Skocz do zawartości

Przykry zapach w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Czasem nie miły zapach to poprostu, kleje tapicerskie, np. bristner każda jedna ma niemiły zapach, to mnie zraziło przy zakupie, ale własnie powinieneś sprawdzi odpływ, i schowki, jeżeli niemasz wywietrznków w schowkach to może by też powodem, zawilgocona przystawka, lub? niewiem co można jeszcze sprawdzic?

Jak mi przyjdzie jakaś propozycja to dam znac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!!

Ja też robie mały remont od pażdziernika okazało się że mam przecieki w lewym tylnim rogu i tak zaczołem rozbierać i się okazało że jest zgnita cała tylnia ściana wymieniłem całe oszkiletowanie przykleiłem na to płyty podobne do pilśniowych , dajesię je pod panele podłogowe i nastała zima i mrozy teraz została mi do położenia tapet a i zastanawiam się jaki klj użyć ????? Pytanie do TRAFKO JAKI KLJ STOSOWAŁEŚ DO TAPET JAK BYŚ MUGŁ TO PODPOWIEC , wydaje misię że musi być mocniejszy bo ja mam to zrobić kljem do parkitu!!

A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE TELEWIZJA WYWIADY!!!!!!! :hop1:

Pozdrawiam Waldek00x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem w czasie remontu klej do tapet Metylan, kupiony w castoramie , gotowy do użycia w wiadreczku. Wada - dość długo schnie, ale za to jest bezwonny praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tapety stosowałem klej Metylan taki w pudełeczku w postaci proszku ,miesza się go z wodą + dodałem troszkę kleju do drewna .

Ściany zrobiłem ze sklejki ,3, i dlatego dodałem kleju do drewna ,takiego zwykłego białego nie pamiętam nazwy ,ale to jest popularny klej.

Być może zapach pochodzi od sklejki ,płyty na suficie i tapety ,pewien malarz powiedział ,że drewna się nie tapetuje bo będzie śmierdziało.

Co do zapachu u mnie nie powiem ,że to nie przyjemny zapach , ale jednak go czuć po wejściu , taki nawet trochę słodkawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem nowicjuszem w temacie przyczep kempingowych i potrzebuję Waszej pomocy, a mianowice stałem się posiadaczem przyczepy Tabbert (29 letniej), narazie mój największy problem to przykry zapach wewnątrz. Czy można się go pozbyć, jeżeli tak to jak to najlepiej zrobić ?

Mam zamiar wymienić wykładzinę podłogową oraz dokładnie wyszorować wszystko wewnątrz, ale obawiam się, że przykry zapach nadal pozostanie. Z góry dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam.

 

a czy możesz ten zapach z lekka określić będzie nam łatwiej bezzapachowo Tobie doradzić :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

teraz to już tylko remont przyczepy lub zakup drugiej.

Grzyb siedzi w ścianach, w drewnianej konstrukcji, a jego widok jest tylko efektem, że "nie mieści się już w ścianie" i wychodzi na zewnątrz.

Niestety z tym nic nie zrobisz jak nie otworzysz ścian = remont.

 

Ewentualnie można wytrzeć szmatką to co widać, zapodać dużo odświeżaczy i wdychać dalej samo szkodliwe jego działanie i załatwić sobie płuca i kto wie co jeszcze :(.

 

Chyba, że ten grzyb to efekt wylania czegoś np na podłogę i jest to warstwa powierzchniowa to wytrzeć, wysuszyć zalać chlorem i ok, ale jak jest to efekt wilgoci ścian/podłogi/dachu to tylko kompleksowy remont. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.