Skocz do zawartości

Czy można zaślepić otwory wentylacyjne lodówki?


simm

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, nie do końca mówicie prawdę. Otwory można zaślepić, specjalnym zamknięciem, ale to tylko w przypadku gdy temp. otoczenia spadnie poniżej 8 stopni.

 

 

Tak wygląda cały komplet: ramka + kratka + zaślepka na miejsce bez komina od gazu(zdjęcie w celach informacyjnych zapożyczone jak widać z kena.pl)

 

 

 

 

Tak znowu ta którą się montuje w miejscu gdzie jest komin

 

Właśnie o takie rozwiązanie mi chodziło. Oczywiście do tej przyczepy trzeba wymyśleć jakiś patent (np. zatrzaski) aby osłona mogła się dać łatwo i szybko zdemontować. Dzięki.

 

Są sytuacje gdzie zatkanie wylotów zwiększy sprawność skromny.gif ponieważ podniesie się temperatura warnika.

Można rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hm, widzę ciekawe teorie. Ludzie montują dodatkowe wiatraczki by lodówka lepiej działała a tu się okazuje, że można pozatykać wyloty :niewiem:

 

Widzisz. człowiek całe życie się uczy , a co najmniej powinien.

Jednemu neodym na liczniku pomaga innemu przysparza zmartwień .

A jeśli chodzi o konkretnie lodówki i kratki za lodówką to nie wiem czy wiesz ale są modele przyczep w których nie zastosowano żadnych kratek za lodówką .

W moich 2 poprzednich i aktualnej nie zastosowano kratek a lodówki pracowały wyśmienicie do póki nie sprzedałem z budą bądź nie padły "śmiercią naturalną" (z obecnego knausa)

Jak lodówka działa prawidłowo to kratka mu nie polepszy ni pogorszy pracy . Gorzej jak lodówka zaczyna już "gasnąć" to temperatura za nią wzrasta bo idzie "w gwizdek" gdyż cyrkulacja w agregacie jest co raz gorsza to ratunkiem doraźnym rzeczywiście jest kratka i wynalazki z wiatrakami. taki temat też przerabiałem na własnej skórze.

Z tego właśnie powodu zaproponowałem koledze indywidualne testy by sam ocenił jak rozwiązać problem a nie sugerował się stereotypami .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka wytwarza ciepło, każda jedna... typowa kempingowa bądź sprężarkowa. Jeśli nie przeszkadza Ci dodatkowe rozgrzewanie wnętrza to zatkaj sobie kratki.

Nie ma tu nic do rzeczy czy masz dobrą lodówkę czy "gasnącą". Lodówka to typowa "pompa ciepła" transportuje ciepło z wnętrza szafki chłodniczej na zewnątrz. a po to masz kratkę kolego żeby to ciepło oddać poza przyczepkę a nie zostawić je wewnątrz. Lodówki kempingowe mają mniejszą sprawność chłodniczą dlatego wytwarzają znacznie wiecej ciepła niż chłodu. Tego ciepła jest na tyle dużo że gdy zasłonisz kratki w letni dzień to wnętrze szafki tak mocno się nagrzeje że moc chłodnicza układu bedzie zbyt mała zeby utrzymać odpowiednią temperaturę w lodówce.

 

Przykładowo: Lodówka jest w stanie obniżyć temp w chłodziarce o (przykład, bo każda ma lepsza lub gorszą sprawność wynikającą z jej lat etc.) 30 st od temp otoczenia.

W przedsionku mamy 35st w przyczepce 40st gdy stoi na słońcu.

 

Masz kratki tak jak fabryka przewidziała wiec w lodówce masz ok 5 st prawda?

Nie masz kratek to masz już 10 i więcej ponieważ ciepło wytworzone przez palnik lodówki (lub grzałkę) podniesie temp otoczenia lodówki.

Co wybierasz? który wariant?

 

Rozważając dalej zasadnosć stosowania wentylatorów... dokonał ktoś pomiarów temperatury pod przyczepą a na górnej kratce lodówki? nawet wyłączonej?

Warto pobierać powietrze do wymuszonego obiegu spod przyczepy. przydała by się kratka w podłodze za lodówka (chyba nawet niektóre przyczepy maja takie coś) ponieważ możemy tym wentylatorem obniżyć temp otoczenia pracującego agregatu o pare st. stąd też różnica ta bedzie odczuwalna wewnątrz lodówki.

 

Mam nadzieję że jasno napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Profesorowie? Chociaż spojrzałeś jaki temat odkopałeś? 

Oczywiście że wiem jaki temat i czego dotyczy. Nie zmienia to faktu, że niektórzy pieprzą farmazony i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wiem jaki temat i czego dotyczy. Nie zmienia to faktu, że niektórzy pieprzą farmazony i tyle. 

Co konkretnie jest farmazonem wg Ciebie? Bo już w drugim poście zostało wszystko napisane, i to 10 lat temu.

 

Tyle, że należy w tym temacie rozgraniczyć pory roku...

Dokładnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiacie się jak zawsze... ? ja też przerobiłem te kratki, mogłem usunąć bo są zbędne bo już lodówka jest tylko na 230V, ale zawsze jakaś wentylacja jest, dałem tylko drobna siatkę metalową żeby gryzonie nie właziły pod plastik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, danielpoz napisał:

Fantastycznie.

Też tak sądzę 

9 godzin temu, MARKON napisał:

Oj czepiacie się jak zawsze... ? ja też przerobiłem te kratki, mogłem usunąć bo są zbędne bo już lodówka jest tylko na 230V, ale zawsze jakaś wentylacja jest, dałem tylko drobna siatkę metalową żeby gryzonie nie właziły pod plastik 

Jak widać zawsze znajdą się tacy którzy sami nic nie zrobią po nie potrafią a próbują uczyć innych. U mnie w hobby mam za kratkami od lodówki siatki metalowe. Ale jakiż to gryzoń musiałby być żeby na wysokości metra tam wejść. Jakaś czupakabra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.