Skocz do zawartości

demontaż w cepce + maly remoncik


Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie sprawdzałem styropianu -tylko czy jeśli nawet podczas klejenia nie bedzie palił to po jakimś czasie to nie spowoduje odklejania lub utylizacji styropianu ( jak poszycie z żywicy w niewiadowie) jeszcze mam czas na testy i pytania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam jeszcze pytanie odnośnie przechowywania cepki sciągać kola czy nie -jak sciągać czy podpierać np. http://allegro.pl/podpora-odciazajaca-na-4-sruby-i2349267336.html do tej pory zawsze sciągałem koła i cepka stała na fabrycznych podporach lecz teraz widze że przy tej długości i jakości ramy raczej podpierać w miejscach na kola mniej będą obciążone sciany cepki ,jak to wygląda u was???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnośnie przechowywania cepki sciągać kola czy nie -jak sciągać czy podpierać np. http://allegro.pl/po...2349267336.html do tej pory zawsze sciągałem koła i cepka stała na fabrycznych podporach lecz teraz widze że przy tej długości i jakości ramy raczej podpierać w miejscach na kola mniej będą obciążone sciany cepki ,jak to wygląda u was???

 

Witam

 

Kupiłem kiedyś przyczepę , która stała na kołach latami a podpory tylko ją stabilizowały. Pierwsze co w niej musiałem robić to regenerować resory bo kiedy dowiozłem do domu (15km) starłem opony i nadkola tak siedziała. a resor archaik , coś ala obecne skrętne alco z tym że zamiast gum w osi były pióra stalowe .

 

Zawsze lewaruje tak by pod oś w miejscu łączenia z ramą wstawić kobyłki , Koła swobodnie kręcą się nad ziemią. . Podpory otwieram na drewnianych zaimpregnowanych ropą klockach by nie miały kontaktu z glebą (rdza) . pod koło manewrowe także klocek ale nie pod oponkę lecz pod łączenie goleni z widelcem.

Tym sposobem mam przyczepę w 7 miejscach podpartą.

W ubiegłym roku robiłem wc i za bardzo spasowałem drzwi w ościeżnicy. Tylko 0,5mm luzu po obrysie . Bałem się że po zimie na bank cepa się nieco odkształci i nie wejdę do kibelka . Klełem na siebie za przesadę a tu wiosną o dziwo , obrys bez zmian a drzwi pracują jak 10 min po montażu.

 

Inna przyczepa (składzik) stoi w głębi ogrodu na gruncie już kilka lat , Siadła z jednej strony i już z daleka wygląda jak faworek. . ale tu akurat już mi to wisi. Może zacznie w reszcie przeciekać i będe miał pretekst by ją rozebrać :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trakcie remontu zastanowił mnie jeszcze jeden problem z przechowywaniem wędek zawsze walają się po przedsionku ,w trakcie pobytu na XI zlocie podpatrzyłem u jednego ze zlotowiczów że miał zamontowaną rurę z tyłu cepki na szerokość ciekawe rozwiązanie .I problem z transportem i przechowywaniem pontonu w trakcie pobytu nad wodą ( jak sobie z tym radzicie ) 4m długości i 80 kg + silnik gdzieś to trzeba upchnąć zajmuje to cały bagażnik i tylne siedzenie w samochodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych technicznych kleju wynika, że jest ok.

 

http://www.interchemol.com.pl/index.php?page=chemolanbpwwt&hl=pl_PL

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych technicznych kleju wynika, że jest ok.

