Skocz do zawartości

Co to jest?


przemoch2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś mógł by mi pomóc w odszyfrowaniu co to za urządzenie i do czego służy? Czy jest to jakaś blokada antykradzieżowa lub pozostałość po niej? Ma to coś zamek, który działa ale nie zamyka niczego przynajmniej niczego co bym zauważył, jedyne co to po zamknięciu można całkowicie wyjąć bębenek zamka - pytanie czy to jest prawidłowa reakcja i jeżeli tak to co powoduje takie wyjęcie lub co powinno powodować?

Pozdrawiam

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na zabezpieczenie antykradzieżowe - sprawdź czy da sie go gdzieś zamontować tak, ze po zamknięciu uniemożliwi zapięcie zaczepu na kulę, lub po zapięciu uniemożliwi wypięcie z kuli - tak to moze działać

 

trochę inne zdjecia zrób samego czubka zaczepu, drugiej strony tej blokady da się ja zdjąć całkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne zabezpieczenia sprzedają na Allegro:

 

http://allegro.pl/za...2375029480.html

 

napewno jest to zabezpieczenie. Tylko w Twoim przypadku chyba jest lekko mówiąc ... niesprawne...:sciana:

 

..... moze troche więcej fotek całości zaczepu, bo dodatkową blokadę kuli (bardziej żeby nie zlazła z haka w trakcie jazdy) masz na zaczepie w postaci szczęk...

Edytowane przez Rafal_Kulak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chwilowo nie mogę sobie skojarzyć tego zaczepu ( posiadam taki sam) lecz mi się wydaje że jak wyjmiesz te zabezpieczenie to sam zaczep powinien się odchylić w dół odsłaniając rurę i ponowne zamontowanie tego zabezpieczenia nie pozwoli wrócić do oryginału całego zaczepu przez co uniemożliwi zaczep na kulę holownika. to takie moje rozważania na temat tego systemu, choć dziwnego bo ao SSK1 są inne zabezpieczenia.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miałem Detleffsa z takim zaczepem. Jest to zabezpieczenie, lecz tylko do tego aby nie ukradziono nam zaczepu. Zaczep montowany jest dwiema śrubami do dyszla-ramy. Tutaj na jednej ze śrub jest założone zabezpieczenie które zasłania jedną śrubę, więc w nocy nikt nie zdemontuje nam zaczepu. Choć przydały by się jeszcze fotki z drugiej strony zaczepu.

Zabezpieczenie to działa na tej samej zasadzie jak np. tu...... i i te zabezpieczenie...... - też montowane na jedną ze śrub.

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miałem Detleffsa z takim zaczepem. Jest to zabezpieczenie, lecz tylko do tego aby nie ukradziono nam zaczepu. Zaczep montowany jest dwiema śrubami do dyszla-ramy. Tutaj na jednej ze śrub jest założone zabezpieczenie które zasłania jedną śrubę, więc w nocy nikt nie zdemontuje nam zaczepu. Choć przydały by się jeszcze fotki z drugiej strony zaczepu.

Zabezpieczenie to działa na tej samej zasadzie jak np. tu...... i i te zabezpieczenie...... - też montowane na jedną ze śrub.

 

 

 

Zaczep jest montowany ,przykręcany do suwadła .

Suwadło znajduję się w urządzeniu najazdowym a te z kolei jest przykręcone do dyszla ,dyszel zaś do ramy .

 

P.S na forum też jest obecna płeć piękna , która też uczestniczy w rozmowach ,nawet tych bardzo technicznych i ich wiedza potrafi zaskoczyć nie jednego faceta więc nie zapominaj o naszych miłych Paniach.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep jest montowany ,przykręcany do suwadła .

Suwadło znajduję się w urządzeniu najazdowym a te z kolei jest przykręcone do dyszla ,dyszel zaś do ramy .

 

P.S na forum też jest obecna płeć piękna , która też uczestniczy w rozmowach ,nawet tych bardzo technicznych i ich wiedza potrafi zaskoczyć nie jednego faceta więc nie zapominaj o naszych miłych Paniach.

 

Dziękuję za zwrócenie uwagi o płci pięknej, jak i dokładny opis poszczególnych elementów po elemencie i precyzyjnym ich nazewnictwie , występujących od zaczepu aż do ramy...

Ja pisałem w skrócie, lecz myślę że większość zrozumiała.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

Prosiliście o zdjęcie z drugiej strony

 

Jest to faktycznie zabezpieczenie zaczepu przed jego kradzieżą, tak jak to opisałem w post # 10.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.