Skocz do zawartości

ELECTROLUX RM4270


Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem jestem we Włoszech pod Neapolem - chłodno nie jest - i nie działa mi lodówka na 12 v .

Jak mogę sam sprawdzić co się zepsuło, po włączeniu nie świeci się włącznik co to znaczy ? czy sam sobie poradzę ? a może tylko bezpiecznik ? gdzie go szukać i jak wymienić ?

Dodam że na 230v działa rewelacyjnie !!

Bardzo proszę o pomoc bo czeka mnie powrót do Polski za 5 dni !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką reakcje !

Gniazdo mam niemieckie 13 pin

a w aucie tz ?

bezpieczniki auta ?

wszystkie inne funkcje w przyczepie działają na 12v i światła i sprzęty

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy...

 

może odpal silnik - nawet jak to Diesel to góra 45 min z aku na postoju.

 

jeżeli nie działa przy odpalonym silniku to sprawdź czy na odpowiednim pinie - 12V - na pracującym silniku w aucie na gnieździe jest napięcie - schematów jest pełno na forum.

 

jak jest napięcie to szukaj dalej - ale u mnie np nie ma bezpiecznika między gniazdem 13Pin a lodówką...

 

może masz przy sobie przetwornicę 12v - 230W nawet 150W wystarczy aby dojechać do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lodówką jest może wtyczka z gniazdkiem 12V do lodówki,przy porzadkach lub przy szukaniu czegoś rozpieło się.

mógł się zepsuc przełącznik- trzeba go ominąć.

Lub włączyć lodówke na gaz i tak wracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie na pinie nr 10 (plus) i 11 (masa) w swoim gnieździe w aucie.

Tam powinno być 12V po odpaleniu silnika - o tym się często zapomina ;-)

 

Pamiętaj, że inne sprzęty na 12 V chodzą z pinu 9 i 13, gdzie napięcie nie jest rozłączane stacyjką.

Opis pinów gniazda masz na pokrywce w gniazdu - widoczne po otwarciu.

W przyczepie raczej nie ma bezpiecznika 12V.

Jeżeli to nie pomoże, to sprawdź napięcie na kostce połączeniowej za lodówką. Kable powinny być opisane jako 12 i iść w stronę włącznika lodówki na 12V.

Dodatkowo możesz mieć puszkę pod podłogą lub gdzieś z przodu przyczepy gdzie są wpięte kable z wtyczki.

Miernik lub probówka na 12V powinien Ci wystarczyć do znalezienia usterki.

 

Przez Austrię na odpalonej lodówce na gazie to raczej bym nie jechał. W razie kontroli mogą być problemy.

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze za lodówką wykonywane jest na złączach zaciskanych tu mogło coś się porozłączać, mógł się uszkodzić wyłącznik . Wyjmij dolną kratkę z zewnątrz i sprawdź czy na złączce grubych 2,5 mm 2 jest napięcie jeżeli tak to albo wyłącznik, lub grzałka są uszkodzone. Masz jeszcze jedno wyjście kup kilka wkładów do przenośnych toreb zamróź je i włóż do lodówki na czas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz 12 V przed włącznikiem i za włącznikiem (ja między autem a lodówką nie mam żadnego bezpiecznika - wiec ty możliwe że też). to stawiał bym na grzałkę.

 

najpierw bym sprawdził prąd przed włącznikiem i za włącznikiem - ja jest i tu i tu, to padła grzałka, lub gdzieś koło grzałki się rozłączyło (mało możliwe).

 

potrzebujesz lodówkę podczas powrotu do Polski?

teraz masz na 230 V podłączoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz 12 V przed włącznikiem i za włącznikiem (ja między autem a lodówką nie mam żadnego bezpiecznika - wiec ty możliwe że też). to stawiał bym na grzałkę.

najpierw bym sprawdził prąd przed włącznikiem i za włącznikiem - ja jest i tu i tu, to padła grzałka, lub gdzieś koło grzałki się rozłączyło (mało możliwe).

potrzebujesz lodówkę podczas powrotu do Polski?

teraz masz na 230 V podłączoną?

 

Jeżeli "normalny" elektryk lub serwis zakłada gniazdo czy to 13pin czy jakiekolwiek inne zasilanie łączy bezpośrednio z akumulatora do przyczepowej lodówki to nie ma możliwości aby nie było tam zabezpieczenia!

To chyba oczywiste, że przy jakimkolwiek uszkodzeniu przewodu 12V stałego z akumulatora i przywarciu go do masy która w aucie jest wszędzie na metalowych elementach mieli byśmy pożar....:swieca:lub dużo dymu i upalenie się przewodu...

Odpal auto i na niepodłączonej przyczepie posprawdzaj na wtyczce 13 pin czy jest zasilanie do lodówki jak jest to zajmij się przyczepą jak nie to szukaj w aucie .

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...jeśli nie pociągniesz nowych przewodów z aku i opierach się na instalacji fabrycznej samochodu to malutkie zabezpieczenie masz w kasetce z wszystkimi bezpiecznikami.

są asy które ciągną bezpośrednio z aku dwa nowe przewody i nie daja żadnego zabezpieczenia

 

źle się wyraziłem Przemo D :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wróciłem cały i zdrowy :) , jednak bez sprawnej lodówki, okazało się że akumulator mi padł totalnie i musiałem kupić we Włoszech nowy !!!!!! dziwna sprawa że nikt tam nie miał zamienników więc orginal motrkrafta !!!!!!!

ale przygody są zawsze wspominane po wakacjach :))) sprawdziłem gniazdko w aucie jak radził Miodzio i faktycznie brak zasilania na pinie 10 z 11 szukałem bezpieczników w bagażniku po bokach .......wszędzie i nigdzie ich nie widać chyba mało prawdopodobne że gniazdko jest obsługiwane przez fabryczne bezpieczniki auta ???!!!

Mam pytanie ktoś może wie gdzie mogą być takowe bezpieczniki ? samochód : mondeo mk3 kombi 2.0 TDCI 130 koni gniazdo firmy brink 13 pinów

Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdziłeś wtyczkę, może przewód do pinu 10 lub 11 jest upalony, jeżeli miał za mały przekrój mógł się nadpalić i nie ma styku. Może się mylę ale producenci aut (ze względu na oszczędności) nie zakładają wiązek do haka więc pozostaje szukanie tych przewodów. Ten samochód kupiłeś jako używany z hakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.