kroku. Należy pamiętać, że podatek drogowy płacimy już w paliwie - i miało być to takie sprawiedliwe - kto więcej jeździ, więcej płaci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja muszę zwrócić honor :) Faktycznie przeliczyłem dla Euro 5, 4, 3 i niżej nie schodziłem. 

Co do drugiej części wypowiedzi, to Polska jest chorym krajem i u nas zdziera się obywatela na każdym kroku. Należy pamiętać, że podatek drogowy płacimy już w paliwie - i miało być to takie sprawiedliwe - kto więcej jeździ, więcej płaci ...

 

Kto z młodych o takim czymś pamięta?

 

Sprawiedliwe zaś jest tylko to, że rodzimy się nie umiejąc niczego i umierając możemy, z tego co zgromadzilismy przez całe życie, zabrać ze sobą jedynie tylko to, co jest w karbidówie (chociaż demencja starcza i tak niewiele w głowie pozostawia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.