 

http://www.interchem...nbpwwt&hl=pl_PL

wygląda na to że spełnia wszystkie wymagania nawet dotyczące styropianu wg producenta .Klei dość dobrze sprawdzilem u siebie ,ale jak to bedzie w czasie -narazie nikt się nie odezwał coby go używał .Cena by była dostateczna -jedyna wada to nakładanie na gładkie powierzchnie kawałkiem drewienka ale wewnętrzne profile to pędzel niestety jednorazówka po chwili ok 10 min zaczyna puchnieć klej i pędzel do kitu .za to wypełnia wszystkie nierówności nawet szczeliny 2-3 mm .Dodam jeszcze raz fotkę coby nie szukać .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trakcie remontu zastanowił mnie jeszcze jeden problem z przechowywaniem wędek zawsze walają się po przedsionku ,w trakcie pobytu na XI zlocie podpatrzyłem u jednego ze zlotowiczów że miał zamontowaną rurę z tyłu cepki na szerokość ciekawe rozwiązanie .I problem z transportem i przechowywaniem pontonu w trakcie pobytu nad wodą ( jak sobie z tym radzicie ) 4m długości i 80 kg + silnik gdzieś to trzeba upchnąć zajmuje to cały bagażnik i tylne siedzenie w samochodzie .

 

Ja rozwiązałem problem wędek na dwa sposoby.

 

Wieszak pod półką nad łóżkiem w sypialni. Sklejka 10mm z otworami. Krawędzie otworów przesmarowane TotallFixem by stworzyć "gumową" otulinę co by nie niszczyły się kije w czasie jazdy (tarcie)

 

Innym sposobem jest dodatkowy schowek w tyle kufra z wykorzystaniem oblizny frontowej ściany przyczepy.. Tam jeżdżą wiosła , widelce do kiełbasek oraz inne długie przedmioty, Jest jeszcze miejsce na wędki.

 

A co do przewozu pontonu. Ja miałem większy problem bo mam łódkę , której nie spakuje w worek a waży podobnie jak Twój ponton.

Na szczęście poradziłem sobie i z tym:)

 

 

Wracając jeszcze do rozwiązania z pojemnikiem pod podwoziem na wędki. Jeśli zdecydujesz się na podobne rozwiązanie , Przewoź wędki w futerale albo pojemnik zrób otwierany z obu jego końców bo jak upchniesz wędkę w głąb pojemnika, możesz mieć problemy z jej wydostaniem ;)

Ja tego nie przemyślałem (jedne drzwiczki) i krótsze przedmioty upchane w głąb schowka muszę wyławiać innymi przedmiotami.:)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne rozwiązanie z łódką -sam przed zakupem pontonu myślałem o łódce ,lecz możliwość transportu zdecydowała o pontonie ,co wcale nie rozwiązało wszystkich problemów ,jakoś nie widzę mojej połówki spiącej z mepsem nad głową .u mnie jest z przodu spory showek a w nim aku (bedą dwa ) jeden do silnika pontonu zbiornik na wodę oraz dwie butle z gazem jakieś narzedzia wszystko waży że aż hak siada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbe do wszystkich co mogą posiadać blachę (rybia łuska) nawet z demontażu kawałki niewielkiej wielkości -chcę wyprubować połączenie blacha do blachy blacha do drewna klejami różnymi zanim zacznę kleić swoją cepkę --- jak możecie to podeślijcie jakieś nieduże kawałki :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbe do wszystkich co mogą posiadać blachę (rybia łuska) nawet z demontażu kawałki niewielkiej wielkości -chcę wyprubować połączenie blacha do blachy blacha do drewna klejami różnymi zanim zacznę kleić swoją cepkę --- jak możecie to podeślijcie jakieś nieduże kawałki :blagac:

 

Nie masz skąd wyżebrać w swojej miejscówce kawałków blachy stucco ? To prawie jak łuska. Na test OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remonciku ciąg dalszy niestety pogoda nawala :czerwona: ciagle wieje ciągle leje . Podłoga jest już gotowa do montażu w elementach jak skończę ściany boczne zamontuję podłogę i pozostanie tylna sciana

