Skocz do zawartości

Pompka zewnętrzna Swift


j2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam temat przenoszę i jeszcze raz opisuję .

Witam wszystkich którzy zechcą zajrzeć na mój wątek jak i coś podpowiedzieć odnośnie remontu . Akurat tego drugiego najbardziej potrzebuje . Moja pierwsza cepka to Swift Corniche 14/2 spodobała mi się bo cena była niska wnętrze tak sobie nie zniszczone . Lecz czemu nikt mi nie wysłał esemska że chłopie zajrzyj tu i tam aby nie było niespodzianek . No cóż corniszon stoi na podwórzu odwrotu nie ma i teraz wychodzą kwiatki . Pierwsze oglendziny na spokojnie co działa a co nie :google: . Usterki namierzone w pierwszym dniu :

1- urwany uchwyt szafki

2- nie działa pompka wody

3-brak kominka pieca

 

stwierdziłem że spoko da się wszystko usunąć

1- uchwyt zamówiony

2- pompka sprawdzona nie działa , zamówiona

3-kominek również zamówiony

 

 

dzień drugi oględzin jakos tapeta odstaje tu i tam czarne plamy i tu olśnienie :sciana: nie było pierwsze poszukać szanownego forum i poczytać , a nie mądry polak po szkodzie .

I teraz jak już szanowny " pasjonat "wie czeka mnie mały remącik ścian , no cóż nie takie żeczy się robiło więc i to może się uda :blagac:. No i teraz się za czeło , pompka wody przyszła po podłączeniu nie działa prąd nie dochodzi , ( kilka wyjaśnień korniszon ma ciepłą wodę z termy elektrycznej i chyba gazowej) . Ludzie ratujcie za tydzień chcę wyciognąć gdzieś nad wodę rodzinkę a tu brak wody . Co szukać ? gdzie szukać ?? Proszę o jakieś podpowiedzi sugestie nawet wróżkę . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zewnętrzna to na panelu elektrycznym masz przełącznik......... "pump" i wskazane jest włączyć. może być też gdzieś wyłącznik ciśnieniowy ...........

 

Generalnie muszą być zdjęcia żeby coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś mądry Polak po szkodzie. Nikt duchem nie jest i skąd ma wiedzieć, że kupujesz przyczepkę. A na forum tyle ostrzeżeń i uwag jak kupować-no ale cóż mleko się już rozlało.Do pompki jest bezpiecznik, poszukaj pod łóżkiem, w szafie. To spora skrzynka z zabezpieczeniem głównym na 230 V i tam również powinny być zabezpieczeia obwódów przyczepy, pompki, oświetlenie wewn i na zewn. Pompka może nie działać gdy uszkodzony jest wyłącznik w kranie, sprawdź go omomierzem. Życzę powodzenia. Może jakieś zdjęcia wrzucisz?

Ps Gdzie wciśnięto CI taki szrot to dla ostrzeżenia innych

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby działa pompka wody powinno być :

 

- podłączone 230V do przyczepy, lub naładowany akumulator

- na panelu rozdzielczym włączony przełącznik "pump" - oraz sprawny bezpiecznik

- pompka zewnętrzna mocno wciśnięta w gniazdo

- prawdopodobnie masz system carver cascade - ciśnieniowy bez mikrowyłączników - sprawdź czy przy kranach masz jakieś włączniki i kabelki pod blatem

- jeżeli nie ma kabelków to prawdopodobnie na gnieździe przyłączeniowym do pompki od środka przyczepy jest potencjometr - do regulacji ciśnienia

- sprawdź za pomocą aku i wiadra z wodą - na krótko czy pompka jest sprawna

- sprawdź połączenia kablowe

- odkręcałeś tylko ciepłą wodę ? czy zimną też ? może być zapowietrzony boiler

 

opisz swoją przyczepę - fotki, rocznik i czy jak zwykle szrot z okolic poznania - użytkownik allegro best.......mp

 

P.S

może masz piecyk do ogrzewania firmy carver - z kominem pod podłogą - masz dziurę w dachu nie przykrytą ? masz przewód kominowy w szafie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich którzy mi tak szybko pomogli . Więc do rzeczy . Jeśli chodzi o zdjęcia urządzeń to co prawda porobiłem, lecz walczyłem dzielnie albo ja się poddam albo mój korniszon , nie było kiedy wrzucić , jeśli potrzeba to dodam . Ale do rzeczy . Kolega maarec zadał tak dużo pytań więc myślę że odpowiem na wszystkie .

-podłączona do 230 i powiedzmy że naładowany akumulator

-przełącznika nie znalazłem , lecz bezpieczniki wszystkie sprawdzone i dobre

-pompa zewnętrzna jest skręcona na stałe

-mam carvan caskade mkII tak wyczytałem , mam mikrowłączniki

-pompka nowa i sprawdzona działa

-odkręcam i ciepłą i zimna wodę

-połączenia kablowe : no i tu panowie cała niespodzianka jak ten pies po zapachu szedłem po kabelkach pierwsze co namierzyłem pod termo gazowo bo tylko taką mam ( wcześniej pisałem o elektrycznej co się okaząło wentylatorem nawiewu ciepłego powietrza :sciana: ) wyciągnięta wtyczka okrągła . No porażka dalej nie działa . nie będę opisywał ile kabli znalazłem , przyczyną było wysunięty kabel wpięty szybko złączko zaciskową .

Poczułem się jak bohater we własnym domu :]

Więc sumując elektryka wody działa wszystkie mikro włączniki przy kranach działają , pompa działa .

Jutro uruchamiam gaz i jak coś to znowu będę prosił szanownych kolegów o pomoc . Każda podpowiedz jest bardzo dobra , jak człowiek tak na szybko robi to już sie gubi w jakiś regułach .

Tak więc wszystkim serdecznie dziękuję za tak szybką reakcję i pozdrawiam .

 

Odnośnie tego pytania o to gdzie mi to wciśnieto takiego szrota , to powiem ze nigdzie kupiłem 5 kilometry od miejsca zamieszkania . Korniszon ściągniety w pakiecie z samochodem co prawda sprzedajacy myślał że zrobi na tym majątek więc przestał 2 lata pod chmurko , Rok temu zaproponowałem mu śmieszne pieniądze , z myślą o natychmiastowej sprzedaży . No i tu niespodzianka, poprostu się zaraziłem a może bardziej moja zona . Tak czy tak chcę doprowadzić do świetnego stanu na przyszły sezon i wyjechać troszkę na dłużej . Po 10 latach tyrki może 2 tygodnie uda się wygospodarować . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.