Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa NIEWIADÓW N 520 B Sport


Cytrus

Rekomendowane odpowiedzi

łóżko piętrowe bo dzieciaki się leją niemiłosiernie, obok siebie nie są w stanie spać, to środkowe łóżko to w zasadzie sam stolik potrzebuję, małżonka rano kawkę pija więc niech ma miejsce i tą chwilę spokoju, ma nas 3 facetów więc tą kawkę może tylko wypić jak jeszcze śpimy :), pewnie że zawsze może iść do przedsionka ale wiecie panowie jak to jest chce ze stolikiem niech ma ze stolikiem :) mam prawko E i holownik duży nawet do 2 T przyczepa, DMC samego holownika to 2780 kg , więc na dzień dzisiejszy wszystko co podczepie to 3,5 T przekacza, myślę o DMC 1300 ze względu na Viatoll w przyszłości, holownik za 3 lata sprzedam a przyczepkę chciałbym tak już na stałe, starszy syn ma 11 lat i Jemu ją zostawić, trochę też liczę na przepis unijny że na kat. "B" będzie do 4250 kg i że może zdejmą viatoll tym co mają mniej niż 4250 kg.

Myślałem o przyczepie 1500 DMC ale wtedy przy obecnym holowniku to mam 4280 kg zestaw, no i w przyszłości też trzeba miec duży holownik aby taka przyczepę o DMC 1500 bezpiecznie pociągnąć. Poprzedni holownik berlingo jest wystawiony do sprzedania na naszym forum, teraz Fiat Scudo a następny to już napewno będzie mniejszy, dzieciaki wyrosną mniej gratów się będzie zabierać.

Tak się trochę rozpisałem, poszukuję więc DMC do 1300, łóżka piętrowe + stolik kawowy ( łóżko ) + alkowa ( duże łóżko ), łaziekna, kuchnia itd :)

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ta jest super, taka by odpowiadała ale jak bym tyle na przyczepę wydał to małżonka by mnie chyba :wpysk: aż boje się pomyśleć co by mi zrobiła, zaraz by się okazało ile w domu jest rzeczy do wymiany no i oczywiście remont by się przydał itd.

zgodziła się na przyczepę do 30 tys, mamy teraz starego swifta którego sprzedajemy, był naszą pierwszą przyczepą a teraz to właśnie chcemy taką która by nam odpowiadała a nie aby mieć przyczepę, wiesz o czym pisze :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jest super, taka by odpowiadała ale jak bym tyle na przyczepę wydał to małżonka by mnie chyba :wpysk: aż boje się pomyśleć co by mi zrobiła, zaraz by się okazało ile w domu jest rzeczy do wymiany no i oczywiście remont by się przydał itd.

zgodziła się na przyczepę do 30 tys, mamy teraz starego swifta którego sprzedajemy, był naszą pierwszą przyczepą a teraz to właśnie chcemy taką która by nam odpowiadała a nie aby mieć przyczepę, wiesz o czym pisze :smirk:

 

:ok:

ta jest nowa, za 30kzł szukaj używanej ale jak widzisz da się zmieścić z tym układem w 1300kg

 

tu masz używaną w budżecie :-]

http://otomoto.pl/adria-altea-502-T2963310.html

 

więc spokojnie coś znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze się że lista modeli się zwiększa, ja widziałem adrie

 

http://otomoto.pl/ad...na-A181774.html

 

no i niewiadów

a teraz mam jeszcze Sterckeman, Caravelair

super

 

 

jeżeli ta konkretna adria Cię interesuje, to mogę się jej przyjrzeć z bliska - albo odezwij się do Andrewa1 - chyba nie ma lepszego speca - a ma do niej ok 500m :]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze się że lista modeli się zwiększa, ja widziałem adrie

 

http://otomoto.pl/ad...na-A181774.html

 

no i niewiadów a teraz mam jeszcze Sterckeman, Caravelair

super

 

Dysponując budżetem 35 tys. PLN na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się ani chwili nad wyborem. Niewiadka rulezzz. Fakt design nie powala, ale w przyczepie masz spać, a nie mieszkać i się delektować formą i aranżacją. To co oferuje Niewiadka zaspakaja praktycznie wszystkie potrzeby karawaningowca przebywającego na polu (ciepłą wodę i prysznic masz na każdym kempingu)

