Skocz do zawartości

Lodówka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pracuje troszkę w tym zawodzie i dlatego wyjaśniam i radzę :

- amoniak gdy ucieka z lodówki to go czuć , bo bardzo śmierdzi ( ale ucieka bardzo rzadko )

-gdy nie chłodzi to sprawdzamy czy z tyłu jest ciepła i przewracamy na lewy bok na prawy bok i do góry nogami , stawiamy do pionu i próba , jeśli nie pomogło to powtarzamy i stukamy bokiem młotka po grubych rurach ( podobny efekt daje jazda po naszych drogach ) NIGDY NIE STOSOWAC TYCH METOD Z LODÓWKĄ SPRĘŻARKOWĄ !!!

-jeśli to nie pomoże to ustawiamy przyczepę idealnie poziomo , a gdy dalej nie działa to podkładamy listeweczkę ok 5 mm z lewej , prawej z tyłu i przodu lodówki

Lodówka która nie zaskoczy jest raczej do kasacji . ( kiedyś były zakłady które je regenerowały ale dziś nie znam żadnego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boziu62, Teraz testuje w przyczepie. Wyjałem i przekręciłem a następnie podłączylem na 230V. Tak jak pisąlem po bardzo krótkim czasie miałem w zamrazalniku prawie 15 stopni. Domyslam sie ze zawiesił mi sie płyn chlodzący przy wkładaniu lodówki do przyczepy przez przednie okno, ponieważ jest za szeroka aby przejść przez drzwi. Wkladałem ją do gory plecami i pewnie za szybko opuściłem , powstała poduszka powietrzna, płyn sie rozwarstwił i był problem. Juz nei moge sie doczekac rana, aby sprawdzic ile mrozu bedzie po calooncnym grzaniu na maxa gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja Elcia to tylko 49 kg to spać zimno i słońce dokucza

nie martw się po ślubie waga wskoczy . Zawsze im wskakuje. I to nie z powodu ciąży tylko że złowily jelenia i nie trzeba już tak na te kg uważć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy tam sie dzieja :ok:

 

Po włączeniu na 230v chłodzi momentalnie ( w ciągu gdoziny w zamrażalniku jest już około -10). sprawdziłem po pracy przez 5 godz. i okazuje sie ze w zamrazalniku jest minus 24 stopnie. Zostawilem tak na noc i na caly dzien. Po powrocie z pracy zajrzalem do lodowki. W zamrazalniku tylko minus 4 :(:ok: Patrzę z tyłu, a wszystkie rurki zimne????? Przekrecilem pokretlo do minimum, pozniej do polozenia srodkowego i grzalka zaczela grzac (wlozylem palec przez izolacje i poczulem). Nie wiem, czy akuart nie bylo pradu czy jak??? Zostawilem znow na noc i rano sprawdze. jesli bedzie mrozila robie druga próbę 48 godzinna na gazie. Aj sie mam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyś, A moze tak jak piszesz to sprawa GENIALNEGO wypoziomowania? Ale dlaczego startuje a pozniej nie grzeje? Czy grzalka ma jakies zabezieczenie i wylaczyla sie akurat na jakis czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie chodzi bez problemu. Po 24 godz jest 25 stopni mrozu i drzwiczki od zamrażalnika są białe :hmm: Tylko dlaczego na prąd przestała grzać? Wychodzi na to, że grzałka ma zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem się o żadnych zaleceniach. czytalem nawet o "probie ognia" czyli 230 i gaz jednoczesnie aby wzbudzić lodówkę. Nie stosowalem tego, ale mysle ze nic by sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbujcie lodówki jednocześnie na prąd 12V i na gaz bo amoniak się zagotuje i trzeba będzie lodówkę wymontowywać z przyczepy i troche nią poobracać o 180 stopni gdyż amoniak ( w postaci gazu )przemieścił sie nie tam gdzie trzeba a piszę gdyż przez nieuwagę przy myciu włącznik od prądu przełączyłem na włączona i gdy na kempingu ją odpaliłem na gaz , a jednocześnie przyczepa była podłączona pod 12V i tak popracowała trochę nim zauważyłem że pracuje na podwójnym zasilaniu niestety trzeba było ją wymontować i kombinacje jak pisałem wyżej a jedzenie się grzało na podłodze przyczepy zamiast mrozić w lodówce.Zasilanie prądowe 12V sie nie wyłączy przy osiągnięciu odpowiedniej temperatury i gazowe gdyż nie ma automatycznej regulacji odcięcia zasilania tak na prądzie 12 V jak i na gazie.W instrukcji polskiej lodówki Polar Wrocław było napisane aby lodówka nie pracowała na podwójnym zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravvolny

Na 230 v grzałkę wł. i wył termostat , a pokrętłem ustawiamy odpowiedni zakres temperatury . 12 v zasila swoją grzałkę ciągle , ale jest ona za słaba aby zamrozić lodówkę , ma natomiast jak najdłużej utrzymać chłód w lodówce . Gaz podgrzewa układ ciągle i pokrętłem decydujemy o sile chłodzenia .

U Ciebie zacina się termostat . Wyjmij wtyczkę z zasilania , a termostat posmaruj WD-40 lub czymś podobnym (zwłaszcza w środku). Poruszaj pokrętłem w lewo i prawo parę razy , włącz i sprawdzaj parę dni . Jeśli nie pomoże musisz kupić nowy termostat . Powodzenia :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.