post-9177-0-52901000-1345051525_thumb.jpg

post-9177-0-65178100-1345051547_thumb.jpg

post-9177-0-91894700-1345051564_thumb.jpg

post-9177-0-48396200-1345051580_thumb.jpg

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

następny etap dla tych co nie wiedzą co bedzie gdy się kupi do maleńkiego remonciku ,nie wspomne gdy będzie to DUŻY remont :bevil: .Jak narazie mam problem z docięciem styroduru do odpowiedniej grubości dostepny 20 mm lub 30 mm a potrzeba 25 mm jak dokladnie dociąc żeby płaszczyznz była jak po stronie fabrycznej ??? teraz zeszlifowalem nadmiar szlifierką taśmową na podlodze nie ma problemu gdy będę kleił płytę ze skleiki gr 8 mm docisnę bez problemu ,niestety sciana tylna do renowacji pozostanie tylko blacha tutaj każda nierówność odbije się na jakości poszycia zewnętrznego.Macie jakieś sprawdzone sposoby docinania domowym sposobem ?

post-9177-0-85617000-1345053076_thumb.jpg

post-9177-0-90201600-1345053123_thumb.jpg

post-9177-0-24990700-1345053138_thumb.jpg

post-9177-0-83795600-1345053152_thumb.jpg

post-9177-0-73711200-1345053167_thumb.jpg

post-9177-0-04958700-1345053181_thumb.jpg

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny etap dla tych co nie wiedzą co bedzie gdy się kupi do maleńkiego remonciku ,nie wspomne gdy będzie to DUŻY remont :bevil: .Jak narazie mam problem z docięciem styroduru do odpowiedniej grubości dostepny 20 mm lub 30 mm a potrzeba 25 mm jak dokladnie dociąc żeby płaszczyznz była jak po stronie fabrycznej ??? teraz zeszlifowalem nadmiar szlifierką taśmową na podlodze nie ma problemu gdy będę kleił płytę ze skleiki gr 8 mm docisnę bez problemu ,niestety sciana tylna do renowacji pozostanie tylko blacha tutaj każda nierówność odbije się na jakości poszycia zewnętrznego.Macie jakieś sprawdzone sposoby docinania domowym sposobem ?

 

Witam

 

Idź do pierwszego lepszego stolarza z grubościówką to Ci to zjedzie na ile chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliżamy się do końca naprawy tylnej sciany jeszcze jedno poważne wyzwanie jak przykleić blachę poszycia zewnętrznego do elementów tylnej sciany -jest to klejenie po całości ,jakiego użyć kleju coby nie wpływał destrukcyjnie na drewno i czas wiązanie byłby na tyle długi by mozna by było ustawiś blachę ? jaką metodę wybrać aby blaszka leżała równo (oryginalna blacha z tej sciany po wyczyszczeniu ,oraz otwory wentylacyjne i okno wyciąć po przyklejeniu blachy czy przed poznaczyć otwory te co są i wyciąć ? Na zdjęciach widać kolejne etapy naprawy ,troszkę poprawiłem fabrykę i zrobiłem mocniejszą scianę w oryginale jest to tylko blaszka zewnętrzna -styropian -sklejka 3 mm i kilka listewek na brzegu sciany .

post-9177-0-80622000-1345053411_thumb.jpg

post-9177-0-99943800-1345053436_thumb.jpg

post-9177-0-99809500-1345053462_thumb.jpg

post-9177-0-67885300-1345053493_thumb.jpg

post-9177-0-74098600-1345053510_thumb.jpg

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie dalszy ciąg małego remontu . Z ciekawostki to na zdj zamieszczę zródło przecieku niewidoczne z zewnatrz i od wewnatrz zamkniete calkowicie w scianie ,styropian nasiakniety do granic możliwości jak gąbka ,blaszka niestety skorodowała ( alu ) i zrobiły sie mikro otworki gdybym nie zdemontowal całej blachy żadna naprawa nie miała by sensu -no moze na jakis niedlugo czas . dalsze zdjecia to nastepne etapy przygotowanie sciany do klejenia poszycia zewnętrznego i oklejanie tapetą taką jak w oryginale ( niewiem czy to będzie widoczne na zdjęciu po zmniejszeniu) zaczyna mi sie podobać .

post-9177-0-27529400-1345053653_thumb.jpg

post-9177-0-39021200-1345053670_thumb.jpg

post-9177-0-00023500-1345053698_thumb.jpg

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.