Nowe fabrycznie to nowe, wartość bezcenna. Żona doceni czystość i niezużycie materaca, itp. Kupisz kilkuletnią przyczepkę za ww. kwotę i za 10 lat będziesz na forum pytał co robić, bo cieknie, podłoga się gnie, okna nieszczelne/pęknięte, zawieszenie do remontu, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując budżetem 35 tys. PLN na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się ani chwili nad wyborem. Niewiadka rulezzz. Fakt design nie powala, ale w przyczepie masz spać, a nie mieszkać i się delektować formą i aranżacją. To co oferuje Niewiadka zaspakaja praktycznie wszystkie potrzeby karawaningowca przebywającego na polu (ciepłą wodę i prysznic masz na każdym kempingu)

Nowe fabrycznie to nowe, wartość bezcenna. Żona doceni czystość i niezużycie materaca, itp. Kupisz kilkuletnią przyczepkę za ww. kwotę i za 10 lat będziesz na forum pytał co robić, bo cieknie, podłoga się gnie, okna nieszczelne/pęknięte, zawieszenie do remontu, itp.

 

:hmm:

 

a ja sie zupełnie nie zgodzę z tym co piszesz, być może zależy to od sposobu użytkowania

jeśli faktycznie tylko śpisz w cepce to OK

 

ale jadąc w październiku/listopadzie czy kwietniu/maju, ciepła woda jest bardzo fajnym rozwiązaniem

masz 5'C na zewnątrz i masz do wyboru mycie w zimnej w przyczepce albo spacer do toalety - ubieranie itd

pomijam już fakt że czasem w takich okresach umywalnie są zamknięte bo właściciele obawiają się mrozów

kolejna sprawa że może będziesz chciał stanąć na dziko/pół dziko

nie bez podowu ludzie dokładają ciepłą wodę, płacąc za to niemałą kasę

 

co do aranżacji, ktoś wspominał o braku zasłon, więc jak będziesz się chciał poprzytulać z żoną, to pod czujnym okiem dzieciaków

 

kolejna sprawa nowość, hmm wiesz ile przez tą przyczepę przewaliło się ludzi ? ilu ją macało i oglądało ?

a trwałość, to wielka niewiadoma, bo tak jak pisałem, niewiadów nie ma doświadczenia w produkcji takich przyczep

widziałem na własne oczy jak to robią, w sumie taka manufaktura, więc jak kazio miał zły dzień i dał za mało sikaflexu to też będzie ciekła ;)

 

tak że to wielka niewiadoma :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiek ma duże znaczenie..trwałość uszczelnień także obliczana jest na około 10 lat, większość przyczep powyżej tego roku zaczyna już gdzieś podciekać .Nawet jak tego jeszcze nie widać to po demontażu zazwyczaj okazuje się, że uszczelnienie już puściło i przedostaje się powoli woda.

Więc im nowsza tym lepiej :winner:

Myślę, że ten Niewiadów największy spadek wartości ma ju za sobą ;)

Wyposażenie jest ważne ale ta ciepła woda to nie jest majątek ;)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki maarec za chęć obejrzenia ale już byłem i z Andrewa1 ją oglądaliśmy :skromny: , jest warta uwagi natomiast jak podejmę decyzję o zakupie to dopiero ją dokładnie prześwietli, po za marudzeniem na forum szukam i oglądam :skromny:

może trochę zejdą z ceny to zobaczymy, jak ktos napisał sezon zakupów się dopiero zaczyna

trochę zmartwiła mnie sprzeczność informacji sprzedawców, najpierw że właściciel jest za granicą i że tam pracuje i jak wraca co jakiś czas to przywozi przyczepkę a za chwilę że może szybko podjechać bo mieszka w okolicy i że to dobry znajomy :niewiem: .

a orientujecie się czy w owej niewiadówce można zrobić ciepłą wodę i jaki koszt ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujecie się czy w owej niewiadówce można zrobić ciepłą wodę i jaki koszt ???

 

wersja min to wymiana kranów i poprowadzenie węży - 2x150zł, plus z 50zł węże = ok 350zł

terma elektryczno nadmuchowa trumy - nowa 600-700zł, używana 400-500zł

bojler gazowy używany od 1000zł, nowy 3000zł min

robocizna ?

 

ew jakieś kombinacje jak u siebie robiłem, koszt - 100zł kran, używany zasobnik CWU na 220V za 150zł, węże ... razem max 300zł

 

aaa zapomniałem, jest jeszcze prostsze rozwiązanie - grzałka akwariowa do zbiornika, koszt 100zł

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.